کفش کتانی ورزشی یا اسپرت؟

1-سه کفش رسمی

کفش هایی که بیشتر از چرم طبیعی تهیه می شوند و برای مهمانی ها و لباس های رسمی استفاده می شوند. مردان اغلب با کفش های رسمی نوک تیز برای جنس مخالف جذاب تر به نظر می رسند. در زبان انگلیسی به این سبک آکسفورد می گویند.

کفش ورزشی

کفش های تخصصی برای انواع ورزش ها ساخته می شوند. به عنوان مثال، کفش ورزشی برای فوتبال، اسکیت، کوهنوردی. این کفش ها دقیقاً بر اساس نیاز و خواسته ورزش ها و ورزشکاران خاص توسط تولیدکنندگان متخصص تولید و عرضه می شوند. فیل نایت، بنیانگذار نایک نیز کار خود را با تولید کفش های ورزشی برای دوندگان آغاز کرد. در زبان انگلیسی به این سبک اسپورت یا ورزشکار گفته می شود در حالی که ما اسپرت را به معنای دیگری به کار می بریم.

کفش اسپرت

کفش های اسپرت همان چیزی است که ما گاهی به آن کفش کتانی می گوییم. با این حال، کلمه "کتانی" ما را به یاد کفش های All Star Converse نیز می اندازد. در واقع به هر کفشی که رسمی یا ورزشی نباشد، ورزش یا کتان می گوییم. مثلا کفش اسپرت زنانه یا لباس زیر زنانه برای ما فقط یک معنا دارد. به این سبک کفش های روزمره نیز می گویند. برخی از کفش‌های ورزشی یا کفش‌های کتانی گاهی اوقات به عنوان ورزش نیز استفاده می‌شوند، زمانی که آن کفش ورزشی بدون بند است و زمانی که آن ورزش پیاده‌روی یا دویدن سبک است. در این صورت می توانیم از کفش های اسپرت نیز به عنوان کفش راحتی استفاده کنیم. اما هرگز نمی توانید به جای کفش های اسپرت تخصصی کفش اسپرت یا کفش ورزشی بپوشید. در زبان انگلیسی به کفش های اسپرت یا کتانی کفش کتانی می گویند.

2- کفش اسپرت اصل یا تقلبی؟

ما به هر محصولی که واقعا لوگو و برند شما را حمل می کند اورجینال می گوییم. این بدان معناست که سازنده محصول صاحب برند و لوگوی محصول است. برند یعنی تضمین وجود برندها فکر ما را در مورد طعم و کیفیت خاصی تسهیل می کند و فقط با خیالی آسوده انتخاب می کنیم.

چین به دلیل نیروی کار ارزان و سیاست های نرخ ارز به کارخانه صنعتی جهان تبدیل شده است. به همین دلیل برندهای معروف محصولات خود را در چین تولید می کنند. از سوی دیگر، چینی ها از علائم تجاری کپی غیرمجاز می کنند و قیمت کتونی های کپی آن ارزان تر از محصولات اورجینال است.

در ایران، تولیدکنندگان کفش ورزشی، اکثراً کاری را انجام می دهند که چینی ها انجام می دهند: کپی می کنند، اما با کیفیت. عدم نفوذ قانون مالکیت فکری بر رونق این موضوع تأثیری نداشته است.

موفقیت کاذب اجباری است

زیرا برندهای معروف ورزشی دنیا با قیمت بسیار ارزان و کیفیت قابل قبول در اختیار ایرانیان قرار می گیرد. در نهایت، تولیدکنندگانی که بر روی بال های نایک و آدیداس پرواز می کنند، از عادات بد و اجتناب از برندسازی رنج خواهند برد.

3- کفش ورزشی را از کجا بخریم؟

خرید کفش اسپرت مردانه اسکچرز در آمریکا از نمایندگی اسکچرز با خرید یک جفت از آن برند در ایران بسیار متفاوت است. تا اینجای کار مشخص است که حوزه کفش ورزشی در ایران برای عموم مردم تا حدودی مبهم است. چیزی که میخریم اصل است یا کپی؟ تولید اصلی کجاست؟ کپی کجاست؟ و بسیاری از سوالات منطقی قبل از خرید. البته افراد می توانند از سایت هایی مانند دیجی کالا، باشماق و ... به صورت آنلاین خرید کنند، اما ذکر نکاتی لازم است.

طعم خوب غذا نتیجه تمرکز سرآشپز است

برخی از انواع فروشگاه های اینترنتی معروف، بزرگ و موفق مجبور به تسخیر بازار و تحولات همه جانبه هستند. و این لازمه خوب بودن همه چیز است. اما این وسعت هرگز به معنای عمق و کیفیت کالاها و خدمات برای مصرف کنندگان در تمام آن زمینه ها نیست و هرگز نخواهد بود. عمدتاً با این پیچیدگی تجارت کفش و ورزش، خرید کفش در یک فروشگاه معتبر که پای مرغ برای شارژر تلفن همراه می فروشد، کار با کیفیتی نبوده است.

تحویل تخصصی

علاوه بر این، تحویل کفش از دستان ناشناس و از آدرس های مختلف به عنوان همکار و همکار در سایت تجربه ناخوشایندی است. البته امروزه با شدت خرید اینترنتی، فروشگاه های تخصصی به ناچار به معنای سهولت و سودمندی به کار می روند و هیچ کاری نمی توان کرد.

فروشگاه کتونی برند