کتابِ مردی که دو پای چپ داشت

کتاب مردی که دو پای چپ داشت یک مجموعه داستان طنز است که از سوی نشر نون در اختبار علاقه مندان قرار گرفته است. این کتاب یه مجموعه داستان کوتاهه و مطمئنن خیلی از شما عزیزان هم مثل من با داستان کوتاه ارتباط چندانی برقرار نمی‌کنید. اما اشتباه نکنید این همون مجموعه ای هستش که قراره نظر شما رو درباره ی داستان کوتاه به کلی عوض کنه.

Image for post
Image for post

داستان های این کتاب عبارتند از:

 1. بیل، سگ شکاری
 2. آزاد کردن گاسی جوان
 3. تعطیلات ویلتون
 4. ملاقات با مرد خجالتی
 5. ورود به اجتماع
 6. در گایزنهامر
 7. مَک چگونه مَک شد
 8. سیاه، رنگ شانس
 9. عاشقانه یک پلیس زشت
 10. دریای فتنه و آشوب

درباره کتاب مردی که دو پای چپ داشت

همونطور که از جلد کتاب برمیاد ، این کتاب یه مجموعه داستان طنزه از یه نویسنده ی انگلیسی که چهره اش پشت کتاب من رو یاد ملوان زبل میندازه!

البته همین ابتدا خدمتتون عرض کنم که خبری از داستان طنز نیست، یا شاید هم تعریف انگلیسی ها از داستان طنز با اون چیزی که من رو به خنده میندازه متفاوته! به هرحال نباید انتظار داشته باشید این داستان ها مثل سداریس شما رو به قهقهه وادار کنند. البته جناب وودهاوس یکی از بنام ترین طنزپردازان انگلستان بودند و بزرگترین جایزه ی ادبی بریتانیا در زمینه ی داستان های طنز هم به نام ایشون هست.

با شروع هر داستان، به قدری با فضا و شخصیت های داستان اخت میشید که در پایان چند صفحه گمان میکنید سرتاسر داستان زندگی اونها رو میدونید و چندین و چند صفحه است که باهاشون همراهید.

نمیدونم وودهاوس چه ترفندی به کار برده که یه داستان کوتاهش به اندازه ی یه رمان برای من ارزشمند و دلچسب بود.

و زیباترین و درخشان ترین نکته درباره ی این کتاب اینه که عنصر عشق در همه ی اونها بارزه و در پایان، همه ی داستان ها به خوبی و خوشی تمام میشه. این واقعا یه کتاب امیدبخشه، کتابی که شما رو خوشحال و امیدوار میکنه

قسمت هایی از کتاب مردی که دو پای چپ داشت

مردها همیشه وقتی عاشق می شوند، اعتماد به نفسشان را از دست می دهند.

در ماجراهای عشقی، قوی ترین آدم ها معمولا سست ترین و بی دل و جرات ترین ها از آب در می آیند.

در لحظات پرمخاطره، که دم سرد ترس روح انسان را لمس می کند و حقارت ها را می زداید، در چنین لحظاتی است که حقیقتا خود را بازمی یابیم.

هیچ چیز به اندازه ی یک لبخند راه را برای تفسیرهای بی شمار باز نمی گذارد.

چه احمقی بود که قصد نابودی خودش را داشت. چه چیزی او را وادار به انجام چنین کاری می کرد؟ به دست خود، خودش را از بین ببرد و بعد یک مشت جانور ناسپاس توی ثروت او غوطه ور شوند. فقط یک احمق می تواند چنین نقشه ای طراحی کند.

اطلاعات کتاب

 • کتاب مردی که دو پای چپ داشت
 • نویسنده: پی. جی. وودهاوس
 • ترجمه: نیلوفر خوش‌زبان
 • انتشارات: نون
 • تعداد صفحات: ۲۶۸