بررسی فنی کفش نایک زوم

نایک یکی از بزرگترین شرکت های چند ملیتی آمریکایی در زمینه کفش، پوشاک و تجهیزات ورزشی است. لباس ها و کفش های مارک نایک در سرتاسر دنیا به فروش می رسد و طرفداران زیادی دارد. این شرکت در 25 ژانویه 1964 با نام Blue Ribbon Sports توسط بیل بورمن و فیل نایت تاسیس شد. در 30 می 1971 نام تجاری خود را به نایک تغییر دادند. این نام جدید که در آمریکا نایک تلفظ می شود، از نام الهه پیروزی یونان باستان گرفته شده است.

Image for post
Image for post

 

لوگوی معروف این برند در سال 1971 توسط کارولین دیویدسون که از باله این الهه الهام گرفته شده بود طراحی شد و تنها با قیمت 35 دلار طراحی شد که امروزه مبلغ بسیار کمی است. کمتر کسی با لوگو و شعار معروف این برند «فقط انجامش کن» آشنا نیست. این شرکت در حال حاضر در برتون، اورگان، ایالات متحده آمریکا قرار دارد و توسط مارک پارکر رهبری می شود. یکی از کفش های تولید شده توسط برند نایک، نایک زوم است که به دلیل کارایی و سبک به کار رفته در طراحی آن، طرفداران بسیاری را در سراسر جهان به دست آورده است. در مقاله زیر به بررسی و خرید کفش ایر زوم کفش های ورزشی نایک زوم می پردازیم.

معرفی برند نایک

نایک موفقیت خود را مدیون نوآوری کفش و سرمایه گذاری به موقع است. این شرکت با شعار ساده و معروف «It just do it» محصولات ورزشی بسیاری را برای مردان و زنان تولید کرد. این شرکت از بهترین ورزشکاران در سراسر جهان پشتیبانی می کند. این تیم همچنین از لیگ های ورزشی بزرگ مانند لیگ ملی فوتبال و NBA و رویدادهای ورزشی بزرگ مانند المپیک پشتیبانی می کند. یکی دیگر از عوامل موفقیت این برند همکاری با ستارگان ورزش جهان از سال 1980 تا به امروز است.

مایکل جردن یکی از اولین و محبوب ترین تبلیغ کنندگان بود. او آنقدر محبوب بود که با نایک شریک شد و یک خط کفش به نام Air Arden راه اندازی کرد. در نهایت، نایک از هر فرصتی در بازار برای افزایش درآمد و بازاریابی محصولات خود استفاده می کند. از جمله سرمایه گذاری در اقتصاد چین و افزایش تولید محصولات زنانه است.

تمامی موفقیت های کسب شده توسط برند نایک باعث شده تا افراد مختلف در سرتاسر دنیا کفش های برند نایک را به صورت غیرقانونی تولید و عرضه کنند. کفش های کتانی نایک زوم مانند سایر کفش های تولید شده توسط این برند به صورت کپی و تقلبی در بازار موجود است که خرید کفش های کتانی نایک زوم اصل را با مشکل مواجه می کند.

یکی از مهم ترین نکاتی که در خرید کفش نایک زوم می تواند به شما کمک کند توجه به لوگوی حک شده روی کفش است. اگر کفش نایک دارید، می توانید لوگوی روی کفش را با لوگوی روی کفش جدید مطابقت دهید، در غیر این صورت می توانید لوگو را در اینترنت و وب سایت اصلی برند و از نظر شکل، نقش برجسته سمت چپ یا راست جستجو کنید. لوگو و اندازه لوگو و تشخیص صحت آن. از آنجایی که لوگو معمولا در نگاه اول یکسان به نظر می رسد، بیشتر تغییرات مربوط به مدل های کپی نایک زوم در قسمت لوگوی کفش های کتانی ایجاد می شود.

ویژگی های Nike Zoom

استفاده از فوم React و فوم زوم ایکس که برای تولید 4% Viperfly استفاده می شود، ترکیبی زیبا و منحصر به فرد را در زیره کفش نایک زوم ایجاد کرد.

فوم زوم ایکس در مقایسه با سایر فوم های موجود در بازار سبک تر است و به دلیل وزن سبک خود باعث افزایش راندمان انرژی می شود. فوم زوم ایکس فقط در برخی از مدل های ویژه Viperfly و 4% استفاده می شود. در حال حاضر این فوم به دلیل کارایی و کیفیت بالا در کفش های نایک زوم نیز استفاده می شود.

کفش ورزشی Viperfly Elite دو تفاوت بزرگ با Nike Zoom دارد، اولین تفاوت می تواند وجود صفحه کربنی در پایین و مرکز مدل Viperfly 4% باشد که باعث می شود عملکردهای پاشنه و پرش به خوبی انجام شود. قابلیتی که در کفش های زوم نایک یافت نمی شود. تفاوت دوم را می توان نوع فعالیت مناسب برای هر نوع کفش دانست. Viperfly 4% انتخاب خوبی برای ورزش های پرش و ورزش هایی مانند دوی ماراتن است، اما کفش های Nike Zoom فقط برای فعالیت های روزمره و پیاده روی عادی طراحی شده اند.

Image for post
Image for post

 

نایک زوم، نسخه جدید این مجموعه که هر ساله توسط برند نایک عرضه می شود، تاکنون در بیش از 35 مدل عرضه شده است. ویژگی های کفش ناکی زوم باعث شد تا افراد عادی و حرفه ای عاشق این کفش شوند.

وجود فوم زوم ایکس در کفش‌های زوم نایک چیزی است که دوندگان برای آن ارزش زیادی قائل هستند. زیرا قبل از آن، فوم زوم ایکس فقط در مدل ویژه Viperfly موجود بود و در زمان عرضه آن 600 دلار آمریکا هزینه داشت. فروش سالانه برند نایک در هر سال.

تمامی ویژگی های ذکر شده برای کفش ورزشی نایک زوم فقط برای نسخه اصلی نایک زوم است و هیچ یک از موارد بالا در کفش های کتانی نایک زوم کپی و تقلبی گنجانده نشده است، بنابراین اگر می خواهید از ویژگی های کفش ورزشی نایک زوم استفاده کنید، حتما خرید کنید. کفش های اصلی، کفش های نایک زوم را کپی نکنید.

فروشگاه کتونی برند