راهنمای خرید بهترین مارک و مدل اسپرسوساز  ارزان

استفاده از قهوه ساز یا دستگاه اسپرسوساز در سال های اخیر در بین همه مردم رواج زیادی پیدا کرده است. یکی از این دلایل به دلیل ارزش غذایی بسیار بالا و مفید قهوه است که می تواند خواص زیادی برای بدن انسان داشته باشد. به همین دلیل است که مصرف قهوه در کشور ما افزایش یافته است.

اما برای داشتن قهوه یا اسپرسو خوشمزه و دلچسب نیاز به خرید دستگاه قهوه ساز یا اسپرسوساز داریم. قهوه، چیزی که این روزها به سرعت در حال محبوب شدن است و بیشتر مردم روزی یک فنجان قهوه می نوشند. و البته برخی افراد به آن معتاد هستند و مجبورند روزی یک فنجان قهوه بنوشند وگرنه روزشان به شب تبدیل نمی شود.

Image for post
Image for post

به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال یک قهوه ساز خوب برای تهیه قهوه خود هستند. در این مقاله سعی داریم مهم ترین عوامل و فاکتورهای خرید دستگاه قهوه ساز را بیان کرده و نگاهی به آنها داشته باشیم. پس با ما همراه باشید و مقاله بعدی را از دست ندهید.

بهترین مارک و مدل اسپرسوساز کدام است؟

راهنمای خرید انواع قهوه ساز

تعیین بودجه و قیمت

اسپرسو ساز ها انواع مختلفی دارند و در برندها، اندازه ها و کارکردهای متفاوتی تولید می شوند. چه بودجه ای برای خرید بهترین اسپرسو ساز دارید؟ اگر یک فنجان قهوه معطر می خواهید، خوب است دانه های قهوه را فورا آسیاب کنید.

به خاطر داشته باشید که اگر دستگاهی که خریداری کرده اید آسیاب نداشته باشد، حدود 20 تا 40 درصد از بودجه خود را صرف یک آسیاب قهوه جداگانه خواهید کرد. در حالی که برخی از مدل های گران تر آسیاب خود را دارند.

در صورت خرید اسپرسو ساز نسپرسو باید هزینه خرید کپسول های آماده را جداگانه پرداخت کنید. نسپرسو محصولی از شرکت نستله است که به جای قهوه با کپسول های آماده کار می کند. بسیاری از مردم طعم کپسول نسپرسو را دوست دارند، اما قیمت آنها را در نظر داشته باشید. به خصوص بعد از اینکه قیمت آنها اخیراً افزایش یافته است.

از طرفی هر چه قیمت خرید بهترین اسپرسو ساز بیشتر باشد، دوام و کیفیت قطعات، کارایی و ویژگی های آن بیشتر می شود. بنابراین، هنگامی که بودجه کلی را در اختیار دارید، به این جزئیات و قیمت هر کدام فکر کنید.

نوع قهوه ساز

اولین چیزی که باید به آن توجه کنید نوع قهوه ساز است. دستگاه های قهوه ساز انواع مختلفی مانند فیلتر قطره ای، دستگاه اسپرسو و کاپوچینو (صنعتی)، قهوه ساز، کاتر و قهوه ساز حرارتی در بازار وجود دارد. همه آنها تفاوت های خاصی دارند و هر کدام نوع متفاوتی از اسپرسو را به شما می دهند. پس ابتدا باید نیازهای خود را در نظر بگیرید. قوی ترین مدل، مدل صنعتی دستگاه قهوه ساز است که کیفیت بالایی دارد اما نسبت به مدل های دیگر قیمت بالایی دارد، اما قهوه سازهای نیمه صنعتی معمولی نیز می توانند کار روزانه شما را شروع کنند.

ظرفیت قهوه ساز

بعد از انتخاب نوع دستگاه قهوه ساز، مرحله بعدی مشکل از طرف آنهاست. اینکه ظرفیت آب دستگاه قهوه ساز چقدر است و چقدر می توان قهوه دم کرد، موضوع مهمی است. دستگاه های معمولی و نیمه صنعتی معمولاً می توانند 1 فنجان یا حداکثر 2 لیوان را همزمان به شما بدهند که برای استفاده شخصی یا حتی یک خانواده 3 تا 4 نفره نیز مناسب است. اما به غیر از این، شما باید از مدل های صنعتی با دقت بالا استفاده کنید که می توانند چندین فنجان قهوه را به طور همزمان به شما بدهند. بنابراین بسته به اینکه قهوه خود را برای چه و چه مقدار مصرف می کنید، این می تواند مهم باشد.

قهوه ساز هوشمند

فناوری زندگی روزمره ما را بهبود می بخشد و آن را سریع و پایدار می کند. امروزه دستگاه های قهوه ساز هوشمند در بازار هستند که کار ما را بسیار آسان می کند. با این حال، شما باید قهوه ساز خود را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. توابعی مانند:

ساعت قابل برنامه ریزی که زمان شروع روزانه را امکان پذیر می کند.
نشانگر سطح آب، بنابراین لازم نیست نگران ورود آب باشید.

تجهیزات به طور خودکار تمیز می شوند.

در صورت فراموشی دستگاه به صورت خودکار خاموش شود.

البته، یک دستگاه دستی نیز می تواند قهوه ای عالی برای شما تهیه کند که تفاوتی با یک دستگاه هوشمند ندارد. تنها تفاوت در سهولت انجام کارهاست.

Image for post
Image for post

کاربر پسند

کاربرپسندی به معنای رابط کاربری خوب و سهولت استفاده برای دستگاه قهوه ساز است. این قطعا برای بسیاری از افرادی که دوست دارند دکمه‌های دستگاه قهوه‌شان به وضوح مشخص باشد، مهم است تا بتوانند به راحتی آنها را درک کنند. دکمه هایی مانند:

قدرت قهوه را بر اساس طعم حفظ کنید.

به شما امکان می دهد بدون زحمت کافی قهوه بنوشید.

صفحه نمایش بخار قابل تنظیم تا بتوانید آن را با دستگاه خود تنظیم کنید.

سینی چکه ای که به راحتی تمیز می شود به شما کمک می کند از ریختن آن جلوگیری کنید.

این دکمه ها باید به راحتی قابل دسترسی و به وضوح قابل مشاهده باشند. تعمیر و نگهداری دستگاه قهوه ساز موضوع بسیار مهمی است تنها با تمیز نگه داشتن دستگاه قهوه ساز می توان دستگاه قهوه ساز بهتر و کارآمدتر عمل کرد. پس به دنبال قهوه‌سازي باشيد كه نگهداري و استفاده آسان باشد.

سرعت قهوه ساز

شاید این موضوع برای شما مهم نباشد، اما برای برخی افراد بسیار مهم است. سرعت شما را بسیار نگران خواهد کرد زیرا برخی از دستگاه های قهوه ساز برای تهیه قهوه خوب زمان می برد و برخی از آنها تحویل چند ثانیه طول می کشد که در این میان می توانید به طعم و کیفیت قهوه خود توجه کنید. علاوه بر این، سرعت دم کردن و بخاردهی نیز عواملی هستند که باید به خاطر بسپارید. همچنین باید توجه داشته باشید که مخزن آب پر می شود و تفاله های قهوه پر می شود زیرا برخی از ما همیشه عجله داریم و فقط قبل از اتمام زمان به یک قهوه نیاز داریم. بنابراین در این صورت باید به فکر بازسازی خودرو نیز باشید.

آشنایی با فیلترها

سه نوع فیلتر وجود دارد: فیلترهای کاغذی/فلزی و فیلترهای آب. برخی از دستگاه ها از فیلترهای کاغذی استفاده می کنند زیرا ادعا می شود فیلترهای کاغذی با حذف کلسترول فواید سلامتی احتمالی دارند. فیلتر کاغذی یکبار مصرف است، برخلاف فیلتر فلزی، یک فیلتر دائمی است که باید آن را تمیز کرده و دوباره وارد کنید. اگر قهوه تیره قوی دوست دارید، فیلترهایی در بازار وجود دارد، فیلترهایی با روکش طلایی یا فلزی را ترجیح دهید و اگر به قهوه ای کم صدا و نخبه نیاز دارید، فیلتر کاغذی در این امر به شما کمک می کند.

قیمت قهوه ساز

و در نهایت به مهمترین سوال یعنی قیمت قهوه ساز می رسیم. شما می خواهید بهترین قهوه ساز ممکن را با کمترین قیمت خریداری کنید، اما قیمت ها بر اساس برند متفاوت است. همانطور که در بالا ذکر شد، باید قهوه سازها را با توجه به این عوامل پیدا کنید تا مقرون به صرفه باشند و قهوه عالی به شما بدهند. موارد دیگری نیز وجود دارد که بر قیمت دستگاه قهوه ساز تأثیر می گذارد.