تولید اینورتر

اینورتر
اینورتر
اینورتر

امروزه خیلی از کشورها اینورتر تولید می کنند اینورتر هایتک و روز به روز به این تولیدکنندگان نیز افزوده میگردد، البته در ایران امروزه بیشتر شرکتها واردکننده اینورتر هستند تا تولید کننده . این خودرو میتواند تا ۱۷۰ کیلووات شارژ سریع داشته باشد و در ۱۵ دقیقه برد ۱۸۰ کیلومتری را برای خود بازیابی کند. مدل VFD B ورودی تک فاز (0.75 - 7.5 کیلووات) و ورودی سه فاز (0.75 - 75 کیلووات) و هم بصورت سه فاز و تکفاز تولید شده است ، اینورتر VFD-B دلتا برای کاربرد های عمومی بهترین انتخاب است. 

اینورتر آیمستر C1 در مدل سه فاز و در رنج توانی 5.5 کیلووات تا 22 کیلووات تولید و قابل ارائه به مشتریان عزیز می باشد. اصطلاح یکسوکننده تا دو دهه قبل از ۱۹۲۵ استفاده میشد. اما کولر گازی های اینورتر از موتور دور متغیر استفاده می کنند به این معنا که دور موتور می تواند به صورت خودکار، نسبت به دمای محیط مورد استفاده تغییر کند.

اینورتر - اینورتر - (Inverter) به چه معنا است؟ مزیت دیگر اینورترها کمک به کنترل دقیقتر فرآیند کار موتورهای الکتریکی است. برای راه اندازی و استفاده از وسایل الکتریکی معمولا به یک منبع ولتاژ AC (برق شهر) نیاز می باشد. مواقعی پیش می آید که برق شهر در دسترس نیست و تنها یک منبع ولتاژ DC (باطری) با مشخصات خاص در دسترس می باشد. 

این اینورتر که آپشنال محسوب میشود و موارد خاص کاربرد دارد و جز اینورترهای پرفروش دلتا محسوب نمیشود اما با داشتن قابلیت های گسترده قابل تامل و بررسی میباشد. شکل موج شماره 4 همان موج تولیدی نهایی اینورتر - اینورتر - است که فرکانس آن متغیر بوده و به موتور اعمال میشود. محصول فوق یکی از تولیدات شرکت «ای اس» (ES) است که مدل (WDA200P) نام دارد و در کره تولید میشود. آنها برای روشن یا خاموش شدن به پالس های کنترل نیاز دارند و این پالس ها توسط یک مدار کنترل تولید می شوند. سوال : حداکثر توان کف کش و پمپ آب چند وات می باشد؟ انتخاب یک اینورتر - اینورتر - مخصوصا برای یک سیستم خورشیدی آفگرید بسیار مهم تلقی می گردد و این زمانی مهمتر می شود که مصرف کننده های ما تجهیزات موتوری (مانند پمپ ها و یخچال) نیز باشند .

اینورتر سبک

اینورتر دلتا سری M جز اینورترهای سبک کار و کاربری پمپ و فن بازار صنعت و اینورترهای دلتا محسوب میشوند . اینورتر IMASTER در مدل های مختلف متناسب با کاربری های متفاوت طراحی و ساخته می شود که دارای انواع متفاوتی هست. انواع باتری شامل : سرب اسید ، نیکل کادمیم ، لیتیوم و سیلور آلکالین می باشند. باتریها درانواع گوناگون و میزان آمپرساعت متفاوت عرضه می شوند ، بنابراین به منظور نصب باتری مناسب و استفاده ازآن باید محاسبه دقیقی انجام گیرد. این دستگاهها قابل حمل هستند، بنابراین به نصب پیچیدهای نیاز ندارند. به منظور اطمینان از این که مبدل ولتاژ در طول عمر مفید خود در بهترین شرایط کاری نگهداری شود نیاز به سرویس و نگهداری به صورت برنامه ریزی شده دارد و همچنین تعویض قطعات در پایان عمر مفید آنها که این امر باعث افزایش طول عمر سیستم می گردد. 

همچنین باید در نظر گرفت که کلاس حرارتی موتورها می تواند در شرایط مختلف تفاوت کند. هریک از این دستگاهها درحین کارکردن عادی و یا در لحظه روشن شدن ، جریان زیادی از منبع تغذیه خود می کشند مثلآ جریان راه اندازی موتورها معمولا بین ۴ تا ۱۰ برابر مقدار نامی آن می باشد. در صورتی که بخواهیم از اینورتر برای روشن کردن بارهایی با جــریان لحظه ای زیاد مــانند پرینتر های لیزری و موتورها استفاده کنیم ،اینورتر مورد نظر باید از مشخصات الکتریکی قویتری برخوردار باشد و بهتر است با متخصص مشورت نمایید.

موتور اینورتر

اینورترها موتور الکتریکی را از سرعت صفر و سرعت برگردانده و به مقدار مشخصی افزایش می دهند. اینورتر ها از نظر ورودی به دو دسته سه فاز و تک فاز دسته بندی می شوند. این دسته از درایو زیمنس دارای بخشهای مختلفی هستند که هر کدام از آنها میتوانند مسئولیتهای مختلفی را بر عهده بگیرند. همچنین اینورتر هایتک دارای تابع AVR و تابع ذخیره سازی انرژی میباشد . آلومینیوم ارزان تر و سبک تر است، اما همچنین دارای مقاومت بالاتر و متصل کردن آن به هم سخت تر است. محاسبه پیک مصرف و همچنین توان کاری مداوم یک اینورتر برای طراح سیستم خورشیدی آفگرید ، باید زیر ذره بین قرار گیرد و بطور دقیق اینورتر - اینورتر - مناسب را انتخاب نماید که از هزینه های بیشتر برای مشتری جلوگیری گردد . تفاوت عمده دیگر بین اینورترهای سینوسی و شبه سینوسی در قیمت آنهاست که اینورترهای سینوسی قیمتی بمراتب بیشتر از اینورترهای شبه سینوسی می باشند. زمان Back up مدت زمانی است که باتری باید انرژی و توان مورد نیاز بار را تامین نماید و اغلب به آن زمان استقلال (Autonomy) یا زمان دشارژ نیز گفته می شود .

https://arkainverter.ir/%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%a7%db%8c%d9%86%d9%88%d8%b1%d8%aa%d8%b1-%d8%af%d8%b1%d8%a7%db%8c%d9%88-%d9%87%d8%a7%db%8c%d8%aa%da%a9-hitek/