تعمیر کنترل کولر گازی

 

 

Image for post
Image for post

تا حالا برای شما پیش آمده است که کنترل کولر گازی‌تان کار نکند؟ آیا فکر کردید باید چه‌کار کنید؟ باید تعمیرش کنید یا یک کنترل نو بخرید؟ در این مقاله ما به‌صورت کامل برای شما مشکل کار نکردن کنترل کولر گازی و راه‌حل‌های آن را شرح دادیم، پس همراه ما باشید تا پاسخ سوالات‌تان را بگیرید!
مطالبی که در این مقاله برای شما شرح داده‌ایم:

  • نحوه عملکرد کنترل کولر گازی
  • هنگ کردن، یا قفل شدن ریموت کنترل
  • علت‌های خرابی کنترل کولر گازی
  • چک کردن ریموت کنترل با موبایل
  • چگونه اقدام به تعمیر کنترلکولرگازی کنیم؟
  • تعمیر کنترل کولر گازی به‌صرفه‌تر است یا خرید کنترل کولر گازی جدید؟

علل خرابی کنترل کولر گازی

هنگامی که ریموت کنترل اسپیلت شما دچار خرابی شده است شاید سوال کنید که دلایل این خرابی چه چیزهایی میتواند باشد؟ آیا قابل تعمیر است؟
خب این خرابی علل متفاوتی دارد و ممکن است از ریموت کنترل کولر گازی یا اسپلیت یا برد گیرنده در کولر باشد و قابل تعمیر است؛ یکی از رایج ترین علت‌های این خرابی تمام شدن باتری ریموت کنترل است،  باتری‌های نو را بر روی کنترل امتحان کنید، آیا کار می‌کند؟ اگر بازهم کار نکرد و به مشکل بر خوردید، علت بعدی میتواند خرابی در مدار ریموت کنترل باشد و نیاز به تعمیر کنترل کولر گازی یا حتی خرید ریموت کنترل کولر گازی نو باشد.

به عنوان مثال یکی از سیم‌ها از مدار خارج یا قطع شده باشد، می توانید با باز کردن ریموت کنترل تست سلامت این بخش را بگیرید، سپس اگر مشکل حل نشد ممکن است این مشکل از برد ریموت کنترل شما باشد، یعنی برد ریموت کنترل سوخته باشد یا دچار خرابی شده باشد که در این موقع نیاز به تعمیر کنترل اسپیلت است.

علاوه بر این‌ها این مشکل می‌تواند از گیرنده خود کولر گازی شما باشد، یعنی برد گیرنده دچار مشکل شده باشد و در این صورت ارتباط ریموت کنترل با گیرنده برقرار نمی‌شود و باید برد گیرنده کولر گازی تعمیر شود و در نتیجه عملیات مورد نظر انجام نمی‌شود، با باز کردن کولر گازی و تست سلامت میتوانید از خراب یا سالم بودن این بخش مطمئن شوید، البته اکثر مردم تخصص تعمیر کنترل کولر گازی را ندارند و ما هرگز توصیه همچین کاری را به شما نمی‌کنیم.

چگونه خرابی کنترل را برطرف کنیم؟

 

برای رفع خرابی کنترل شما میتوانید از روش‌های ساده مانند تست سلامت برد و ال‌ای‌دی استفاده کنید یا بخش‌های دیگر کنترل را بررسی کنید و از سلامت یا خرابی آنها مطمئن شوید، برای مثال باتری‌ها را چک کنید، آیا تمام نشده‌اند؟ سپس کریستال و ال‌ای‌دی کنترل را بررسی کنید، شاید به نتیجه نرسید.
شما میتوانید ریموت کنترل خود را به نمایندگی/تعمیرات الکترونیکی برده و تعمیر کنترل کولرگازی را به متخصصین این حوزه بسپارید؛ ممکن است پس از تعمیر کنترل شما بارها و بارها مجبور شوید دوباره کنترل کولر گازی را تعمیر کنید، چون پس از تعمیر احتمال خرابی مجدد وجود دارد، فکر کنید اگر چندبار کنترل کولرگازی را تعمیر کنید چه هزینه‌ای بر شما تحمیل می‌شود! راه چاره چیست؟

تعمیر کنترل به‌صرفه‌تر است یا خرید ریموت کنترل کولر گازی جدید؟

قطعاً تعمیر مستمر کنترل کولر گازی هزینه بسیار زیادی دارد ویا گاهی اصلا قابل تعمیر نیستن، راه حل چیست؟ ما توصیه می‌کنیم یک کنترل جدید بخرید یعنی اقدام به خرید ریموت کنترل کولر گازی یا خرید کنترل اسپیلت کنید؛ اینگونه دیگر نیاز به تعمیر کنترل کولر گازی خود به صورت مداوم ندارید! با خیال آسوده می‌توانید به کارهای خود بپردازید.

از آنجایی که تعمیر کنترل چندان صرفه ی اقتصادی به همراه ندارد، توصیه می شود اقدام به خرید کنترل کولر نمایید. یکی از بهترین منابع و مراجع جهت خرید کنترل کولر گازی، پایگاه اینترنتی کاملا فعال و با سابقه در این زمینه یعنی وبسایت فدک تهویه است که در زمینه فروش کنترل کولر گازی و مشاوره در این زمینه سالهاست فعالیت دارد.