بهترین زمان برای خرید طلا

شاید برای دوست داران طلا، سوال شده باشد که چه زمانی بهترین تایم برای خرید طلا است و اگر قصد خرید طلا داشته باشیم، کِی به سراغ گالری‌های فروش طلا برویم؟

امروز و در این مقاله قصد داریم در مورد بهترین زمان برای خرید طلا صحبت کنیم و شما را در این هم راهنمایی کنیم.

خرید طلا راهی برای سرمایه گذاری!

این روزها به دلیل گرانی هر گرم طلا که به صورت لحظه‌ای نرخ و قیمت گرم طلا تغییر می‌کند؛ بیش از گذشته طلا و خرید آن به یک سرمایه گذاری تبدیل شده است. یک سرمایه گذاری بلند مدت که روزانه به ارزش آن افزوده می‌شود؛ اما شاید سوال شود برای سود بیشتر و خرید مطمئن‌تر چه زمانی بهترین تایم برای خرید طلا است؟

Image for post
Image for post

بهترین زمان خرید طلا

تعیین دقیق بهترین زمان خرید طلا امری غیر ممکن است، و اگر کسی بطور دقیق بداند چه زمانی باید طلا بخرد و چه زمانی طلا بفروشد تا سود خوبی بدست آورد، این اطلاعات را در اختیار دیگران قرار نمی‌دهد. اما راه‌ها و ابزارهایی وجود دارد که می‌توان پیش بینی کرد روز خرید طلا امروز است!

به طور کلی، اگر قیمت دلار افزایش یابد، قیمت طلا نیز با تاخیر زیر ۱ دقیقه افزایش می‌یابد، و اگر قیمت دلار کاهش پیدا کند، قیمت طلا نیز کاهش می‌یابد. یکی دیگر از فاکتورهایی که روی قیمت طلا در ایران اثر می‌گذارد، قیمت انس جهانی طلا است. قیمت انس جهانی طلا(هر انس ۳۱.۱ گرم است) معیار جهانی قیمت گذاری طلا است که در صورت افزایش یا کاهش، در سراسر جهان قیمت طلا تغییر می‌کند.

همچنین، قیمت جهانی نفت تاثیر مستقیم بر قیمت انس جهانی طلا دارد، افزایش قیمت نفت باعث افزایش قیمت طلا می‌شود.

یکی دیگر از فاکتورهای مهم که روی قیمت طلا اثر گذار است، تورم است. تورم وقتی بالا باشد، قیمت طلا هم بالا می‌رود و در خرید و یا فروش طلا اثر گذار خواهد بود.

علاوه بر این نکاتی که در بالا مطرح شد، طلا هم مانند سایر کالاها و خدمات به عرضه و تقاضا بستگی دارد. هر عاملی که روی تقاضای طلا و عرضه آن تاثیر بگذارد، می‌تواند قیمت طلا را متاثر کند. به عنوان مثال، افزایش خرید طلا توسط بانک‌های مرکزی می‌تواند موجب بالا رفتن قیمت طلا شود و کاهش عرضه آن به دلیل افت فعالیت در مناطق دارای طلا نیز می‌تواند تاثیر افزایشی روی بهای فلز زرد داشته باشد.

پس بهترین زمان خرید طلا، مشخص نیست و به عوامل متعددی بستگی دارد.

پاسخ به سوالات متدوال

گالری معتبر برای خرید طلا، کدام گالری است؟

گالری طلای سنجاق یکی از معتبرترین گالری‌های طلاسازی و طلافروشی است که طلاهای بسیار خاص و زیبایی روزانه طراحی و تولید می‌کند.

کلام آخر

خرید طلا همیشه جزء بهترین و موثرترین کارها برای سرمایه گذاری بوده است؛ اما تعیین زمان مناسب خرید آن امری دشوار بوده است.

امیدواریم که نکات مطرح شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم شما را در عوامل تاثیر گذار برای خرید طلا راهنمایی کرده باشیم.

این مقاله توسط گالری طلای سنجاق، تهیه شده است. این گالری با ترکیب هنر دست و هنر ذهن شاهکاری فوق العاده خلق می‌کند. سنجاق، گالری طلای دست ساز است که با بیش از 20 فروشگاه فعال در سراسر کشور و سایت خرید آنلاین، آماده خدمت رسانی به شمایی است که برای درخشش خود، سادگی را انتخاب می‌کنید.