نکات مهم برای خرید اپلیدی یا اپیلاتور که باید بدانید!

دستگاه ها و تکنیک های زیادی برای از بین بردن موهای زائد بدن وجود دارد. این نظر شخصی شماست که کدام مسیر را انتخاب می کنید. به عنوان یک زن، شما را وادار می کند که تمام روش های حذف موهای زائد را بررسی کنید. حتما تیغ، اپیلاتور، انواع کرم های موبر، نوارها و اپیلاسیون را امتحان کرده اید.

در این مقاله روش استفاده از اپیلاتور را انتخاب و بررسی می کنیم. زیرا این روش منجر به کندی رشد مو و انعطاف پذیری پوست شما می شود. راهنمای خرید اپیلاتور را در وسط محصول بخوانید. پاسخ سوالات خود را بیابید و اپیلاتور مناسب را انتخاب کنید.

اپیلاتور چیست؟

اپیلاتور یک وسیله دستی شبیه به ماشین اصلاح برقی است. با این حال، به جای استفاده از تیغه های کلیپر، دارای یک تیغه چرخش سریع است. اپیلاتور به جای کوتاه کردن موها از سطح، موها را از ریشه جدا می کند. علاوه بر این، به تدریج رشد و ضخامت مو را کاهش می دهد که در صورت داشتن فواید طولانی مدت نیز روشی ایده آل است. در ضمن اگر پوست حساسی دارید و از آن مراقبت می کنید.

Image for post
Image for post

انواع اپیلاتور

اپیلاتورهای چرخشی

اپیلاتور فنری یک موفقیت تجاری بود، اما دوام کم فنرها آن را کمتر از ایده آل نکرد. در پاسخ به این اتفاق، رمینگتون از مفهوم اپیلاتور Epilid استفاده کرد، اما با استفاده از عنصری که به جای فنر از دیسک استفاده می کرد، طراحی را کمی تغییر داد.

این دیسک ها قوی تر و بادوام تر بودند. دیسک‌ها تقریباً مانند فنرها عمل می‌کنند، اگرچه می‌چرخند و به هم می‌رسند تا موها را بگیرند و بکشند، سپس از هم جدا می‌شوند تا موها آزاد شوند. اما در مقایسه با کویل های فلزی، این دیسک ها استحکام بیشتری دارند، ماندگاری بیشتری دارند و درد کمتری برای شما ایجاد می کنند.

اپیلاتورهای موچینی

پس از سال ها طراحی اپیلاتورها، اکثر شرکت ها اپیلاتورهای نوع موچینی را می فروشند. همانطور که از نام آنها پیداست، آنها مانند موچین عمل می کنند. این اپیلاتورها دارای سر با چندین صفحه فلزی می باشند. صفحات به طور مداوم می چرخند تا مانند موچین با هم حرکت کنند و موها را بکشند و رها کنند.

خواندیم که دیسک و موچین سه نوع اصلی طرح اپیلاتور هستند. با این حال راه های زیادی برای دسته بندی اپیلاتورها وجود دارد. بیایید در راهنمای خرید اپیلاتور با هم نگاهی به انواع دیگر اپیلاتورها بیندازیم.

اپیلاتورهای سیم‌دار و بی‌سیم

اپیلاتورهای سیمی، شارژی و دوقلو را می توانید در بازار پیدا کنید. اپیلاتورهای سیمی دارای سیمی هستند که هنگام استفاده از اپیلاتور باید به برق وصل شود. در گذشته تقریباً تمام اپیلاتورها سیمی بودند.

سپس بی سیم هایی آمدند که با باتری کار می کنند. آنها قدرت کمتری دارند، اما معمولا کوچکتر هستند و سفر با آنها راحت تر است. امروزه اکثر اپیلاتورها از نوع هیبریدی شبیه به تلفن های همراه هستند. آنها دارای یک باتری قابل شارژ و یک کابل شارژ قابل جدا شدن هستند.

برای شارژ اپیلاتور، آن را به برق وصل کرده و سپس می توانید آن را جدا کنید تا راحت تر از اپیلاتور استفاده کنید. با این حال، اگر زمان کافی برای شارژ کامل آن قبل از استفاده ندارید، می توانید آن را به برق وصل کرده و در حین استفاده آن را شارژ کنید.

اپیلاتورهای مرطوب و خشک

اپیلاتورهای سیمی همیشه اپیلاتورهای خشک هستند. این بدان معنی است که آنها را نمی توان در آب استفاده کرد. برای بسیاری از کاربران اپیلاتور، این مشکل خاصی نیست. با این حال، آب اپیلاتور را دردناک می کند. امروزه بسیاری از اپیلاتورها به گونه ای طراحی شده اند که ضد آب باشند.

این مدل از اپیلاتورهای مرطوب و خشک با سیم و بی سیم می باشد. بنابراین می توانید اپیلاتورها را شارژ کنید، سپس بند را برای استفاده در حمام یا حمام بردارید. در ادامه با راهنمای خرید اپیلاتور برای قسمت های حساس بدن همراه باشید.

چه مناطقی از بدن می‌خواهید از آن استفاده کنید؟

اکثر خانم ها از اپیلاتور بیشتر روی پاهای خود استفاده می کنند. با این حال، اگر تصمیم به استفاده از آن در نواحی دیگر دارید، ممکن است بخواهید یک اپیلاتور با اتصالات برای نواحی مختلف بدن مانند صورت، زیر بغل و خط بیکینی در نظر بگیرید.

این اتصالات سر موچین را می پوشانند و ناحیه اپیلاسیون را کاهش می دهند. از آنجایی که کلاهک ها در واقع ابعاد اپیلاتور را تغییر نمی دهند، کار با اپیلاتور در مناطق تنگ کار آسانی نیست. برای مناطق سخت تر، ممکن است بخواهید یک اپیلاتور کوچکتر تهیه کنید.

ما استفاده از اپیلاتور معمولی را برای صورت خود توصیه نمی کنیم، حتی با کلاه های موجود. زیرا می تواند برای پوست ظریف صورت کمی بیش از حد قدرتمند باشد. اگر قصد اپیلاسیون صورت خود را دارید، مدلی را انتخاب کنید که مخصوص صورت طراحی شده است.

Image for post
Image for post

چرا باید از اپیلاتور استفاده کنید؟

زیرا برای پوست های حساس مناسب هستند. در مقایسه با تیغ های دستی، موهای نرم روی پوست ملایم تر هستند. تیغ های دستی لبه تیز خود را روی پوست شما می لغزند که می تواند باعث سوختگی یا آسیب به پوست شما شود.
پوستی صاف که ماندگاری بیشتری دارد. این کرم می تواند تا چهار هفته پوستی صاف به شما بدهد. از تیغ بیرون بیایید و با مشکلات هفتگی یا روزانه خداحافظی کنید.


وندالیسم کمتر است. هنگام استفاده از ریش تراش دستی یا کیت اپیلاسیون، باید از کرم ها، ژل ها و واکس های اصلاح استفاده کنید. که می تواند فرآیندی نامرتب، چسبنده و دردسرساز داشته باشد. با استفاده از اپیلاتور، به آن وسایل اضافی گران قیمت و تحریک کننده پوست نیاز ندارید.
از ظهور ریشه های خاردار جلوگیری می کند. اپیلاتورها موها را از ریشه پاک می کنند. روشی که به جلوگیری از ریشه های تیز کمک می کند و از آنجایی که می توانند موهای بسیار کوتاه (طول کمتر از یک میلی متر) را از بین ببرند، لازم نیست مدت زیادی صبر کنید تا موهایتان دوباره رشد کنند.
تنظیمات قابل تنظیم دارند. اپیلاتورها تنظیمات سرعتی دارند که می توانید آن را مطابق با اولویت خود تنظیم کنید. این به شما این امکان را می دهد که بسته به اینکه پوست شما فرآیند اپیلاسیون را تا چه حد تحمل می کند یا از کدام ناحیه موها را از بین می برید، دستگاه خود را انتخاب کنید.

اپیلاتور بدن و اپیلاتور پا

شاید متوجه شده باشید که برخی از توضیحات اپیلاتور بین اپیلاتور پا و اپیلاتور بدن تمایز قائل می شوند. این عجیب به نظر می رسد زیرا پاها معمولاً بخشی از بدن محسوب می شوند، درست است؟
تفاوت اصلی این است که اپیلاتورهای طراحی شده برای پاها معمولاً می توانند به سرعت ناحیه بزرگتری را پوشش دهند و توجه کمتری به کاهش سوزش و درد داشته باشند. به طور کلی پاها می توانند درد و سرعت بیشتری را تحمل کنند و نباید آنها را ساده گرفت.

اکثر اپیلاتورهایی که پیدا می کنید هم برای پاها و هم برای بدن هستند. آنها معمولا این کار را با داشتن سرهای مختلف انجام می دهند. آنها همچنین می توانند سرعت های متفاوتی داشته باشند، بنابراین می توانید در مناطق حساس تر از سرعت کمتری استفاده کنید.
اگر از بوی نامطبوع پاهای خود خسته شده اید و فکر می کنید که دیگران را آزار می دهید، مطالعه مقاله زیر را فراموش نکنید.

موهای زائد صورت

اپیلاتورهای کمی در بازار وجود دارند که فقط برای رفع موهای زائد صورت طراحی شده باشند. این مدل‌ها کوچک‌تر و سبک‌تر هستند، با سرهای باریک، بنابراین می‌توانید به راحتی روی صورت خزیده و موهای لب بالایی، چانه، پیشانی و ابروها را از بین ببرید.

آنها انرژی کمتری مصرف می کنند، بنابراین اغلب کمی کندتر و ساکت تر هستند و تجربه ملایم تری را برای نواحی ظریف صورت شما فراهم می کنند. علاوه بر اپیلاتورهای مخصوص صورت، اکثر مدل های برتر اپیلاتور دارای ضمیمه هستند. بنابراین می توانید از سری های مخصوص صورت آنها استفاده کنید. این ممکن است برای بسیاری از افراد خوب باشد، اما مانور دادن اپیلاتورهای بزرگتر در اطراف صورت دشوار است.

اپیلاتور زنانه و اپیلاتور مردانه

اپیلاتورها عمدتاً طراحی زنانه دارند و رنگ‌های بنفش، صورتی و آبی کم‌رنگ دارند. تقریبا تمامی مدل های اپیلاتور برای بانوان طراحی و به بازار عرضه شده است. اما چندین اپیلاتور وجود دارد که به طور خاص برای مردان به بازار عرضه می شود. سه ویژگی وجود دارد که معمولاً این اپیلاتور را از سایر اپیلاتورهای موجود در بازار متمایز می کند:

اپیلاتورهای مردانه معمولا مشکی یا تیره هستند. آنها همچنین معمولا برای از بین بردن موهای زبر طراحی شده اند. زیرا موهای بدن اکثر مردان ضخیمتر از موهای بدن زنان است و اپیلاتورهای مردانه معمولاً دندانه دار هستند.

.

برس های لایه ‌بردار مخصوص

برس های لایه بردار برای موهای زیر پوستی که برخی از اپیلاتورهای جدید این گزینه را برای جلوگیری از رشد موهای زیر پوستی دارند. این مدل ها شامل برس لایه بردار بدن قابل تعویض می باشد. این برس باید هر 3 ماه یکبار تعویض شود.

میزان درد

بر کسی پوشیده نیست که اپیلاتورها می توانند دردناک باشند زیرا اپیلاسیون شامل برداشتن مو از ریشه است. برخی از شرکت ها ادعا می کنند که اتصالات خاصی ایجاد کرده اند تا این فرآیند بدون درد باشد. این مدل ها معمولاً با کلاه ماساژ ویبره ارائه می شوند. ما واقعاً فکر نمی‌کردیم که تمام کلاهک‌های ارتعاشی چنین تفاوت بزرگی ایجاد کنند. تنها کاری که آنها انجام دادند این بود که سرعت عمل را کاهش دادند، به این معنی که اپیلاتور موهای کمتری را بیرون می آورد.
این ممکن است یک روند دردناک تر باشد زیرا شما تمام موها را به یکباره از بین نمی برید، اما آنقدرها هم موثر نیست. تنها مدل هایی که به طور قابل توجهی درد کمتری داشتند، مدل های مرطوب و خشک بودند.

سر و صدا

اپیلاتورها می توانند پر سر و صدا باشند. صدای اکثر آنها می تواند به بلندی یک تیغ برقی باشد. برخی از اپیلاتورها از بقیه بلندتر هستند. در ابتدا ممکن است صدا بیشتر شما را آزار دهد. اما اگر قصد استفاده از اپیلاتورها را دارید باید بدانید که بسیار پر سر و صدا هستند.

قیمت

اپیلاتورها قیمت های متفاوتی دارند. در حالی که صرف هزینه بیشتر لزوماً به این معنا نیست که عملکرد بهتری دارید، اما هرچه ویژگی‌های بیشتری بخواهید، هزینه بیشتری نیز دارد.
شما می توانید با نصب اپلیکیشن رابط محصول در این اپلیکیشن محصول مورد نظر خود را بیابید و با هم مقایسه کنید و یا حتی با فروشندگان این محصول مشورت کنید و اطلاعات کامل تری به دست آورید.

راه های نهایی

اپیلاتورها از زمانی که برای اولین بار در سال 1986 وارد بازار شدند، راه طولانی را طی کرده اند. چه برای تمیز نگه داشتن ابروهای خود به یکی نیاز داشته باشید و چه بخواهید موهای بدن را از بین ببرید، انواع مختلفی از اپیلاتورها متناسب با نیاز شما وجود دارد. امیدواریم با مطالعه راهنمای خرید اپیلاتور به هدف خود رسیده باشید.