پرکاردبرد ترین دستگاه، اینورتر

اینورتر آیمستر
اینورتر آیمستر
اینورتر آیمستر

از جمله پرکاربردترین موارد استفادهی اینورتر خودرو، تامین برق مورد نیاز به منظور ایجاد روشنایی است. خرید اینورتر آیمستر البته برای تبدیل انرژی باطری ماشین به برق شهری نیاز به یک واسط و مبدل دارید که در مارک ها، اندازه ها و ولتاژهای مختلف در بازار ارائه می شوند. حال به دلیل این که باتری اکثر اتومبیل ها 12 ولت و برق شهر 220 ولت است به مبدل برق 12 به 220 ولت نیز مشهور هستند. مبدل برق خودرو برای افرادی مناسب است که زمان زیادی در جادهها و مکانهای خارج شهری صرف میکنند که میتوانند از مزایای اینورتر بهرمند شوند به همین دلیل اینورتر مسافرتی یا مبدل برق مسافرتی نیز نامیده میشوند. دلیل این موضوع را نیز در ادامه خواهیم آورد. جهت آشنایی و خرید انواع مدل های متداول اینورتر (اینورتر) ال اس در ادامه به معرفی آنها میپردازیم. یکی از مواردی که باید در نظر گرفت این است که برای روشن کردن انواع اینورتر توان بالا ( بالاتر از 2000W ) معمولا توصیه بر این است که حتما از باطری 100 آمپر به بالا استفاده شود. در نتیجه لزوما برند معروفتر را نمیتوان بهترین گزینه خرید در نظر گرفت. با در نظر گرفتن این موارد میتوان گزینههای خرید را محدود تر کرد تا به نتیجه نهایی رسید.

گروه اینورتر

گروه LS در سال 1936 تاسیس شد و با راه اندازی نخستین شرکت زیر مجموعه این گروه، به نام جانگهانگ اسملتر باز می گردد. با اینکه دیر زمانی نیست که فناوری اینورتر وارد بازار جهانی شده اما تاثیرات آن را امروزه به وفور در اطرافمان می بینیم از کارخانجات صنعتی گرفته تا آشپزخانه، آسانسور و غیره در ایران نیز از حدود 10 سال پیش استفاده از اینورتر بطور جدی آغاز گردیده و هم اکنون بطور فراگیر درصنعت و لوازم خانگی مورد استفاده قرار میگیرد.اینورتر 98 براساس همین نیاز و گستردگی با توجه به توانمندی و تجربه تیم فنی و فروش خود وارد این عرصه گردیده تا نقشی بسزا در این بازار داشته باشد. با این حال برای استفاده از شارژرها و دستگاهها با ورودی AC نیاز به اینورتر دارید. با استفاده از این مبدل می توانید برق 12 یا 24 ولت باطری ماشین را به برق 220ولت شهری تبدیل کنید و از آن برای شارژ لپ تاپ، گوشی موبایل، ضبظ استریو، دوربین، چراغ قوه و سایر ابزار و لوازم برقی و قابل شارژ استفاده نمایید. در مورد تغذیه این نکته را نیز باید بگوییم که برخی مدل های درایوهای سه فاز با برق تکفاز نیز کار می کنند، که این مساله را در رابطه با هر مدل باید با تامین کننده تجهیز چک کنید.

خرید ساده اینورتر

با اتصال اینورتر (اینورتر) به خودرو با رعایت چند نکته شما می توانید هر دستگاه برقی مورد استفاده خود در خانه یا محل کار به خودروی خود وصل کنید. مهمترین نکاتی که باید در هنگام استفاده از اینورتر در اتومبیل خود داشته باشید عبارت اند از : ظرفیت باطری اتومبیل، میزان خروجی دینام و توان خروجی مبدل می باشد. اینورترها از 100 وات تا 3000 وات به صورت معمول تولید و عرضه میشوند. اینورتر (اینورتر) آیمستر سری E1 هم ورودی و هم خروجی سه فاز 380 ولت دارد و محدوده توانی که این اینورتر تولید می شود بین 5.5 تا 350 کیلووات است. همانطور که میدونیم روشهای سنتی کنترل سرعت موتور سه فاز AC مانند روش دالاندر یا اتوترانسفورماتور و … و نهایتا اینکه اگه ولتاژهای پالسی فوق به موتور AC اعمال بشه، شکل جریان موتور، تقریباً سینوسی خواهد بود. از آنجایی که اینورترهایی با موج سینوسی کامل بسیار گرانقیمت هستند ( در واقع شاید ارزش خرید نداشته باشند )، میتوان از اینورترهایی با موج شبه سینوسی نیز با قیمت کمتر استفاده کرد و بهترین اینورتر ها مدلهای شبه سینوسی با کیفیت است.

برای ساده تر شدن خرید ما کوشش میکنیم شماری از مهمترین مولفه هایی که باید در هنگام خرید تبدیل برق 12 به 220 ولت رعایت شود را یادآوری نماییم. یکی از مهمترین مواردی که باید در زمان خرید اینورتر اتومیبل در نظر داشت این مورد است که مبدل برق ماشین چند وات بخریم؟ اینورتر هایتک F100 قابلیت کارکرد در مواردی که برق شبکه به صورت فوری یا آنی قطع و وصل میشود را دارد. اینورتر و درایوهای تک فاز به سه فاز مناسب کارگاه ها و مکان هایی هستند که بنا به دلایلی دسترسی به برق سه فاز را ندارند. 

موج مختلف اینورتر

در حالت ترانزیستوری 3 جفت ترانزیستور وجود دارد که در هر نیم موج 12 بار ON و OFF می کند تا یک خروجی 3 فاز بسازد. البته وقتی از تک فاز یا سه فاز بودن اینورتر (اینورتر) صحبت می کنیم در واقع منظورمان ورودی دستگاه هست و خروجی دستگاه همگی سه فاز هستند. در واقع برخی از اینورترهای 2500 وات با باتری ماشین معمولی حتی راه اندازی هم نمیشوند. این نوع اینوتر که به صورت اختصار (VFD) نامیده می شود نوعی کنترل کننده دور و راه انداز موتور هستند و یک سیستم برای کنترل کردن سرعت چرخش یک موتور AC با کنترل کردن فرکانس برق اعمال شده به موتور الکتریکی است.

https://arkainverter.ir/%D8%A7%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%B1%D8%AA%D8%B1-imaster/