جلو زدن ریپل از کاردانو در بازار با معرفی یک قابلیت جدید

ریپل بعد از اعلامیه اصلی XRPL Labs کاردانو را شکست داد.

در پایان هفته کاری، XRP توانست از کاردانو در بالاترین ارزش بازار CoinMarketCap فاصله بگیرد. پس از شروع ژوئیه با ارزش ‌گذاری های تقریباً یکسان در حدود ۱۵.۱ میلیارد دلار، XRP توانست از رقیب همیشگی خود جدا شود و در عرض هفت روز به ارزش ۱.۴ میلیارد دلار اضافی دست پیدا کند. ریپل در هفت روز گذشته نسبتا ۹.۴۶ درصد افزایش یافته است که رشد کاردانو را در مدت زمان مشابه دو برابر کرده است.

همان رویدادهای هفت روزه پیرامون XRP موقعیت مثبتی برای آنها داشت که شامل این موارد بود: استفاده دولت کلمبیا از بلاک چین XRPL، افزایش فعالیت آدرس در شبکه XRP، پیشرفت پرونده دادگاه ریپل، معرفی پشتیبانی از استاندارد XLS-20 برای NFT. با این حال، به نظر می‌رسد که خبر موفقیت ‌آمیز اصلی XRPL امروز، ۸ جولای، زمانی اتفاق افتاد که پس از دو سال کار، تیم XRPL Labs آماده معرفی “Hoks Amendment” است.

چگونه “Hoks Amendment” بازی XRPL را تغییر می دهد؟

ایده پشت “Hoks” که توسط Wietse Wind، یکی از توسعه دهندگان برجسته XRPL توصیف شده است. قابلیت جدید این قرارداد هوشمند به بلاک چین افزوده شده است. بر اساس آن هر کاربر می تواند با جاسازی “قلاب ها” – قطعات کوچک کد – بر رفتار و جریان تراکنش تاثیر بگذارد.

هوک ها را می توان به هر زبان برنامه نویسی نوشت، یا هر منطق تجاری که بر هر مفهوم قرارداد هوشمند دلالت کند. بنابراین، تقریباً انعطاف ‌پذیری کامل در اجرای قراردادهای هوشمند در XRPL ریپل وجود دارد. همراه با اعلام آزمایش عمومی “Hoks Amendment”، تیم XRPL Labs همچنین راه اندازی “Hoks Builder” را اعلام کرد، یک چارچوب وب که در آن توسعه دهندگان می توانند به طور کامل نوآوری را در همه اشکال آن آزمایش کنند. بنابراین، برای کسب اطلاعات بیشتر، حتما باید از وب سایت XRPL Hooks دیدن کنید.