دانستنی ها و حقایق در مورد کفش

از گذشته های دور تا کنون ما انسان ها همانطور که می دانید پیشرفت های زیادی در زمینه های مختلف داشته ایم که امروزه در اوج قرار داریم. با این حال، برخی از دستگاه ها به تازگی اختراع شده اند و برخی دیگر از گذشته وجود داشته اند و به مرور زمان پیشرفت ها و تغییراتی صورت گرفته است.

برای مثال می توان به خرید کفش اسپرت دخترانه اشاره کرد. در گذشته های دور مردم برای خود کفش طراحی می کردند و می پوشیدند تا پاهایشان آسیب نبیند و برعکس امروزه می توانیم هر نوع و مدلی از کفش را از ویترین مغازه کفش انتخاب کنیم و بعد هزینه آن را می پردازیم و صاحب آن کفش شوید.

Image for post
Image for post

 

اما دلیل اصلی کفش همانطور که گفته شد محافظت و حفظ پا از آسیب های احتمالی است که یکی از ضروری ترین وسایلی است که هنگام خروج از خانه پوشاندن پا را هرگز فراموش نمی کنیم. به همین منظور قصد داریم در ادامه این مطلب از قسمت سرگرمی نمناک حقایق جالب و شنیدنی در مورد کفش ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

1- مردان برای اولین بار در دنیا کفش پاشنه بلند پوشیدند!

به گفته اسلیت در قرن دهم، مردانی که اسب سواری می‌کردند به کفش‌های پاشنه بلند نیاز داشتند تا پای خود را در رکاب محکم کنند، که اولین بار در جهان بود که مردان کفش‌های پاشنه بلند می‌پوشیدند. 🇧🇷 این روزها که برخی از کابوی ها کفش پاشنه بلند می پوشند نیز می توانید این را ببینید.

2- اندکی از تاریخچه کتان بدانید;

در اواخر دهه 1800، کفش های ورزشی توسط چارلز گودیر آمریکایی اختراع شد و آنها توانستند دنیا را ببینند. اما دلیل اصلی انتخاب نام «اسنیکرز» برای این وسیله بی نظیر، سکوت آن بود. با پوشیدن این کفش ها به دلیل جنس پلاستیکی که دارند در هنگام حرکت صدا ایجاد نمی کنید. به همین دلیل نام کفش به عنوان «اسنیکرز» انتخاب شد.

3- کفش ارزش حقوق ماهیانه شما را نشان می دهد!

بر اساس بررسی کلی «بسو» در سال 2013 بین 6750 زن، نتایج جالبی به دست آمد که شاید برای شما بسیار جالب باشد. در این نظرسنجی ۷۱ درصد از زنان گفته‌اند که اگر حقوق سالانه‌شان کمتر از ۴۰ هزار دلار یا چیزی نزدیک به ۶۰۰ میلیون تومان باشد، برای سرکار کفش پاشنه بلند نمی‌پوشند.

29 درصد باقی مانده گفتند که اگر حقوق آنها نزدیک به 150000 دلار یا بیش از 2 میلیارد دلار باشد، برای سر کار کفش پاشنه بلند می پوشند.

با کمی تأخیر در آن نتیجه گیری می توان به این نکته اشاره کرد که حقوق ماهیانه و سالیانه شما با کفش هر یک از شما قابل تشخیص است.

Image for post
Image for post

 

4- چکمه ها توسط سالواتوره فراگامو اختراع شد

کفش لاگدار نوعی کفش پاشنه بلند برای بانوان است و با نگاهی اجمالی به طراحی این کفش می توان به این نتیجه رسید که پاشنه این کفش جزئی از کفش است و به صورت جداگانه با چسب و وسایل دیگر به کفش متصل می شود. در این صنعت . . نمی تواند

اما برای اولین بار این کفش ها توسط سالواتوره فراگامو در دهه 1940 اختراع شد و دلیل اختراع آنها تحریم های اقتصادی علیه کشور ایتالیا بود که با استقبال بی نظیری در جهان مواجه شد.

5- نیم بوت اول دنیا برای ملکه بریتانیا طراحی شد!

این چکمه ها توسط یک طراح کفش لندنی به نام "جوزف اسپارکس هال" طراحی و ساخته شد که اولین چکمه های کوتاه جهان را در سال 1837 به ملکه ویکتوریا ارائه کرد.

6- تنها موزه کفش دنیا!

تنها موزه کفش دنیا در آمریکای شمالی واقع در تورنتو قرار دارد که در آن کفش های قدیمی و قدیمی نگهداری می شود که حتی یکی از آن ها متعلق به 4500 سال گذشته است و به همین دلیل این موزه اولین و آخرین موزه کفش در کشور است. آن جهان جالب است بدانید کهن ترین کفش دنیا متعلق به 5500 سال اخیر است که متعلق به شهر تبریز است و در کشور ارمنستان نگهداری می شود.

7- گران ترین کفش های دنیا!

برخی از افراد در هر جای دنیا گاهی اوقات می توانند پول زیادی را برای کفش هایی که می پوشند خرج کنند. به عنوان مثال برخی می توانند تا 1000 دلار یا 14 میلیون تومان خرج کنند.

اما جالب است بدانید که گران ترین کفش های جهان 600 هزار دلار قیمت دارند که نوعی کفش زنانه به نام "روبی دمپایی" بود که توسط "جودی گارلند" معروف طراحی و ساخته شده بود که در حراج در تاریخ 2 ژوئن 2000. قیمت فروخته شد.

8- بزرگترین کفش دنیا!

بزرگترین کفش دنیا متعلق به جیسون اورلاندو رودریگز هرناندز 22 ساله ونزوئلایی است. اما او دارای قد منحصر به فرد و بسیار متفاوت 2 متر و 20 سانتی متری است که رکورد گینس است.

اما علاوه بر قد بلند، پاهای او بسیار بزرگ است زیرا اندازه پای راست او 40.55 سانتی متر و پای چپ او 40.47 سانتی متر است که معادل کمر یک پسر بچه 9 ساله است که در نوع خود بی نظیر است.

فروشگاه کفش و کتونی استور