عملکرد دوربین مداربسته های داهوا

 

عملکرد دوربین مداربسته های داهوا

دوربین مداربسته داهوا به عنوان یکی از بهترین سیستم امنیتی های داخل بازار محصولاتی را روانه بازار کرده است که هر کدام به نوع خود  خوش درخشیده است. این محصولات فقط دوربین مداربسته های داهوا نیستند بلکه دستگاه های ضبط کننده کنار این سیستم امنیتی پکیج مناسب و رده بالاییی را تشکیل داده است.

 

دوربین آنالوگ داهوا

دوربین آنالوگ داهوا نسل اول دوربین مداربسته های بود که شرکت داهوا آن ها را تولید میکرد دوربین آنالوگ داهوا با استفاده از کابل کوکسیال به دی وی ار متصل شده و کنار هم یک سیستم امنیت کامل را تشکیل می دهد. دوربین آنالوگ داهوا اگر چه از نسل اول دوربین های مداربسته است اما به دلیل مقرون به صرفه بودن همچان در این مارکت محبوب است داهوا دوربین آنالوگ داهوا را از صورت معمولی آن دراوره و با رمز گزاری بر داده ها به صورت امنی داده های صوتی تصویر و به طور کلی دیتای ویدئوی را انتقال می دهد؛ علاوه بر این دوربین آنالوگ داهوا با بالا بردن کفیت تصویر خود توانسته است که با دوربین تحت شبکه داهوا رقابت کند

 

دستگاه DVR داهوا

دستگاه DVR داهوا علاوه بردریافت تصاویر دوربین مداربسته و فشده سازی و در نهایت ذخیره در هادر دیسک قابلییت های زیادی دارد؛ برای مثال  قابلییت تشخیص حرکت دی وی ار داهوا فریم به فریم تصاویر را مقایسه و به دنبال ترکی در تصویر می گردد این ویژگی در دستگاه DVR داهوا علاوه بر اینکه استفاده از فضای ذخیره سازی را بهینه سازی کرده است میتواند هشدار های به موقعی مبنی بر ورد اشخاص را به صاحب دوربینمداربسته ارسال کند. دستگاه DVR داهوا قابلییت های دیگری مانند شمارش افراد، تشخیص چهره، نقشه هیت مپ و غیره را داخل خود جای داده است تا  تجربه خوبی را برای استفاده از آن فراهم کند.

 

دوربین تحت شبکه داهوا

دوربین تحت شبکه داهوا به صورت دیجیتال و در حوزه شبکه اینترنت محلی تصاویر را انتقال میدهد. دوربین تحت شبکه داهوا با کابل اترنت این شبکه را به وجود آورده تا دیتای ویدئویی بدون اتصال سیم منتقل شوند؛ از جمله مزیت های دوربین تحت شبکه داهوا چک کردن تصاویردر هر نقطه و مکان از جهان است. دوربین تحت شبکه داهوا فرمت فشرده سازی دارد که قبل از فرستادن تصاویر به ان وی ار داهوا آن ها را کم حجم کرده و به خوبی فشرده سازی میکند. دوربین مداربسته تحت شبکه داهوا انواع مختلفی دارد که قابلییت های زیادی مانند تشخیص چهره، تشخیص حرکت ، شمارش افراد ، ارائه نقشه گرمایی و بسیاری از قابلییت های دگیر را ساپورت میکند.

 

 

دستگاه NVR داهوا

دستگاه NVR داهوا برای انتقال دیتای دوربین تحت شبکه به هادر دیسک طراحی و تولید شده است عملکرد این دستگاه ضبط کننده مشابه دی وی آر داهوا ایت که بسایری از قابلییت های ا« را دارد با این تفاوت کرد دوربین مداربستهای آنالوگ را را ساپیوت نمیکند.