8 نکته ای که هنگام خرید کفش باید به خاطر بسپارید

خرید کفش سایز بزرگ و خرید کفش مناسب در واقع سرمایه گذاری برای سلامت پاهای شماست. اما در هنگام خرید کفش چه نکاتی را برای انتخاب کفش مناسب رعایت کنیم؟

از پاهای خودتان شروع کنید، آنها را از نزدیک بررسی کنید. بدون کفش و جوراب روی یک کاغذ بایستید تا شکل هر کدام از پاهایتان روی کاغذ بیاید (می توانید دور پاهایتان را با مداد و روی کاغذ خط بکشید). پا. اگر مانند اکثر مردم هستید، احتمالاً متوجه خواهید شد که راحت‌ترین کفش‌های شما آن‌هایی هستند که به پای شما می‌آیند (بدون احتساب پاشنه).

Image for post
Image for post

با استفاده از همین روش، می توانید کفش های خود را نیز ناراحت کنید و علت ناراحتی را دریابید. اگر شما یک زن هستید، به احتمال زیاد بسیاری از کفش های ناراحت کننده شما کفش های پاشنه بلند یا پنجه های باریک هستند. هنگامی که این نوع کفش ها را روی پاهای خود قرار می دهید، متوجه می شوید که انگشتان پا چقدر تنگ و باریک هستند و حتی از پاهایتان کوتاهتر هستند.

اگر احساس می کنید باید برخی از کفش های ناراحت کننده خود را دور بیندازید و کفش های راحت را جایگزین کنید، قبل از خرید این 8 نکته را به خاطر بسپارید:

1. بعد از ظهر به خرید کفش بروید. پاها در طول روز کمی بزرگتر می شوند و ممکن است در هوای گرم کمی احساس ورم کنید.

2. همان جورابی بپوشید که کفش جدیدتان را با آن می پوشید.

3. هر دو جفت کفش را بپوشید و آنها را امتحان کنید. اگر یکی از پاهای شما بلندتر یا پهن تر از دیگری است، حتماً موضوع را با فروشنده در میان بگذارید و از او راهنمایی بخواهید.

4. بعد از پوشیدن کفش بلند شوید. اطمینان حاصل کنید که بین انگشت شست پا (درازترین انگشت پا) و پنجه کفش یک تا دو اینچ فاصله وجود دارد.

5. کفش های خود را بپوشید تا مطمئن شوید که احساس راحتی می کنند. آیا انگشت پای شما در کفش احساس راحتی می کند؟ آیا پاشنه کفش گشاد است یا تنگ؟ در عباراتی مانند "کفش فضا می دهد" یا "کفش به مرور زمان نرم تر می شود". گوش نده کفشی را انتخاب کن که از همان لحظه اول راحت باشد.

6. به جای توجه به تعداد (سایز) کفش یا گوش دادن به توضیحات نوشته شده روی جعبه یا توضیحات فروشنده، به پای خودتان توجه کنید. اندازه کفش از تولید کنندگان و مارک های مختلف متفاوت است. به تبلیغات گوش ندهید بهترین قاضی پاهای شماست که باید راحتی کفش را تست و تایید کند.

Image for post
Image for post

 

7. داخل کفش را بررسی کنید تا از وجود برچسب، زائده و برآمدگی مطمئن شوید. گاهی اوقات این موارد باعث ناراحتی پا و حتی ایجاد تاول می شود.

8. کفش های خود را در بیاورید و کف و کف آن را بررسی کنید تا ببینید آیا آنقدر محکم هستند که از پاهای شما در برابر اجسام تیز محافظت کنند. آیا زیرساخت ها و ثبات کافی دارند؟ لیز نیستند؟ با کفش روی سطوح سخت و همچنین سطوح نرم مانند فرش راه بروید و راحتی کفش را امتحان کنید.

فروشگاه کفش و کتونی استور