راهنمای خرید اینترنتی بهترین مدل آبگرم کن دیواری 

امروزه به دلیل کوچک بودن خانه و تمایل مردم به سکونت در خانه، مردم تمایلی به خرید آبگرمکن و مخازن بزرگ ندارند و بسیاری از افراد سعی می کنند با گزینه ارزان تری سراغ چشمه های آب گرم بروند. البته همه افراد آگاهی کافی از نحوه خرید آبگرمکن ندارند و نیاز به راهنمایی مناسب دارند، توصیه می کنیم قبل از خرید با مطالعه راهنمای کامل خرید آبگرمکن در منزل تصمیمی آگاهانه بگیرید.

آبگرمکن یکی از مهم ترین وسایل خانه است که برای کارهایی مانند شستن، شستن ظروف، شستن لباس استفاده می شود. تعداد بسیار کمی از لوازم خانگی برای عمر طولانی طراحی شده اند. یکی از این وسایل آبگرمکن است. بدیهی است که هیچکس نمی خواهد هر سال آبگرمکن خود را عوض کند! بنابراین، بهتر است یک آبگرمکن در نظر بگیرید.

بهترین نوع را بر اساس مصرف آب گرم و انرژی انتخاب کنید. علاوه بر این، بهتر است بودجه و منابع مالی خود را در نظر بگیرید که با در نظر گرفتن هزینه سوخت های فسیلی در زمینه های مختلف می توان به آن دست یافت. بسیاری از انواع آبگرمکن ها گازی هستند و مردم از آنها خرید می کنند. اما در مناطقی که خطوط لوله گاز وجود ندارد، باید آبگرمکن برقی بخرید.

Image for post
Image for post

زمان تعویض

اگر آبگرمکن شما به پایان عمر مفید خود نزدیک می شود، باید قبل از اینکه اتفاق بدی بیفتد، آن را تعویض کنید. متاسفانه امروزه با ظهور سیستم عامل ها، سازندگان دستگاه هایی تولید کرده اند که مصرف برق بسیار کمی دارند.

به عنوان مثال، می توان گفت که آبگرمکن های جدید ساخته شده بسیار کارآمد هستند. علاوه بر این می توان گفت آبگرمکن های مخزن دار نسبت به آبگرمکن های مخزن دار کارایی بیشتری دارند.


اغلب افراد دوست دارند آبگرمکن قدیمی خود را با نوع جدیدی از همان نوع روغن تعویض کنند. حالا این مدل می تواند مشعل برقی یا گازی باشد (در ضمن هزینه آبگرمکن برقی معمولا کمتر از گاز است). در هر صورت، تغییر آبگرمکن و مخزن به نوع بدون مخزن می تواند هزینه بر باشد.

زیرا ممکن است نیاز به تعویض لوله کشی و لوله کشی خانه خود داشته باشید. در بیشتر موارد، اگر به فکر ساختن خانه ای هستید یا می خواهید آن را بازسازی کنید، یک مخزن آب بدون مخزن خرید عاقلانه ای است.


برقی یا گازی

برای تشخیص تفاوت آبگرمکن برقی و مخزن گاز با مخزن و بدون مخزن موارد زیر را تست کردیم.

در آن آزمایش، میزان مصرف روزانه بخاری ها را با آب مقایسه کردیم و دریافتیم که مردم روزانه 315 لیتر آب مصرف می کنند. این چشمه های آب گرم شامل: چندین بار شستن، شستن ظروف، شستن لباس ها و چندین بار استفاده از شیر آب بود. همچنین در این آزمایش دمای هوا را برای انواع گازی ۲۱ درجه و برای آبگرمکن برقی ۳۷ درجه قرار دادیم. و دمای ایده آل آب گرم را روی 83 درجه قرار دادیم.

از آنجایی که راندمان آبگرمکن های بدون مخزن تقریباً یکسان است، نتایج یکسانی را برای هر دو در نظر گرفتیم. در نهایت، با استفاده از اطلاعاتی از جمله: هزینه گرمایش آب، هزینه انرژی سالانه و هزینه نصب، مقدار پول بازپرداخت شده برای هر دو را اندازه‌گیری کردیم.

در عوض، چیزی که ما دریافتیم این بود که بازپرداخت یک راه حل طولانی مدت برای یک مخزن بدون آب بود. با این حال، بخاری های مخزن بدون آب برای ساخت یک خانه جدید توصیه می شود.

 

ظرفیت آبگرمکن


ظرفیت آبگرمکن های مخزن معمولاً بین 150 تا 210 لیتر یا بیشتر است. بسته به میزان اقوام و نوشیدنی خود می توانید یک آبگرمکن با اندازه مناسب خریداری کنید. به عنوان مثال یک خانواده چهار فرزند با برنامه ثابت 380 لیتر آب گرم مصرف می کند.

اما این بدان معنا نیست که شما به یک آبگرمکن و یک مخزن 380 لیتری نیاز دارید. مهم ترین عاملی که به تعیین قدرت موثر آبگرمکن کمک می کند، میزان آبی است که می توان در یک ساعت گرم کرد. این هزینه ها با نماد FHR در کتاب مشخص شده است.

با توجه به تحقیقات انجام شده در مورد استفاده از انرژی الکتریکی، نتایج زیر به دست آمده است. بر اساس نتایج این مطالعه، ظرفیت حرارتی مخزن زیر 210 لیتر چهار درصد بهبود یافته است.

حتی آبگرمکن هایی با ظرفیت بیش از 210 لیتر نیز بین 25 تا 50 درصد است. البته هزینه بستگی به تکنولوژی به کار رفته در آن (مانند هیبریدی و کوچک) دارد.

همچنین به خاطر داشته باشید که ممکن است نتوانید آبگرمکن جدیدی را که در گذشته خریداری کرده اید نصب کنید. دلیل آن تکنولوژی مدرنی است که برای کاهش انرژی الکتریکی استفاده می شود که باعث افزایش عرض و ارتفاع آبگرمکن شده است.

از آنجایی که آبگرمکن های بدون مخزن نمی توانند مقادیر زیادی آب را ذخیره کنند، قدرت آنها گالن در دقیقه (GPM) نامیده می شود. این عدد میزان آبی را که یک آبگرمکن در مدت زمان کوتاهی گرم می کند به ما می گوید. وقتی رقم بالا باشد، آب بیش از حد می سوزد.

اگر در یک خانه بزرگ با چندین حمام زندگی می کنید، به یک آبگرمکن GPM بدون مخزن نیاز دارید. به عنوان مثال، یک دوش به 2.5 GPM نیاز دارد.

Image for post
Image for post


با شمع یا بدون شمع

همه ما در مورد آبگرمکن با شمع می دانیم. این مدل ها تنها برخی از مدل های قدیمی بازار هستند که برای کار کردن به شمع ثابت نیاز دارند. این می تواند به طور قابل توجهی هزینه استفاده از گاز را افزایش دهد. اما امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی، آبگرمکن ها بدون شمع وارد بازار شده و با استفاده از فناوری یونیزاسیون در حال فعالیت هستند.

عملکرد این شمع به این صورت است که در حالت عادی، دستگاه خاموش می شود. اما به محض باز کردن شیر آب گرم، سوئیچ استارت به طور خودکار روشن و خاموش می شود و می توانید بلافاصله از آب گرم لذت ببرید. با این روش مصرف گاز تا حد زیادی کاهش می یابد. با همه اینها خرید آبگرمکن بدون شمع عاقلانه به نظر می رسد.


آبگرمکن دودکش

داشتن دودکش یکی از مهمترین موارد در آبگرمکن است. اغلب آبگرمکن های بازار از دودکش به عنوان منبع هوای قابل احتراق استفاده می کنند. اما برخی از بخاری های دیواری از فن برای تولید زباله استفاده می کنند. در این مدل ها از مشعل نصب شده در دودکش استفاده می شود که سرعت انتشار گازهای گلخانه ای را افزایش می دهد.

علاوه بر این، به شما این امکان را می دهد که از دودکش هایی با قطر کم یا بدون قطر مستقیم تحت نظارت حرفه ای استفاده کنید. بسته به اندازه خانه، ممکن است بخواهید از آبگرمکن با فن، دودکش یا شومینه بسته استفاده کنید.