موریارتی وطن‌پرست

     یکی از بهترین انیمه‌هایی که در عمرم تماشا کردم، شاهکاری به نام موریارتی وطن‌پرست بود. یک انیمه‌ی فوق‌العاده خوب و جالب که هیجان هر مخاطبی را برمی‌انگیزد.

     این انیمه درباره حماسه‌ی برادران موریارتی است. ویلیام موریارتی، آلبرت موریارتی و لوئیس موریارتی. برادرانی که خود را فدای میهن خود، انگلستان کردند.

     این انیمه داستان جالبی دارد. داستانی که با تماشای هر قسمتِ آن شگفت‌زده خواهید شد. از جالب‌ترین مسائل این انیمه حضور جنجالی شرلوک هلمز است. مطمئن هستم هنگامی که نام جستار را دیدید متوجه شدید که درباره‌ یکی از داستان‌های شرلوک هلمز است.

     تقریبا می‌توان گفت که تمام شخصیت‌های اصلی مجموعه داستان‌های شرلوک هلمز که موریارتی در آن‌ها حضور دارد در این انیمه نیز حضور دارند. از جان واتسون گرفته تا تیم فوق‌العاده‌ی موریارتی.

     داستانِ این انیمه از لحاظ روایی به نظر من بی‌نقص است. به خوبی روی آن‌ها کار شده است. به‌ گونه‌ای که شما اصلا نمی‌توانید قسمت‌های بعدی را پیش‌بینی کنید. (بجز چند قسمت آخر. دلیلش را خودتان متوجه خواهید شد.)

     از لحاظ شخصیت پردازی هم تقریبا همه چیز بی‌نقص است بجز یک مورد. دوست ندارم که این موضوع را برایتان لو بدهم ولی تغییر هویت یکی از شخصیت‌ها که به نوعی تغییر جنسیت هم می‌دهد شاید مخاطب را زده کند. لاقل برای من که این اتفاق افتاد. جز این‌ها مشکل دیگری وجود ندارد.

     به طور کلی می‌توانم بگویم صداگذاری‌ها و دوبله‌ها نیز بی‌نقص هستند و مشکلی نمی‌توان یافت. البته اگر می‌خواهید به صورت کاملا طبیعی تماشا کنید، می‌توانید نسخه‌های دوبله انگلیسی آن را تماشا کنید که با محیط بریتانیایی انیمه سازگار باشد.

     خلاصه اگر از انیمه‌های پلیسی و جنایی یا داستان‌های شرلوک هلمز لذت می‌برید و به آن‌ها علاقه‌مند هستید، حتما انیمه‌ی موریارتی وطن‌پرست را تماشا کنید.