آموزش ایندکس و نوایندکس کردن مطالب در افزونه یواست وردپرس

ایندکس و دی ایندکس با استفاده از یوست در وردپرس
ایندکس و دی ایندکس با استفاده از یوست در وردپرس
ایندکس و دی ایندکس با استفاده از یوست در وردپرس

احتمالاً می خواهید گوگل و سایر موتورهای جستجو بیشتر محتوای شما را در نتایج جستجو نشان دهند. اما اکثر وب‌سایت‌ها دارای چند صفحه یا پست هستند که نیازی به نمایش آن‌ها در نتایج جستجو ندارند. بنابراین چگونه به گوگل بگویید چه صفحاتی را نشان دهد و کدام را نه؟ اینجاست که تنظیم صفحات به noindex وارد عمل می شود. در این پست، در مورد نمایه سازی (ایندکس) و اینکه چگونه Yoast SEO می تواند به شما کمک کند کنترل صفحاتی که در نتایج جستجو نشان داده می شوند را بیشتر توضیح خواهیم داد.

بیایید با توضیح کوتاهی درباره نمایه سازی شروع کنیم. قبل از اینکه موتور جستجویی مانند گوگل بتواند یک صفحه یا یک پست را رتبه بندی کند و آن را در نتایج جستجو نشان دهد، باید آن را ایندکس کند. حتی قبل از آن، یک خزنده باید یک قطعه از محتوا را کشف کند قبل از اینکه بتواند ارزیابی کند که آیا محتوای با ارزشی برای فهرست خود است یا خیر. یکی از راه هایی که خزنده ها صفحات را کشف می کنند، خزیدن نقشه سایت XML یک وب سایت است. پس از ایندکس شدن صفحه، یک موتور جستجو محتوای آن را درک می کند و می تواند آن قسمت از محتوا را در صورتی که به بهترین وجه با جستجوی کاربر مطابقت داشته باشد رتبه بندی کند.

 تبلیغ خدمات رخ نت :  طراحی وب سایت اصفهان

کدام صفحات را در نتایج جستجو نشان دهیم؟

تعیین اینکه چه چیزی باید توسط خزنده ها نمایه شود و چه چیزی نه، درک آن سخت است و اشتباه کردن آسان است. شما اولین نفری نیستید که ناخودآگاه یک نوع پست کامل را روی noindex قرار می‌دهید و آن را در دسترس موتورهای جستجو قرار نمی‌دهد. ما به سختی و طولانی در مورد این موضوع فکر کرده ایم و این فرآیند را در Yoast SEO به شدت برای شما ساده کرده ایم. اکنون همه چیز به پرسیدن یک سوال ساده از شما خلاصه می شود: آیا می خواهید صفحه x در موتورهای جستجو ظاهر شود؟

Image for post
Image for post

پست های فردی را حذف کنید

اگر واقعاً نمی خواهید URL خاصی در نتایج جستجو نشان داده شود، باید یک noindex اضافه کنید، برچسب را دنبال کنید. کنار گذاشتن آن از نقشه سایت XML به این معنی نیست که گوگل URL را فهرست بندی نمی کند. اگر گوگل بتواند آن را با دنبال کردن پیوندها پیدا کند، گوگل می تواند URL را فهرست کند.

همچنین می‌توانید با استفاده از نوار کناری Yoast SEO در ویرایشگر پست، پست‌های جداگانه را از نقشه‌های سایت XML حذف کنید. یا اگر در Shopify هستید، می‌توانید محصولات جداگانه را با نوار کناری Yoast SEO حذف کنید. روی برگه Advanced کلیک کنید و نه به سوال «Allow engines search to show this post in search results?» (به موتورهای جستجو اجازه می دهد این پست را در نتایج جستجو نشان دهند؟) انتخاب کنید.

Image for post
Image for post

نقشه سایت XML خود را مشاهده کنید

هنگامی که از Yoast SEO در وردپرس استفاده می کنید، افزونه ما به طور خودکار نقشه سایت XML کاملی را برای وب سایت شما ایجاد می کند. این کار را برای موتورهای جستجو آسان می کند تا تمام صفحاتی را که می خواهید کشف کنند را کشف کنند. می توانید نقشه سایت خود را بررسی کنید تا ببینید آیا محتوایی که می خواهید اضافه کنید در نقشه سایت XML ظاهر می شود یا خیر. زمانی که آنجا هستید، باید بررسی کنید که آیا محتوایی که می‌خواهید از نقشه سایت حذف کنید در آن ظاهر نمی‌شود یا خیر.

می توانید نقشه سایت XML خود را در Yoast SEO با رفتن به General > Features > XML Sitemaps > پیدا کنید. (روی علامت سوال کلیک کنید). در اینجا می‌توانید روی «مشاهده نقشه سایت XML» کلیک کنید و این شما را به نقشه سایت XML وب‌سایت خود می‌برد.

 آشنایی با خدمات رخ نت :  طراحی لوگو در اصفهان

Image for post
Image for post

ما بسیاری از سردرگمی‌ها را در مورد فهرست‌بندی محتوا و نقشه‌های سایت XML با ساده‌سازی موارد در Yoast SEO از بین برده‌ایم. اما مهمتر از همه، اکنون بسیار ساده‌تر است که به موتورهای جستجو بگویید چه چیزی را دوست دارید و نمی خواهید در نتایج جستجو نشان دهند.

بیشتر در مورد نقشه سایت XML

نقشه های سایت XML نوعی نقشه گنج برای روبات های موتورهای جستجو هستند. آنها را می خزند تا محتوای جدید یا به روز شده را در سایت شما کشف کنند. هر سایتی از نقشه سایت سود می برد، به همین دلیل است که Yoast SEO به طور خودکار یک نقشه سایت XML قوی برای شما ایجاد می کند. اگر یکی را اضافه کنید رتبه شما افزایش نمی یابد، اما به خزنده ها کمک می کند تا محتوای شما را بسیار راحت تر کشف کنند.