پیلاتس برای کاهش استرس و اینکه چگونه می تواند به شما در آرامش کمک کند

پیلاتس نوعی ورزش بدنی است که قرن هاست رایج بوده است. این نوعی از تهویه بدن است که می تواند به افراد در کاهش استرس و بهبود کیفیت زندگی کمک کند. پیلاتس از ارتباط ذهن و بدن برای کمک به افراد مبتلا به هر شرایط یا آسیبی استفاده می کند، خواه آنها در حال بهبودی پس از آسیب هستند یا فقط به دنبال راهی برای کاهش استرس هستند. راهنمای کامل پیلاتس برای کاهش استرس و اینکه چگونه می تواند به شما در آرامش کمک کند.

Image for post
Image for post

تاریخچه پیلاتس چیست و چرا در جامعه امروزی رایج است؟

پیلاتس نوعی ورزش است که ترکیبی از تمرینات غربی و شرقی است. این جنبش توسط جوزف پیلاتس که یک مربی بدنی بود ایجاد شد. او این روش را در دهه 1920 برای کمک به توانبخشی افرادی که در طول جنگ جهانی اول مجروح شده بودند ایجاد کرد.

پیلاتس محبوبیت زیادی دارد زیرا به افراد کمک می کند تا به اندام خود بازگردند و احساس بهتری نسبت به بدن خود داشته باشند. همچنین به افراد مبتلا به درد و آسیب های مزمن که بر تحرک یا کیفیت زندگی آنها تأثیر می گذارد کمک می کند.

چگونه استرس را با ورزش پیلاتس کاهش دهیم و چگونه از همین حالا شروع کنیم

پیلاتس نوعی ورزش است که بر تنفس و کنترل عضلات تمرکز دارد. این نوعی درمان است که به کاهش استرس، بهبود وضعیت بدن و افزایش انعطاف‌پذیری کمک می‌کند.

پیلاتس ورزشی است که می توان آن را در هر مکان و هر زمان انجام داد. فقط 45 دقیقه طول می کشد تا تمرین را کامل کنید و می توان آن را بدون تجهیزات انجام داد.

از مزایای پیلاتس می توان به بهبود وضعیت بدن، افزایش انعطاف پذیری، کاهش استرس، انرژی بیشتر و بهبود کیفیت خواب اشاره کرد. پیلاتس همچنین به تسکین کمردرد و پیشگیری از آسیب کمک می کند.

تمرینات پیلاتس برای اعضای مختلف بدن و از کجا شروع کنید

پیلاتس نوعی تمرین است که بر روی عضلات مرکزی و عضلات تثبیت کننده تمرکز دارد. این یک تمرین فیزیکی و ذهنی است که می تواند به شما در رسیدن به اهداف تناسب اندام کمک کند.

تمرینات پیلاتس برای هدف قرار دادن قسمت های خاص بدن با سطوح مختلف دشواری طراحی شده است. بهترین راه برای شروع، تمرکز بر روی یک منطقه در یک زمان است که حفظ آن برای شما به اندازه کافی آسان است. پس از آن می توانید به حوزه دیگری بروید زیرا با کاری که انجام می دهید راحت تر می شوید.

اگر هدف شما بهبود وضعیت بدن است، از گردن و شانه های خود شروع کنید. برای تقویت کمر، روی کمر و شکم تمرکز کنید. اگر در حفظ تعادل مشکل دارید، قبل از حرکت به سایر نواحی بدن ابتدا روی تعادل خود کار کنید.

Image for post
Image for post

کاهش استرس با تمرینات پیلاتس

پیلاتس نوعی ورزش است که به کاهش استرس و افزایش انعطاف پذیری کمک می کند. پنج مرحله برای کاهش استرس با تمرینات پیلاتس عبارتند از تنفس، تقویت عضلات مرکزی، کنترل و ثبات عضلات، تعادل و هماهنگی.

پیلاتس نوعی ورزش است که می تواند با ایجاد حس تعادل و هماهنگی در بدن به کاهش سطح استرس کمک کند. همچنین به بهبود کنترل عضلات، قدرت مرکزی و تنفس کمک می کند. در این مقاله پنج مرحله برای کاهش استرس با تمرینات پیلاتس ارائه خواهد شد.

فواید پیلاتس برای ورزش های مختلف

پیلاتس یک تمرین روتین است که بر انعطاف پذیری، قدرت و استقامت تمرکز دارد. این روتین می تواند به صورت تمرین یا به عنوان یک نوع تمرین خانگی انجام شود. ثابت شده است که پیلاتس برای ورزشکاران رشته های مختلف مفید است. به پیشگیری از آسیب و بهبودی کمک می کند، عملکرد را افزایش می دهد و انعطاف پذیری را بهبود می بخشد. پیلاتس همچنین در توانبخشی برای سایر آسیب های ورزشی مانند کمردرد یا مشکلات شانه در میان سایر موارد استفاده می شود.