واردات کالای استوک | واردات استوک از دبی

از آنجایی که کالای استوک سهم بزرگی از بازار در اختیار خود دارد . بسیاری از بازرگانان و واردکنندگان به دلیل نوسان ارزی به سمت واردات کالای استوک روی آورده اند.و امروزه در این زمینه فعالیت داشتن سود زیادی به همراه دارد البته که باید یک سری نکات را رعایت کرد که موجب ضرر مالی نشود.

کالای استوک چیست؟

استوک در واقع در زبان انگلیسی به معنای کالای موجود در انبار یا ذخیره است.ولی در زبان فارسی به اشتباه به کالای دست دوم و یا کارکرده استوک میگویند.البته که در ایران کالاهای استوک به عنوان کارکرده فروخته میشود.تاجرین سود زیادی از همین کالای استوک در می آورند.

اجناس استوک اغلب از لحاظ کارایی و کیفیت مانند اجناس و کالاهای نو هستند. کالایی هستند که شخص خریدار بدون استفاده از آن محصول را برگشت داده و یا در انبار به مدت طولانی ذخیره مانده است.

تنها تفاوت کالای استوک با کالای نو فقط قیمت آن است که محصول استوک قیمت کمتری نسبت به اجناس نو دارد.

قوانین واردات استوک 

کالای استوک هم مانند اجناس دیگر مشمول قوانین و ضوابطی برای ورود به کشور است.

اگر قصد واردات استوک مخصوصا خرید از دبی به کشور را دارید بهتر است از شرایط و قوانین آن اطلاع داشته باشید.

1- ورود خودروهای مستعمل از جمله راه‌سازی در چهارچوب قانون مربوط به آئین‌نامه اجرایی آن امکان‌پذیر است.

2- ورود تجهیزات، دستگاه‌ها و ماشین‌آلات مستعمل برای خط تولید با رعایت مقررات مربوط منوط به تأیید وزارت‌خانه تولیدی ذیربط است.

3-در سایر موارد ورود کالاهای مستعمل با رعایت مقررات مربوط، منوط به موافقت کمیسیون موضوع ماده یک این آئین‌نامه است.

شرط اصلی و مهم واردات کالای استوک 

  • کالایی که قصد واردات آن را دارید نباید در داخل کشور تولید شود.
  • در صورتی که آن کالا در ایران تولید می‌شود. در شرایطی که تولیدکننده توانایی پاسخگویی به نیاز کل کشور را نداشته باشد. واردات آن بلامانع است.

لیست کالاهای مجاز برای واردات استوک

نمی توان با قاطعیت لیستی از کالاهای استوک و مجاز برای واردات نام برد.به همین دلیل بهتر است از افراد حرفه‌ای و متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرید.