جلیقه نجات بادی

جلیقه نجات بادی از سری محصولات بادی است که بیشتر کودکان از آن ها در استخر ها استفاده می کنند . باید بدانید جلیقه نجات بادی تنها برای کودکان نیست در صورتی که جلیقه های بادی فوق حرفه ای نیز طراحی کرده اند که غواصان حرفه ای از آنها استفاده می کنند . به همین دلیل می توان جلیقه های بادی را به دو دسته جلیقه بادی معمولی و جلیقه نجات بادی حرفه ای تقسیم بندی کرد . شما می توانید بهترین جلیقه نجات بادی را از نمایندگی رسمی اینتکس در ایران  با بهترین قیمت خریداری کنید جهت بررسی و خرید به این صفحه مراجعه کنید.

Image for post
Image for post

جلیقه بادی معمولی

شاید جلیقه نجات بادی معمولی را زیاد دیده باشید چرا که این نوع از محصولات بادی به تعداد زیادی در فروشگاه ها وجود دارد، همچنین جلیقه های بادی معمولی از نظر قیمت ارزان و به صرفه بوده و به راحتی می توانید آن ها را خرید کنید . بیشتر طراحی های جلیقه بادی برای کودکان است و بیشتر توسط بچه ها استفاده می شود چرا که استفاده از استخرها برای کودکان خطرآفرین است، همچنین کودکان کنترل خوبی در هنگام شنا و آب تنی را ندارند به همین دلیل بیشتر در معرض خطر می باشند . اما با این حال نمونه های بزرگتر جلیقه های بادی نیز وجود دارد که می توانید آن ها را خرید کنید .

Image for post
Image for post

 

برای ساخت جلیقه های بادی به طور معمول از اجناسی چون pvc و vinyl استفاده می شود چرا که این دو جنس ویژگی ها و مزایای بسیار مناسبی دارند که موجب شده است تا بیشتر تولید کنندگان جلیقه های بادی از آن استفاده کنند . هر دو اجناس نام برده شده ضد آب هستند و این مهم ترین ویژگی آن ها به محسوب می شود ، همچنین انعطاف پذیری بسیار خوب آن ها باعث شده است تا فشارهای زیاد را به آسانی تحمل کنند و کمتر آسیب ببیند . 

Image for post
Image for post

جلیقه نجات بادی حرفه ای

از آن جا که غواصان برای شنا کردن می بایست به داخل آب بروند و در عمق های بیشتری از آب قواصی کنند ، استفاده از جلیقه های فومی یا یونولیتی مناسب نخواهد بود چرا که همواره جلیقه سعی می کند تا غواص را به روی آب برگرداند در حالتی که غواص قصد دارد به عمق های پایین تر آب حرکت کند ، اینجاست که جلیقه های بادی توسط غواص ها مورد استفاده قرار می گیرند تا در صورت نیاز بتوانند با خالی کردن باد جلیقه به داخل آب فرو بروند و در صورت نیاز جلیقه را کنترل کرده و آن را پر کنند تا به روی آب بازگردند . این گونه از جلیقه های بادی که توسط غواص ها مورد استفاده قرار می گیرد به کپسول اکسیژنی که غواص از آن جهت غواصی استفاده می کند متصل می شود بنابراین فرد می تواند با کنترل خود میزان باد جلیقه نجات بادی خود را تنظیم کند .

Image for post
Image for post