نکات طلایی برای خرید کفش اسکیت

فصل زمستان علاوه بر اینکه با برف و سرما همراه است، نوید آغاز ورزش های زمستانی را نیز می دهد. پس از باریدن برف، مردم برای انجام ورزش های مختلف زمستانی و تفریح ​​به دامنه ها و مکان های برفی می روند. اسکی، اسنوبورد و غیره یکی از رایج ترین ورزش های زمستانی است که طرفداران زیادی را به خود جذب می کند. برخی دیگر از ورزش های زمستانی سرگرم کننده اسکیت روی یخ و هاکی هستند. برای انجام این ورزش ها لازم نیست منتظر فصل زمستان باشید و می توانید این ورزش ها را در پیست های مخصوص ساخته شده برای آن ها انجام دهید. این ورزش ها با وسایل خاصی انجام می شود که یکی از آنها کفش اسکیت یا کفش اسکی روی یخ است. در این مطلب راهنمای خرید کفش اسکیت را برای شما آماده کرده ایم و قصد داریم با ارائه توضیحات کامل در مورد این محصولات به معرفی بیشتر آن ها بپردازیم. اگر قصد خرید کفش اسکیت را دارید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با آگاهی کامل از این محصول خرید خود را انجام دهید.

 

آشنایی با کفش های اسکیت

 

اسکیت روی یخ یا اسکیت روی یخ (که اسکیت روی یخ نیز نامیده می شود) با سر خوردن روی یخ انجام می شود. از انواع ورزش های اسکیت می توان به اسکیت عینکی اشاره کرد که در آن حرکات عینکی با سر خوردن روی برف انجام می شود. همچنین هاکی روی یخ یکی دیگر از انواع اسکیت روی یخ است. سر خوردن روی برف و انجام این ورزش ها نیاز به نوع خاصی از کفش به نام کفش اسکیت دارد. این کفش ها معمولاً یک یا چند تیغه در قسمت پایینی دارند که به آنها اجازه می دهد به راحتی در برف سر بخورند.

کفش های اسکیت در گذشته های دور از اشیایی مانند اسکلت حیوانات ساخته می شدند. اما امروزه این کفش ها با تیغه های فولادی ساخته می شوند. این تیغه ها به گونه ای ساخته شده اند که تا حد امکان اصطکاک کمتری با سطح یخ زیرین ایجاد کنند. علاوه بر این، اسکیت باز می تواند از اصطکاک ایجاد شده برای حرکات مختلف با فرو بردن ملایم کفش در برف و فشار دادن روی آن استفاده کند. این تیغه همچنین به اسکیت باز امکان انجام حرکات مختلف را می دهد. به عنوان مثال، برای ایجاد شتاب، می توان تیغه جلوی کفش را در برف مدفون کرد. یا به عبارت دیگر، اسکیت باز می تواند به زیبایی روی منحنی های فرضی بچرخد و به نظر می رسد تلاش خاصی برای آن منحنی ها انجام نمی دهد.

 

انتخاب کفش اسکیت بر اساس نوع استفاده

 

کفش مناسب برای اسکیت: همانطور که قبلا گفتیم در این روش معمولاً حرکات زیبایی توسط دو یا چند نفر روی یخ انجام می شود. گاهی موسیقی با این حرکات همراه می شود و زیبایی آن حرکات را تکرار می کند. به طور کلی باید کفشی بخرید که به شما امکان انجام این حرکات را بدهد. همچنین باید بتوانید در موقعیت های مختلف با این کفش تعادل خود را حفظ کنید.

کفش های مناسب برای هاکی روی یخ: هاکی روی یخ یکی دیگر از ورزش هایی است که نیاز به کفش های اسکیت دارد. هاکی روی یخ یک ورزش گروهی است که معمولا در زمین یخ انجام می شود. در هاکی روی یخ هر تیم باید بتواند توپ را در اختیار بگیرد و آن را در دروازه تیم مقابل قرار دهد. بدیهی است که برای انجام این ورزش به کفشی نیاز دارید که بتوانید مانورهای مختلف و چرخش های سریع را انجام دهید. همچنین این کفش باید بتواند

کفش مناسب برای اسکیت سرعت: یکی از انواع اسکیت، اسکیت سرعت است. در این روش ورزشکاران باید با استفاده از کفش های اسکیت در پیست های خاص به حداکثر سرعت برسند. بدیهی است که برای انجام این نوع اسکیت به کفش هایی نیاز دارید که بتوانند آن سرعت بالا را ارائه دهند.

کفش مناسب برای اسکیت نوردیک (تور اسکیت): این روش اسکیت یکی از روش های سرگرم کننده اسکیت است که برنامه مشخصی ندارد و افراد باید مسافت های طولانی را با کفش های اسکیت طی کنند. برای انجام این ورزش به کفش هایی نیاز دارید که در مسافت های طولانی شما را خسته نکند.

راهنمای خرید کفش اسکیت

شرکت های متعددی در زمینه تولید و عرضه کفش اسکیت فعالیت دارند. هر کدام از این شرکت ها با ارائه محصولات خود توانستند نظر برخی از مشتریان را جلب کنند.

برخی از برندهای مطرح در زمینه کفش اسکیت عبارتند از Tempish، Graf، Lake Placid، Idea، Rocks، ROCES، Signa، Botas، Nord. V. Nordway )) و ... . محصولات این شرکت ها هم اکنون به وفور در بازار یافت می شود و از کیفیت خوبی برخوردار است.

قیمت

شرکت های فعال در زمینه کفش اسکیت محصولات خود را با قیمت های متفاوت به بازار عرضه کردند. برخی از عوامل موثر در قیمت کفش اسکیت نوع کفش، جنس کفش، سایز کفش، شرکت سازنده و ... می باشد.

یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام خرید هر محصولی باید به آن توجه کنید تعیین میزان بودجه است که به شما کمک می کند تا گزینه مورد نظر خود را سریعتر در بین محصولات مختلف موجود در بازار پیدا کنید.

فروشگاه کتونی برند