هر آن چیزی که باید درباره طلا سفید بدانیم

طلا سفید یکی از طلاهای جذاب و پرطرفدار است که از قدیم مورد علاقه دوست داران طلا بوده است. حال شاید برای شما سوال شده باشد که طلا سفید دقیقاً چیست و چطور طلا زرد رنگ به طلا سفید تبدیل می شود.

ما امروز و در این مقاله قرار است در مورد طلا سفید صحبت کنیم و هر آن چیزی که نیاز هست در مورد طلا سفید بدانید را برای شما مطرح کنیم.

طلای سفید چیست؟! 

طلای سفید یک آلیاژ فلزی از طلای خالص و فلز سفیدی مانند پالادیوم، نیکل، روی یا رودیم است. اغلب، جواهرسازان از نیکل برای ساخت طلای سفید استفاده می‌کنند؛ زیرا باعث افزایش مقاومت و دوام طلای خالص می‌شود. طلای سفید بسیار درخشان بوده و معمولاً با یک نگین و یا سنگ ترکیب می‌شود که حاصل این ترکیب چیزی با درخشش بالا و چشم گیر است.

طلای سفید به دلیل این که حاوی مقداری نیکل است، ممکن است آلرژی زا باشد؛ پس اگر پوست حساسی دارید بهتر است طلای سفیدی را انتخاب کنید که از آلیاژ بدون نیکل ساخته شده باشد.

Image for post
Image for post

بهتر است برای این که دید بهتری در مورد طلا سفید داشته باشید، در مورد تفاوت طلا سفید و طلا زرد هم صحبت کنیم.

تفاوت بین طلای زرد و سفید در چیست؟

طلای زرد راحت‌تر از طلای سفید خراشیده می‌شود و جنس نرم‌تری دارد، زیرا در ساخت طلای سفید از فلزات محکم‌تری استفاده می‌شود.

برای حفظ جلا می‌توانید طلای زرد را پولیش کنید؛ اما اینکار یک لایه از طلای شما را از بین می‌برد، اما در طلای سفید اگر هم خراش به وجود ییاید می‌توانید قطعه را با رادیوم پر کنید و سطح را بازیابی نمایید.

آلیاژی که برای سخت طلای سفید استفاده می‌شود با طلای زرد متفاوت است.

ترکیبات طلای سفید ممکن است باعث حساسیت‌های پوستی شود؛ اما طلای زرد این مشکل را کمتر دارد.

بین طلای سفید و طلای زرد کدام را انتخاب کنید؟

برای خرید طلا، ما به شما طلا زرد را پیشنهاد می کنیم؛ زیرا طلای زرد کامل‌تر از طلای سفید است. طلا به طور کلی فلزی نرم است که به راحتی خراشیده می‌شود، می‌توانید برای جلا بخشی به آن یک لایه پولیش نموده یا از روش های پاکسازی دیگر برای این عمل استفاده کنید اما مشکل اینجاست که پولیش کردن طلا، رویه‌ی نازکی از آن را به همراه می‌برد.

پاسخ به سوالات متداول

طلای زرد را از کجا بخریم؟!

گالری طلای سنجاق یک گالری طراحی و تولید طلای دست ساز است که انواع طلاهای زرد را روزانه طراحی و تولید می‌کند. طلاهایی مثل، گردنبند طلا، دستبند طلا، گوشواره طلا و انگشتر طلا. همچنین این گالری طلا، چند کالکشن طلای زیبا و خاص دارد که برای انواع استایل‌ها مناسب می‌باشد.

کلام آخر

ما امروز در مورد طلا سفید صحبت کردیم و تفاوت طلای زرد با طلای سفید را بیان کردیم و در ادامه بیان کردیم که کدام برای انتخاب بهتر است؟ امیدواریم که توانسته باشیم منبعی ارزشمند برای این موضوع برای شما فراهم کرده باشیم.