پیوند عضو سوژه‌ای برای نوشتن

یکی از سوژه‌هایی که می‌توان با آن داستان‌های منحصر به فردی نوشت پیوند اعضا است. پیوندی جالب بین دو انسان و یا حتی حیوان. اما چگونه باید از این پیوند عضو داستان نوشت؟ سوالی که در ادامه به پاسخ آن می‌رسیم.

انیمه توکیوغول

Tokyo ghoul


 

اگر این انیمه را دیده باشید منظورم را متوجه شده‌اید. در قسمت اول این انیمه، کانکی کن، شخصیت اصلی انیمه در طی یک حادثه آسیب می‌بیند و پزشکان اعضای یک غول (در این انیمه غول ها شباهت زیادی به انسان دارند) را به او پیوند می‌زنند.

غول‌ها بخاطر خصلت گوشت‌خواری چیزی جز گوشت و خون انسان و قهوه نمی‌توانند بخورند. از این جهت یک تنش وحشتناک در کانکی ایجاد می‌شود. از طرفی نمی‌تواند گوشت بخورد چون وجدان انسانی‌اش این اجازه را نمی‌دهد و از طرفی هم نمی‌تواند غذای عادی بخورد چون دیگر به یک غول تبدیل شده است.

وقتی که می‌گویم از پیوند اعضا به عنوان سوژه استفاده کنید، برای این نمی‌گویم که مشکلی حل شود، بلکه باید یک تنش خاص در شخص ایجاد کنید.

در اکثر داستان‌های معمولی یک نفر درحال مرگ است و بعد با هزار مکافات کسی پیدا می‌شود تا اعضایش را با او پیوند بزنند و فرد زنده می‌ماند اما در این سبک شما باید کاری کنید که این پیوند عضو یک تنش خاص روانی_جسمی ایجاد کند. این تنش حتی می‌تواند بین دو قبیله، دو نژاد و یا دو کشور باشد.

برای مثال می‌توانید از خدایان افسانه‌های باستان استفاده کنید. ترکیبی از دو قدرت مختلف و ضدهم. یادتان باشد باید اعضا را پیوند دهید نه اینکه فرزندی حاصل دو نژاد و موجود مختلف را در داستان به دنیا بیاورید.

پیوند اعضا را می‌توانید به دلخواه بر داستان و شخصیت خود اجرا کنید. از دست و پا گرفته تا چشم و قلب و... می‌توانید علاوه بر انسان، از موجودات دیگر نیز استفاده کنید. چه لزومی دارد که داستان شما در عالم انسان‌ها اتفاق بیفتد؟

مطمئن هستم که اگر بتوانید چنین ترکیبی ایجاد کنید و یک تنش در شخصیت داستان ایجاد کنید، داستان خوبی خواهید نوشت. اگر که توانستید از این روش و سوژه جوابی بگیرید و داستانی بنویسید، من را از طریق ایمیل و یا اینستاگرام در جریان بگذارید تا در راه نوشتن کمکتان کنم.