جریمه دستی گوگل و اشتباهات صادقانه در سئو

Image for post
Image for post

جان مولر از گوگل به سوالاتی در مورد اشتباهات صادقانه سئو و نحوه برخورد گوگل با آنها پاسخ می دهد. آیا گوگل آن را نادیده می گیرد یا جریمه دستی انجام می دهد؟

جان مولر، مدافع جستجوی گوگل به سوالی در مورد اشتباهات صادقانه در سئو و اینکه آیا وب سایت ها به دلیل نقض تصادفی قوانین گوگل جریمه می شوند، پاسخ می دهد.

این مورد در آخرین قسمت از سری Ask Googlebot در YouTube مورد بحث قرار گرفته است. به طور خاص، مولر به سؤال زیر می پردازد:

“چگونه گوگل به اشتباهات صادقانه واکنش نشان می دهد”

اطلاعات زیادی در مورد سئو در اینترنت وجود دارد. همیشه به روز نیست یا لزوما درست نیست.

افرادی که در مورد SEO یاد می‌گیرند به راحتی اشتباهاتی را مرتکب می‌شوند که می‌تواند با یک جریمه دستی و افت رتبه منجر به سقوط چشم همیشه ناظر گوگل شود.

مولر با شفاف سازی شروع می کند که او فقط می تواند در مورد دستورالعمل های وب مستر گوگل و سیاست های هرزنامه وب صحبت کند. برای افراد آسان است که به‌دلیل توصیه‌های خیرخواهانه یک دوست یا دیدن اطلاعات نادرست آنلاین، به‌طور تصادفی درگیر اعمال بد شوند.

گوگل اشتباهات رخ داده را درک می کند

مولر گفت هیچ کس در مورد سئو 100 درصد کامل نیست و الگوریتم سعی می کند این را بفهمد. اگر هنگام خزیدن سایت شما مشکلی وجود داشته باشد، Googlebot آن را ایزوله کرده و نادیده می گیرد.

در عوض، گوگل تمرکز خود را بر روی بخش هایی از سایت شما که سئوی آن با دستورالعمل ها و خط مشی ها مطابقت دارد محدود می کند.

این یک چیز مثبت برای سئوکاران آماتور است که سعی می کنند سایت خود را رتبه بندی کنند، اما پیچیدگی ها را درک نمی کنند. سئو به همان اندازه که علم است هنر است و گوگل می داند که همه ترکیبی از ون گوگ و انیشتین نیستند.

 تبلیغ خدمات رخ نت :  طراحی وب سایت اصفهان

Image for post
Image for post

اگر جریمه دستی وجود داشته باشد چه؟

در حالی که Google تمام تلاش خود را می کند تا مشکلات جزئی دستورالعمل ها و خط مشی ها را نادیده بگیرد، نمی تواند به همه مجوز رایگان بدهد. اگر مشکل جدی باشد یا با گذشت زمان بدتر شود، گوگل به سایت اقدامی دستی می دهد.

هر وب سایتی به دلایل زیادی از جمله اطلاع از اقدامات دستی نیاز به اتصال به کنسول جستجوی گوگل دارد. اقدام دستی کاهش قابل توجه رتبه یا حذف فهرست است که به دلیل نقض جدی دستورالعمل‌ها و خط‌مشی‌های Google ایجاد می‌شود.

مولر می گوید یک اقدام دستی موقتی است. اگر سایت مشکلات مربوط به عملکرد دستی را برطرف کند، می‌تواند برای درخواست بررسی مجدد به Google درخواست تجدید نظر کند. Google سایت را مجدداً بررسی می کند تا مطمئن شود همه مشکلات برطرف شده اند و عملکرد دستی را حذف می کند و منجر به بازیابی رتبه شما می شود.

مولر ویدیو را با این جمله پایان می‌دهد که شرکت سعی می‌کند با سنجیده‌ای با اشتباهات برخورد کند و مجبور نیست برای همیشه بر رتبه‌بندی جستجوی Google شما تأثیر بگذارد.

دانش قدرت است

بهترین راه برای جلوگیری از وقوع اشتباهات، درک آنچه گوگل از ابتدا می‌خواهد است. قبل از ایجاد تغییرات در سایت خود، دستورالعمل های وب مستر گوگل را بررسی کنید.

منبع :