قایق بادی چیست؟ انواع مدل های آن کدامند؟

قایق های بادی قایق های سبک وزنی هستند که با استفاده از لوله های انعطاف پذیر حاوی گاز تحت فشار ساخته می شوند. این قایق ها در صورت اضطرار یا مانور مسافت کوتاه برای حمل و نقل مناسب هستند. علاوه بر این، قایق های بادی جمع و جور و باد کردن برای ذخیره سازی و تحول کارآمد هستند. از این رو اغلب به عنوان قایق های زندگی برای کشتی ها و هواپیماها یا مقاصد تفریحی مورد استفاده قرار می گیرند. 

Image for post
Image for post

در طول سال ها، منجر به توسعه قایق های بادی مدرن، ارتقاء های متعددی در ظاهر و پارچه مورد استفاده برای ساخت آن ها انجام شده است. قایق های بادی امروزی همه کاره هستند، محبوب ترین در میان آنها قایق های بادی سفت و سخت و قایق های بادی نرم است.

دنده یا قایق بادی سفت و سخت بادی توسعه یافته است که قایق از کف پوش سفت و سخت و بدنه ساخته شده است. این قایق در طول آب و هوای شدید و جریان های خشن استقامت قوی دارد.

قایق بادی SIB یا سافت دارای پیش نویس پایینی است و فاقد سفتی ساختاری RIB است. با توجه به عدم وجود هر گونه مواد سفت و سخت در ساختار آن، SIB تاشو و بسیار جمع و جور است، و آن را بسیار مناسب برای حمل و نقل و استفاده است.

قایق های بادی تا ۲ تا ۷ متر طول دارند و توسط موتورهای ۱٫۷ تا ۲۲۳٫۷ کیلو وات پیشران می شوند. آنها بسیار محبوب و آسان برای استفاده با توجه به اندازه جمع و جور خود را, راحتی, سرعت و تحرک.

قایق های بادی در عملیات نجات یا برای سفرهای مسافت کوتاه مورد استفاده قرار می گیرند. آن ها به طور فزاینده ای برای گشت و گذار غواصی اسکوبا، کایاکینگ و دیگر مقاصد تفریحی مورد استفاده قرار گرفته اند. طیف وسیعی از قایق های بادی از جمله قایق های لاستیکی، کایاک های بادی، قایق های نجات، و قایق های نجات در دسترس است.

SHM Shipcare محل تاکید قوی بر ایجاد یک محیط امن و امن در دریا و از این رو ارائه می دهد مجموعه ای جامع از محصولات و خدمات برای همان. این شرکت همچنین راه حل های ایمنی دریایی و خدمات راه اندازی-لوازم خانگی را ارائه می دهد. انواع مختلف قایق هایی که SHM Shipcare فراهم می کند به قرار زیر است:

Image for post
Image for post

قایق جمینای:

جمینای جمع و جور و آسان برای استفاده از قایق است که می تواند از هر نوع عمده ای از کشتی راه اندازی شده است. سبک وزن و بسیار با دوام است.

مشخصات: L: 4.4m, W: 1.8m, رنگ: خاکستری روشن.

دارای ظرفیت بار کامل ۱۰ پاکس است.

از هیپالون نئوپرن ساخته شده است.

قایق جمینای از لوازم جانبی متعددی تشکیل شده است که در عملیات نجات قابل دسترسی هستند. از جمله این موارد می توان به پمپ زیرو، قلاب قایق، کیت تعمیر، بلند کردن اسلینگ، دریچه های یدکی و دست و پا زدن اشاره کرد.

قایق جمینای از لوازم جانبی متعددی تشکیل شده است که در عملیات نجات قابل دسترسی هستند. از جمله این موارد می توان به پمپ زیرو، قلاب قایق، کیت تعمیر، بلند کردن اسلینگ، دریچه های یدکی و دست و پا زدن اشاره کرد.

قایق جمینای اولین قایق هند است که مورد تأیید جامعه طبقه بندی بین المللی RINA قرار گرفت. همچنین این اولین باری است که مشخصات جدید NCD را رعایت می کند.

Image for post
Image for post

انواع پارچه های مورد استفاده برای ساخت قایق بادی

قایق های بادی بیشتر برای مدت طولانی با لاستیک ساخته می شدند. با این حال امروزه بیشتر قایق ها از پلیمرهای پلاستیکی مانند پی وی سی (پارچه پلی وینیل کلرید) ساخته شده اند. مواد جدید مانند هیپالون یا نئوپرن لاستیک های مصنوعی هستند که به دلیل مقاومت و کارایی بالاتر در حال به دست آوردن تکانه هستند. در اینجا می بینیم که برخی از مواد محبوب برای ساخت قایق های بادی مورد استفاده قرار می گیرند.