درب اتوماتیک شیشه ای چیست؟

درب اتوماتیک شیشه ای
درب اتوماتیک شیشه ای
درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای برقی از چندین پانل شیشه ای متحرک تشکیل شده است که توسط یک قاب فلزی محکم احاطه شده اند. امروزه با توجه به ورود تکنولوژی در تمامی ابعاد زندگی مدرن و از جمله استفاده از تکنولوژی های مختلف در زمینه ساخت و ساز، اکثر مردم علاقه مند به استفاده از انواع درب اتوماتیک شیشه ای برای مکان های مختلف به راحتی و بدون مداخله دست می تواند در را باز و بسته کند.

به طور کلی می توان گفت درب اتوماتیک شیشه ای انواع مختلفی دارند. این تفاوت هم در محدوده عملکرد این نوع درب اتوماتیک شیشه ای و هم در محدوده جنس به کار رفته در ساخت آنها است. همین عامل باعث شده است که از هر نوع درب برقی در اتاق های مختلف استفاده شود. در طراحی و ساخت این نوع درب های اتوماتیک از تکنولوژی های پیشرفته و مدرن استفاده شده است. این درب  اتوماتیک شیشه‌ای با استفاده از حسگرهای تعبیه شده در قسمت بالایی لت‌های متحرک به‌طور کامل و بدون دخالت دست باز و بسته می‌شوند.

هر نوع درب اتوماتیک شیشه ای با توجه به کاربری درب قابل نصب و اجرا در مکان های عمومی می باشد. درب اتوماتیک شیشه ای برای تسهیل گردش در اماکن عمومی استفاده می شود. ابعاد درب اتوماتیک بسته به نوع استفاده در محل مورد نظر ممکن است خارج از استاندارد مشخص شده باشد. درب های برقی که به صورت خاص اجرا می شوند دارای لت های سنگین تری هستند و برای جابجایی این لت ها مانند سیستم گیت برقی قبلی که دارای دو موتور است به دو موتور نیاز است.

ویژگی خاص درب شیشه ای اتوماتیک

برای ایجاد حس خوب و آرامش برای کسانی که در رفت و آمد هستند اغلب ساختمان ها ترجیح میدهند درب اتوماتیک شیشه ای داشته باشند.درب های اتوماتیک به دلیل ویژگی های منحصر بفرد خود بین تولید کنندگان محبوب هستند. این درب ها علاوه بر ایجاد راحتی، نمایی زیبا هم دارند.

درب اتوماتیک شیشه ای برای مکان هایی مانند بیمارستان ها، بانک ها، دانشگاه ها، هتل ها، پاساژها، اماکن عمومی و تفریحی انتخاب بسیار مناسبی هستند. این درب ها برای مکان هایی که امنیت و زیبایی بصری اهمیت داردف اولویت دارد. درب اتوماتیک شیشه ای دارای انواع مختلفی است این مدل ها عبارتند از کشویی، تلسکوپی، کرو یا منحنی، فولدینگ و غیره که با فریم های آلومینیومی و استیل ساخته می شوند.

در این مطلب درباره درب اتوماتیک شیشه ای، انواع آن و ویژگی آنها صحبت کردیم. امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.