راهنمای خرید ادکلن مردانه و نکات مهمی که نمیدانید!

راهنمای خرید ادکلن مردانه عطر شما بخشی نامرئی اما بسیار تأثیرگذار در سبک شما و البته تا حدی شخصیت شماست که تأثیر زیادی بر دیدگاه ها و نظرات اطرافیان شما دارد. مبالغه نیست اگر بگوییم عطر خوشبو به همان اندازه در لباس های شیک موثر است و نه تنها اعتماد به نفس شما را بالا می برد ، بلکه باعث می شود در نظر دیگران قوی ، تأثیرگذار ، جذاب و محبوب به نظر برسید.

با این حال به نظر می رسد بیش از هشتاد درصد مردان در انتخاب عطر و ادکلن مناسب مهارت چندانی ندارند و چون نوع پوست خود را نمی شناسند و گاهی روح و علایق خود را در انتخاب عطر مناسب فراموش می کنند ، عطر اشتباهی را انتخاب می کنند. به در این مقاله نکات مهم برای خرید ادکلن مردانه به شما می گوییم که چگونه یک عطر مردانه مناسب با توجه به نوع پوست ، علایق و روحیه خود و حتی اطرافیان خود خریداری کنید. با ما همراه باشید تا راهنمای خرید عطر مردانه را بخوانید.

Image for post
Image for post

چرا ادکلن مردانه می‌زنیم؟

وقتی راهنمای خرید ادکلن مردانه را انتخاب می کنید که مناسب فصل ، شغل و موقعیت اجتماعی شما ، شخصیت و روحیه شما و البته نوع پوست شما باشد ، نه تنها جذاب به نظر می رسید ، بلکه از نظر زنان نیز ارزیابی قابل قبولی دریافت می کنید.

بر اساس تحقیقی که سالها پیش در اروپا انجام شد ، معیار اصلی مردان در انتخاب زنان در نگاه اول ظاهر زنان است ، در حالی که بوی و عطر به طور ناخودآگاه مهمترین عامل در انتخاب مرد توسط زنان اعلام می شود. در مورد اروپا ، این اصطلاح به عنوان "زنان عاشق بو بو و بینی خود می شوند" گفته می شود.

این ممکن است به این دلیل باشد که بینی زنان معمولا به دلایل هورمونی نسبت به مردان نسبت به بوها حساس تر است ، به عبارت دیگر ، زنان حس بویایی قوی تری نسبت به مردان دارند. با این تفاسیر اهمیت انتخاب عطر مردانه مناسب و معطر دو چندان می شود.

نکته ای مهم برای خرید ادکلن مردانه عطر ترکیبی پیچیده از اسانس ها ، تثبیت کننده ها ، حلال ها و ترکیبات معطر است که یا از منابع طبیعی استخراج می شوند و یا به صورت شیمیایی و مصنوعی تولید می شوند. اگرچه برخی از عطرهای طبیعی به عنوان عطر در نخستین تمدن ها مورد استفاده قرار می گرفتند ، عطر سازی ، همانطور که امروزه رایج است ، در اواخر قرن نوزدهم آغاز شد. بد نیست بدانید که "عطر" ماندگارتر از "ادکلن" است و حدود 20 تا 30 درصد ترکیب آن عصاره چربی است. با این حال ، اکثر مردان در حال حاضر ترجیح می دهند از ادکلن استفاده کنند ، که حاوی عصاره روغن کمتری است و بنابراین رایحه ملایم تری دارد و دسترسی بیشتری نسبت به عطرها دارد. اما علاوه بر عطرها و ادکلن ها که بیشتر شناخته شده اند ، انواع دیگری از عطرهای مردانه نیز وجود دارد که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

Image for post
Image for post

ادوپرفیوم

راهنمای خرید ادکلن مردانه اگر به دلیل مشکلاتی مانند حساسیت و میگرن با "عطر" یا "عطر" رابطه خوبی ندارید ، پیشنهاد می کنیم از "ادو پرفیوم" استفاده کنید. آبهای عطر به دلیل مقدار کمتر عصاره روغن (بین 15 تا 20 درصد) نسبت به عطرها سبک تر و نرمتر هستند و ماندگاری بالایی دارند. اگر شما از جمله افرادی هستید که دوست دارید در طول روز بوی عطر را حس کنید ، عطر و عطر بهترین انتخاب برای شماست.

ادوتویلت

راهنمای خرید ادکلن مردانه "آب معطر" یا "ادو توالت" حتی سبک تر از آب معطر است و به دلیل درصد بیشتر الکل و مقدار کمتر اسانس های مورد استفاده در ترکیب آنها ، بوی ملایم تری دارد. از نظر کارشناسان ، ادو توالت ضخیم تر از ادکلن است و در بین سه رایحه عطر ، ادو توالت بر اساس نت اولیه ساخته شده است و بنابراین ماندگاری بسیار کمتری نسبت به عطر (حدود سه تا چهار ساعت) دارد. به دلیل ترکیب سبک تر ادو توالت نسبت به عطر و ادو پرفیوم ، به نظر می رسد ادو توالت برای محیط های کاری و جلسات رسمی انتخاب بهتری است.

ادکلن

راهنمای خرید ادکلن مردانه برخلاف تصور رایج که عطر متعلق به زنان و ادکلن متعلق به مردان است ، واقعیت این است که ادکلن ها به دلیل میزان اسانس مورد استفاده در آنها (حدود 2 تا 5 درصد) و الکل بیشتر بسیار سبک هستند. و دوام کمتری دارد. بنابراین ، اگر به دنبال رایحه ای قوی و ماندگار هستید ، هنگام خرید حتما به برچسب بطری عطر توجه کنید.

اوفرش

راهنمای خرید ادکلن مردانه علاوه بر ادکلن ، "مصرف بیش از حد" نیز به دلیل غلظت کم ، اسانس و روغنهای بسیار کمتر (حدود سه درصد) و محتوای بالای الکل برای استفاده روزانه بسیار محبوب است.

آشنایی با انواع نت عطر راهنمای خرید ادکلن مردانه

Image for post
Image for post
  • رایحه اولیه: رایحه اولیه در واقع بویی است که بلافاصله پس از اسپری عطر یا ادکلن به بینی شما می آید. نت اولیه عطر که معمولاً تند و تازه است به سرعت تبخیر می شود و اکثر افراد به طور تصادفی اشتباه می کنند و بلافاصله پس از استنشاق نت اصلی عطر را انتخاب می کنند. رایحه اولیه معمولاً عطر میوه هایی مانند پرتقال و لیمو و گیاهانی مانند اسطوخودوس و شکوفه های پرتقال و لیمو است.
  • رایحه میانی یا ثانویه: رایحه میانی عطر بلافاصله پس از رایحه اولیه استنشاق می شود و حدود 10 دقیقه یا بیشتر طول می کشد. نت های میانی معمولاً گل هایی مانند "گل رز" و "یاسمن" ، "چمن و برگ درخت" ، میوه هایی مانند "توت" ، "هلو" و "گلابی" و ادویه جات مانند "جوز هندی" ، "میخک" ، "دارچین" هستند. "و این انواع" فلفل "است.
  • رایحه آخر: رایحه اصلی و ماندگار نت پایانی این است که حدود 30 دقیقه طول می کشد تا استنشاق شود و در واقع همان رایحه ای است که تا انتها با شما می ماند. رایحه سوم معمولاً عطر چوب مانند "چوب سرو" ، "خزه" ، "دود" ، "چرم" ، "مشک" و ادویه جات مانند "وانیل" و "دانه تونکا" است.

نوع پوست و انتخاب عطر مناسب

پوست چرب و مرطوب: اگر پوست شما چرب و مرطوب است ، روغن روی پوست شما می تواند رایحه اصلی عطر را تغییر دهد. در حقیقت ، روغن و رطوبت پوست در طول یک سری از فعل و انفعالات شیمیایی با عطر ترکیب می شود و راهنمای خرید ادکلن مردانه اگرچه ماندگاری عطر را افزایش می دهند ، اما رایحه آن را نیز تغییر می دهد. بهترین انتخاب برای پوست های چرب ، رایحه های میوه ای گلدار و لطیف است.

خشکی پوست: افرادی که پوست خشک و کم آب دارند از رایحه عطر و ادکلن خود لذت نمی برند زیرا پوست آنها در اثر الکل موجود در این عطرها خشک تر می شود و نوع پوست آنها به گونه ای است راهنمای خرید ادکلن مردانه که بوی عطر به سرعت از بین می رود. مشکل این است که استفاده از عطرها و ادکلن های قوی تر برای پوست های خشک باعث کهیر و حساسیت می شود و انتخاب مناسبی نیست.

 

راهنمای خرید عطر مناسب

بگذارید استراحت کنیم ، شما بهترین فردی هستید که می توانید بسته به نوع شخصیت ، موقعیت ، آب و هوا و نوع پوست خود بگویید کدام عطر مناسب شماست و کدام عطر نیست. اجازه ندهید غیر از افرادی که برای شما مهم هستند ، مانند شوهر یا بهترین دوست ، شما را مجبور به انتخاب عطر کند. تجربه نشان داده است که عطرها و ادکلن هایی که برای دوستان و خانواده هدیه می خریم معمولاً بدون استفاده باقی می مانند. بهترین راهنما برای انتخاب عطر مناسب بوی بدن و نوع پوست است.

به گفته کارشناسان ، اولین چیزی که باید در انتخاب عطر مردانه به آن توجه کنید شخصیت شماست. اگر فردی جدی و خوش اندام هستید ، بهتر است سراغ عطر گل و میوه و وانیل نروید. بهترین راهنمای خرید ادکلن مردانه برای شما یک عطر بر پایه مشک و کهربا است. مردان ورزشکار و فعال باید به دنبال عطرهای "سبز" باشند. عطرهای سبز عطرهایی هستند که از عصاره گیاهان سبز مانند علف و خیار و مرکبات مانند لیمو و نارنج نارنج استفاده می کنند.

مردان جذاب و حرفه ای بهتر است به دنبال عطرهای میوه ای گلدار باشند. اگر شما رئیس یک شرکت یا موسسه بزرگ هستید و قلب شما همیشه می خواهد یک فرد ثابت قدم و جدی در کار باشید ، بهتر است عطرهایی با بوی چرم انتخاب کنید که معمولاً عطر عسل و تنباکو در آن وجود دارد. اگر در شهری مرطوب و گرم زندگی می کنید ، به دنبال عطرهای سنگین نروید.برای این آب و هوا ، عطرهای سبک و خنک بهترین انتخاب هستند. مردان مهمانی ها و مجالس باید عطرهای لایه ای را انتخاب کنند که یادداشت های آنها به مرور نشان داده شود.اگر شما کارمند هستید و با همکاران خود در یک اتاق کار می کنید ، عطرهای سنگین با مشک و بخور را انتخاب نکنید ، بهترین گزینه برای کارمندان است. عطرهای گرم و شیرین با رایحه وانیل ، کهربا و هل برای زمستان مناسب هستند. برای روزهای بهاری ، عطرهایی با رایحه چوب و چرم ، فلفل صورتی ، گل و میوه انتخاب خوبی هستند.

برای خرید عطر عجله نکنید ، انتخاب اول همیشه بهترین انتخاب نیست. پس از بوییدن چند عطر ، چند "دانه قهوه" را که همیشه در مغازه های عطر فروشی وجود دارد را بو کنید تا قسمت بویایی مغز شما متمرکز شود و بهتر می توانید در مورد انتخاب عطر تصمیم بگیرید. مراحل زیر را دنبال کنید تا بهترین راهنمای خرید ادکلن مردانهرا داشته باشید.

ابتدا کمی عطر روی مچ دست خود در نزدیکی نبض خود اسپری کنید. مطمئن شوید که پوست مچ دست شما خشک است. مچ دست خود را مالش ندهید ، این به اصطلاح عطر را از بین می برد!
از عطر روی لباس های خود اسپری نکنید. به این ترتیب شما اجازه نمی دهید که عطر در روغن هایی که به طور طبیعی روی پوست شما هستند ترکیب شود و تمام نت های آن را به بینی شما وارد کند.
عطر را روی لباس های خود نریزید. این کار لباس های شما را رنگ می کند و نمی توانید بوی واقعی عطر را حس کنید. عطر را روی پوست پشت زانوها ، پشت گوش ها ، مچ ها و گردن اسپری کنید.

فروشگاه های عطر معمولاً نوارهای عطر آغشته به رایحه برخی از عطرها و ادکلن ها را به شما می دهند تا بدانید نظر شما در مورد رایحه چیست. توصیه ما به شما این است که با بوییدن این نوارها تصمیم به خرید عطر نگیرید. وقتی بوی این نوارهای معطر را حس می کنید ، فقط متوجه نت های اولیه عطر می شوید که گذرا هستند. رایحه اصلی عطر در آخرین نت آن نهفته است که حدود 20 تا 30 دقیقه پس از سمپاشی به بینی شما می رسد ، این یک آزمایش شیمیایی آزمایشی است.