نکاتی در مورد خرید کفش پیاده روی; چه کفشی بخریم؟

قطعا یکی از سوالات شما در مورد خرید کفش پیاده روی یا دویدن است. چه کفشی بخریم؟ چه مارکی بخریم؟ یک کفش خوب چه ویژگی هایی دارد و خیلی سوالات دیگر... در این مقاله قصد داریم به تمام سوالات شما در مورد خرید کفش برای پیاده روی یا دویدن پاسخ دهیم! پیاده روی می تواند فواید سلامتی بی شماری را برای افراد در هر سنی و سطح تناسب اندام داشته باشد. همچنین می تواند به پیشگیری از بیماری های خاص کمک کند و حتی عمر شما را طولانی تر کند. با ما بمان.

Image for post
Image for post

 

فواید پیاده روی

چه چیزی را در پیاده روی دوست ندارید؟ رایگان است، انجام آن آسان است و فشار زیادی به مفاصل شما وارد نمی کند و شکی نیست که پیاده روی برای شما مفید است. یک مطالعه دانشگاه تنسی نشان داد که زنانی که راه می‌روند چربی بدنشان کمتر از آنهایی است که پیاده‌روی نمی‌کنند. همچنین خطر لخته شدن خون را کاهش می دهد، زیرا پا مانند یک پمپ منقبض می شود و خون را از پاها به قلب پمپ می کند و بار روی قلب را کاهش می دهد. پیاده روی علاوه بر اینکه یک ورزش هوازی آسان است، از بسیاری جهات دیگر برای شما مفید است.

1. بهبود گردش خون

پیاده روی از بیماری قلبی جلوگیری می کند، ضربان قلب را افزایش می دهد، فشار خون را کاهش می دهد و قلب را تقویت می کند. به گفته محققان دانشکده بهداشت عمومی هاروارد در بوستون، افرادی که 30 دقیقه در روز پیاده روی می کنند می توانند خطر سکته مغزی را تا 20 درصد کاهش دهند.

2. محافظت از استخوان

به گفته مایکل شوارتز، دکتر پلانچر ارتوپدی و پزشکی ورزشی در نیویورک، پیاده روی می تواند از پوکی استخوان جلوگیری کند. در واقع، یک مطالعه نشان داد که 30 دقیقه پیاده روی در روز خطر شکستگی لگن را تا 40 درصد کاهش می دهد.

3. عمر طولانی

تحقیقات نشان می دهد افرادی که در دهه پنجاه و شصت خود به طور منظم ورزش می کنند نسبت به افرادی که پیاده روی نمی کنند 35 درصد کمتر در معرض خطر مرگ در هشت سال آینده هستند. این رقم برای افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند تا 45 درصد کمتر است.4. بدن خود را روشن کنید

پیاده روی اندورفین طبیعی تسکین دهنده درد را در بدن آزاد می کند. مطالعه ای در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لانگ بیچ نشان داد که هرچه افراد در طول روز قدم های بیشتری بردارند، خلق و خوی آنها بهتر می شود.

4. عضلات را تقویت کنید

پیاده روی ماهیچه های پا و شکم شما را تقویت می کند و حتی اگر هنگام راه رفتن آنها را پمپاژ کنید، عضلات بازو را نیز تقویت می کند. با انتقال فشار و وزن از مفاصل به عضلات، دامنه حرکتی شما را افزایش می دهد.

5. کاهش قند خون

پیاده روی کوتاه بعد از غذا می تواند به کاهش قند خون شما کمک کند. یک مطالعه کوچک نشان داد که 15 دقیقه پیاده روی سه بار در روز (بعد از صبحانه، ناهار و شام) سطح قند خون را بیش از 45 دقیقه پیاده روی در جای دیگر در طول روز بهبود می بخشد. با این حال، تحقیقات بیشتری برای تایید این یافته ها مورد نیاز است.

پیاده روی بعد از غذا را به عنوان بخشی از برنامه روزانه خود در نظر بگیرید. همچنین می تواند به شما کمک کند در طول روز ورزش کنید.

6. تسکین درد مفاصل

پیاده روی می تواند به محافظت از مفاصل شما از جمله زانو و باسن کمک کند. دلیل آن این است که به روان کردن و تقویت ماهیچه هایی که مفاصل شما را پشتیبانی می کنند کمک می کند.

پیاده روی همچنین می تواند مزایایی مانند تسکین درد را برای افراد مبتلا به آرتریت فراهم کند. همچنین پیاده روی 5 تا 6 مایل در هفته می تواند به پیشگیری از آرتروز کمک کند.

Image for post
Image for post

 

میزان کالری سوزانده شده هنگام پیاده روی

30 دقیقه پیاده روی سریع 200 کالری می سوزاند. با گذشت زمان، کالری سوزانده شده می تواند منجر به کاهش وزن شود. کالری سوزی واقعی شما به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

سرعت راه رفتن

مسافت طی شده

زمین (با راه رفتن در سربالایی بیشتر از روی سطح صاف کالری می سوزانید)

وزن شما

فروشگاه کفش و کتونی استور