یونیک فاینانس (Unique Finance) چیست و آیا کلاهبرداری است؟

یونیک فاینانس یک شرکت کلاهبرداری است که اخیراً در ایران سر و صدای زیادی به پا کرده است. دلیل رونق گرفتن این گونه شرکت‌ها در ایران علاقه زیاد مردم به یک شبه پولدار شدن و مشکلات بی پایان اقتصادی است. ما برای نگارش این مقاله ضمن تحقیقات از سایت های معتبر با افرادی که در این شرکت حساب کاربری دارند مصاحبه کردیم و متوجه شدیم که این شرکت بارها و بارها پلن درآمدی خود را تغییر داده است و اخیراً توکن جدید خود را راه اندازی کرده است. برای آگاهی درباره انواع پلن ها و نحوه ی سود دهی شرکت یونیک فاینانس با ما همراه باشید.

یونیک فایناس (Unique Finance) چیست؟

یونیک فاینانس شرکتی کلاهبرداری است که از سال ۲۰۱۷ فعالیت خود را آغاز کرده است. شرکت یونیک فاینانس نام خود را از یک شرکت مدیریت مالی به نام Unique Finanz در زوریخ سوئیس گرفته است. در واقع شرکت یونیک با این کار از نام یک شرکت معتبر به نفع خود استفاده کرده است. یونیک فاینانس همچنین ادعا می‌کند که شما با پرداخت هزار دلار سهام شرکت‌های مهم و مطرح دنیا مانند اپل، فیس بوک، نایک، آدیداس و… را خریداری می کنید و به ازای این خرید ماهیانه مبلغ مشخصی سود به حساب شما واریز می‌شود. این شرکت در طول زمان بارها و بارها پلن خود را تغییر داده است. ما برای بررسی پلن درآمدی این شرکت آن را به دو بازه زمانی قدیم و جدید تقسیم کرده‌ایم.

Image for post
Image for post

یونیک فایننس می گوید:

این شرکت کلاهبرداری دو پلن درآمدی دارد. در پلن اول به ازای سرمایه گذاری هر فرد ماهانه مقدار مشخصی سود به او پرداخت میشود. در پلن دوم هم به ازای شبکه‌ سازی افراد به آنها پورسانت پرداخت می شود.
مدت زمانی که شما پول خود را در این شرکت سرمایه‌گذاری می‌کنید دو سال است، بعد از آن در صورت تمایل می‌توانید عضویت خود را تمدید کرده و یا از شرکت خارج شوید. در گذشته با پلن اول به هر فرد ماهانه حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان سود پرداخت می‌شد، طبق پلن دوم هم وقتی فرد در سه شاخه خودش تعادل ۵۰۰۰ دلار ایجاد می‌کرد ۱۰۰۰ دلار پورسانت دریافت می‌کرد ضمن اینکه به ازای هر ورودی جدید به افراد تا ۳ لول ماهانه ۳ دلار پورسانت پرداخت می‌شد. به مرور زمان پلن‌های شرکت تغییر کردند و پاداش سه دلاری به ازای هر فرد به طور کامل حذف شد و تنها پاداش تعادلی سه زیر شاخه بود که باقی ماند.

برای مشاهده ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.


همچنین توصیه میکنیم مقاله زیر را هم بخوانید: