دوره های گوگل در شرف جایگزینی مدارک دانشگاهی است!

گوگل، شرکتی که موفق به سازماندهی اطلاعات جهان شده است، در شرف حل مسئله‌ای است که مدت‌هاست تحمل کرده‌ایم اما هرگز نمی‌دانستیم در مورد آن چه باید بکنیم: آموزش فناوری.

گوگل پیشگام رهایی از سردرگمی‌های آموزش فناوری شده است.
گوگل پیشگام رهایی از سردرگمی‌های آموزش فناوری شده است.
گوگل پیشگام رهایی از سردرگمی‌های آموزش فناوری شده است.

این یک راز نیست که کالج‌ها و دانشگاه‌ها به سختی تلاش می‌کنند تا در حوزه‌های فناوری مطرح شوند. درک این که چگونه یک پروفایل لینکداین حساب‌شده و آراسته می‌تواند از یک مدرک دانشگاهی 4 ساله برای یافتن شغل قدرتمندتر باشد، برای  پدران و مادران ما مشکل است. با این حال، یکی از نظرسنجی‌های استک‌اُورفلو (StackOverflow) در سال 2016 نشان داد که 56٪ از توسعه‌دهندگان نرم‌افزار فاقد مدرک دانشگاهی در علوم کامپیوتر یا رشته‌های مرتبط با آن هستند. آن‌ها هم‌چنین متوجه شده‌اند که:

مجموعه‌ای از پروژه‌ها و محصولاتی که این توسعه‌دهندگان در آن‌ها مشارکت‌های شاخصی کرده‌اند، بیش از سال‌ها تجربه یا تحصیل ارزش دارد.

در سال 2018، شایعات و زمزمه‌ها تبدیل به حقایق و مستندات رسمی شدند: گوگل، اپل، آی‌بی‌ام، اینتل و خیلی‌های دیگر پست‌های شغلی متعددی را آگهی کرده‌اند که به مدرک رسمی نیاز ندارند. در سال 2020‌، ایلان ماسک گفت که برای کار در تسلا نیازی به داشتن مدرک دانشگاهی ندارید. وی هم‌چنین گفته است که «کالج اساساً برای سرگرمی است نه یادگیری!»

اما، سؤال هم‌چنان باقی بود: «اگر دانشگاه نه، پس چه؟ آیا من باید نسخه خودم را از Reddit بسازم و 4 دوره کارآموزی فنی داشته باشم که برای یک شغل سطح پایین در Google در نظر گرفته شود؟» سرانجام اما، به نظر می‌رسد که آن‌ها جوابی دارند: گوگل در شرف راه‌اندازی «گواهینامه‌های شغلی» شش‌ماهه 300 دلاری است که نیازی به آموزش قبلی ندارد.

البته، گوگل قبلاً دو دوره گواهینامه شغلی را برای موقعیت‌های سطح ابتدایی اشتغال راه‌اندازی کرده است: Google IT Support و Google IT Automation با استفاده از پایتون؛ که حدود 85٪ از 637،047 دانش‌آموز ثبت‌نام‌شده در آن‌ها نمره 5 ستاره به آن‌ها داده‌اند. حال براساس این موفقیت، گوگل قصد دارد سه دوره دیگر را راه‌اندازی کند: یکی برای تحلیلگران‌داده، دیگری برای مدیران محصول و در نهایت یکی هم برای طراحان تجربه‌کاربر.

آیا این گواهینامه‌ها راهی مطمئن برای ورود به سطح ابتدایی شغلی در گوگل هستند؟

این چنین به نظر می رسد! کنت واکر، معاون ارشد امور جهانی گوگل، اطلاعات زیر را در قالب یک توییت ارسال کرده است:

«اکنون، [ما] در استخدامی‌های خود، با این گواهینامه‌های شغلی جدید به عنوان معادلی با مدرک چهار ساله [دانشگاهی] برای جایگاه‌های شغلی مرتبط رفتار خواهیم کرد.»

با توجه به تأکید گوگل بر ایده‌های نوآورانه و تجربه‌ی تولید محصول، شما هنوز هم باید حداقل، کمی ویژگی‌های شگفت‌انگیز داشته باشید تا در روند درخواست شغل خود برجسته شوید. با این حال، گوگل با این اقدام قاطع، در واقع مدارک چهار ساله‌ی دانشگاه را با یک دوره‌ی 3 تا 6 ماهه جامع که فقط 5 ساعت در هفته طول می‌کشد تا آن را تکمیل کنید، جایگزین کرده است.

از همه مهم‌تر، گوگل این دوره را مقرون‌به‌صرفه کرده است: هزینه دوره پشتیبانی IT در کورسرا ماهانه 49 دلار است، اما گوگل قول داده است 100,000 دوره از این دست را برای نیازمندان واقعی رایگان کند. در هر صورت، مسلماً این هزینه‌ها در مقایسه با مبلغی که اکثر دانشگاه‌ها برای تحصیلات کم-مرتبط با نیازمندی‌های دنیای مشاغل درخواست می‌کنند، کمتر است.

گوگل اولین قدم تعیین‌کننده را برای رفع شکاف بین آموزش‌و‌پرورش و نیازهای کارفرمایان فنی برداشته است و این یک موفقیت بزرگ است. تاکنون شواهد نشان می‌دهد که این آینده‌ی آموزش است. آن‌چه شگفت انگیز است، این است که کل این راه حل فکرشده و دارای اجرای یکپارچه است. در این‌جا یک پاراگراف از توضیحات این دوره رسمی گوگل آمده است:

پس از اتمام گواهینامه ، می توانید اطلاعات خود را با کارفرمایان برتر مانند Cognizant ، GE Digital ، Hulu ، Infosys ، Intel ، KForce ، MCPc ، PNC Bank ، RICOH USA ، Sprint ، TEKSystems ، Veterans ، والمارت و شرکتهای تابعه آنها و البته گوگل به اشتراک بگذارید. همچنین با تکمیل گواهینامه گوگل و گذراندن امتحانات گواهینامه CompTIA A+ ، می توانید یک گواهینامه دوگانه CompTIA و گوگل را کسب کنید.

حدس زده می‌شود که این پروژه آزمایشی به استاندارد جدیدی در زمینه آموزش و تحصیل کارکنان تبدیل خواهد شد. شرکت‌ها با انجام این کار به طور گسترده، بسیار منتفع می‌شوند: آن‌ها کارکنان خود را آموزش می‌دهند، در نتیجه‌ی ارتقای کارکنان، شرکت درآمد اضافی کسب می‌کند و حتی به دلیل اعمال خیرخواهانه آموزشی، وجهه و اعتبار دریافت می‌کنند و کارکنان نیز، سرانجام یک مدرک مؤثر را در زمانی کوتاه ​به دست می‌آورند که در دنیای واقعی کارآمد است.