نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید چیست ؟

نرم افزار های حسابداری موجود در بازار امروزه به دو بخش تقسیم می شوند که می توان از آن ها با عنوان نرم افزار های آنلاین ( تحت وب ) و آفلاین نام برد . حال نرم افزار های آنلاین و آفلاین هر کدام ، خود به دو دسته : 1- اندروید 2- دسکتاپ تقسیم می شوند .

در این مقاله بیشتر قصد داریم در ارتباط با نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید بحث کنیم و بهترین ویژگی های آن را بگوییم و در انتها لیست بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید را نام ببریم .

پس اگر شما هم فروشگاهی حضوری و یا غیر حضوری تاسیس کرده اید و به دنبال انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب کسب و کارتان می باشید ، بهتر است تا انتهای مقاله ما را همراهی بفرمایید تا به نتیجه مطلوب برسیم و انتخابی مناسب را در کسب و کارتان رقم بزنیم .

بهترین نرم افزار حسابداری اندروید ( فروشگاهی ) کدام است ؟

نرم افزار های حسابداری امروزه را می توان گفت نسبت به سال های گذشته به بهترین شکل ممکن پیشرفت کرده  اند و بخش بزرگی از سختی رشته حسابداری را یدک کشیده و به سادگی قابل انجام می باشند .

برای انجام امور حسابداری کسب و کار های گوناگون ، نرم افزار حسابداری هایی با تنوع فروشگاهی ، خدماتی ، شرکتی ، فروشگاهی آنلاین ، شخصی  ، کسب و کار های بزرگ و ... به وجود آمده است . اما طبق گفته بالا ، می خواهیم در ارتباط با نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید توضیحاتی را به شما ارائه بدهیم .

نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید برای استفاده امن تر و محابسات دقیق تر بهتر است به شکل تحت وب یا اپلیکیشن ارائه شده باشد و نه اینکه به صورت آفلاین باشد .

برای توضیح بیشتر باید بگوییم که به علت  دسترسی به گزارشات قوی تر و ارسال موارد خودکار در نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید بهتر است نرم افزار ذکر شده به شکل آنلاین در اختیار کاربران قرار بگیرد زیرا با مزیاتی همراه است که در زیر به آن می پردازیم .

نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید
نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید
نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید 

ویژگی های نرم افزار حسابداری اندروید چیست ؟

1- بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی رایگان ، آن است که نسخه ای فشرده را به شکل رایگان در اختیار کاربران قرار بدهد تا استفاده کنندگان از نرم افزار با خیالی آسوده آن را تهیه کنند و به عنوان نرم افزار حسابداری اصلی خویش از آن استفاده کنند .

2- نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید باید قابلیت هایی همچون سادگی در کاربری آن و قابلیت استفاده برای تمام افرادی که علم حسابداری را به شکل حرفه ای دنبال نمی کنند ، نیز داشته باشند .

3- نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید که در بستر وب تهیه شده باشد و در قالب سایت باشد ، می توان در گوشی های موبایل نسخه ios هم استفاده کرد . اما نرم افزار هایی که در قالب اپلیکیشن از سوی شرکت ذی ربط ارائه می شوند باید با نسخه اندروید و یا ios هم خوانی داشته باشد .

4- نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید ، اغلب در مواردی همچون نیاز به دسترسی های فوری به نرم افزار ، ثبت یک یا چند مورد از خرید و فروش ها ، یاد آوری چک ها ، ثبت محدود اسناد دستی ، مشاهده گزارشات و استفاده های شخصی بیشتر کاربرد دارد و به همین علت باید نرم افزاری را انتخاب کنید که هم برای گوشی موبایل و هم به صورت تخصصی برای فروشگاه مد نظر ، نسخه نرم افزار ارائه بدهد .

5- نرم افزار حسابداری فروشگاهی اغلب باید دارای مواردی همچون بارکد خوان ، ثبت فاکتور خودکار ،اتصال به سایت ، توانایی ارائه گزارشات دقیق و قابل فهم باشد اما نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید نمی تواند این موارد را به تنهایی داشته باشد .

برای خواندن موارد بیشتر به لینک زیر نیز می تونید مراجعه فرمایید :

https://b2n.ir/z38575

6- نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید به دلیل آپدیت های همیشگی ، باید پشتیبانی هدفمندی برای رفع مشکل داشته باشد .

7- نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید علاوه بر کاربری ساده که جزئه اولویت های انتخاب یک نرم افزار مناسب می باشد ، باید ظاهری کاربر پسند نیز داشته باشد تا در مواقع استفاده طولانی مدت ، باعث خستگی چشمان کاربر نشود .

8- نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید اغلب برای استفاده شخصی می باشد و گزینه ای اصلی نیست . پس بهتر است برای قیمت های دریافتی ، مبلغی اندک دریافت بشود تا کاربران راحت تر اعتماد کرده و خرید خود را انجام بدهند .

9- نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید اگر دارای گزینه پرداخت های درون برنامه ای و مدیریت شخصی پول باشد و یا این گزینه ها را رایگان ارائه بدهد می تواند از بین رقیبان خود پیشی گرفته و جایگاهی محبوب تر میان کاربران هدف داشته باشد .

10- نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید بهتر است قابلیت استفاده چند کاربر همزمان را در خود داشته باشد تا افراد مختلف ( کارمندان ) طبق انتخاب مدیر فروشگاه بتوانند از آن نرم افزار حسابداری استفاده کنند .

در بالا لیستی از ویژگی های برتر یک نرم افزار حسابداری اندروید را نام بردیم ، پس با دانستن این ویژگی ها ، با ما همچنان تا انتهای این مقاله همراه باشید تا نرم افزار حسابداری هایی مناسب شما و کسب و کارتان ذکر کنیم .

لیست بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید 

 

Image for post
Image for post

در این جدول نام نرم افزار حسابداری های مطمعن و دارای ویژگی های ذکر شده در بالا را نام بردیم .

برای مثال نرم افزار حسابداری چرتکه و نرم افزار حسابداری کاکتوس دو نوع متفاوت از نرم افزار هستند زیرا یک مدل به صورت آنلاین و دیگری به صورت آفلاین ارائه می شود و در ساختار خود هم دارای برنامه ریزی های متفاوتی می باشند .

اپلیکیشن حسابداری کسب وکار چگونه است ؟

اپلیکیشن های حسابداری که برای کسب و کار ها ساخته شده اند را می توان از برنامه هایی قابل اعتماد همچون google play ، مایکت ، بازار و .. دانلود کرد . این اپلیکیشن ها می توانند به صورت آفلاین و آنلاین ارائه شوند که موارد آنلاین به دلیل اتصال به کارت خوان و دستگاه صندوق و یا بارکد خوان ، دارای محبوبیت بیشتری می باشند .

این نوع از نرم افزار ها را می توان به عنوان نرم افزار حسابداری های شخصی برای مدیریت مالی و پول نیز استفاده کرد که اکثرا ظاهر ساده ای برای کاربران دارند و به دلیل استفاده همه افراد جامع ، اغلب جوری طراحی شده اند که بدون داشتن علم حسابداری هم بتوان از آن ها استفاده کرد .

سوال * آیا می توان چند نفر به طور همرمان از اپلیکیشن حسابداری استفاده کنند ؟

جواب : بله

با تعیین دسترسی توسط دریافت کننده اول نرم افزار حسابداری ( مدیر فروشگاه ) ، افراد دیگر هم با توجه به نوع کاربری تعیین شده در اپلیکیشن می توانند از آن استفاده کنند . البته بعد از نصب اپلیکیشن توسط کاربران دیگر ، باید نام و شماره ای مدیر فروشگاه تعیین کرده است را وارد کنند تا موارد امنیتی نیز در حفظ اطلاعات مالی رعایت بشود .

سوال * آیا می توان دسترسی افراد به اپلیکیشن را محدود کرد ؟

جواب : بله

به راحتی بعد از نصب اپلیکیشن توسط مدیر فروشگاه ، آن شخص می تواند در قسمت کاربران ، شخص مورد نظر را ثبت کرده و با نوشتن محدودیت دسترسی به بخش های مختلف نرم افزار ، نوع کار شخص مورد نظر دسته بندی می شود.

 

در این مقاله سعی کردیم با تعریف و نوع نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید ، لیست ویژگی های آن و نام بردن بهترین های این حوزه ، در انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب شما کمک لازم را کرده باشیم .

امید که نتیجه بخش باشد .