تغییر اجتناب ناپذیر نزدیک است

بیلبورد تبلیغاتی
بیلبورد تبلیغاتی
بیلبورد تبلیغاتی

اگرچه داده‌های پشتیبانی شده از تبلیغات در اتوبان ذوب آهن گذشته به طور گسترده برای شرکت های تبلیغاتی اتوبان ذوب آهن در دسترس بوده است، تغییر دیدگاه از سوی شرکت‌ های فناوری بزرگ، گامی به سوی یک تجربه تبلیغاتی کمتر مزاحم، متمرکز بر حفاظت از داده‌ها و حریم خصوصی است. چنین حرکتی تجربه مرور منظم‌ تری را تشویق می‌کند و می‌تواند نگرانی کاربرانی را که نگران اطلاعاتی هستند که قبلاً در آنجا وجود دارد - و آنچه که ردیابی، به اشتراک گذاشته می‌شود و به طور بالقوه برای منافع تبلیغ‌ کنندگان مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد، کاهش دهد. در اینجا، آدام توضیح می‌دهد که این تغییر چگونه آغاز شد و این به چه معناست که بازاریابی دیجیتال در حال پیشرفت است.

 چرا شرکت های فعال در حوزه تبلیغات باید له این نکته اهمیت دهند؟

دو دلیل اصلی که چرا کسانی که در صنعت هستند باید به این تغییرات در کوکی‌های شخص ثالث اهمیت دهند، که اولین آنها، قابل درک، پول است. آدام توضیح داد که بازار تبلیغات دیجیتال برنامه‌ ریزی شده تقریباً هفت برابر کل است و از این مقدار، بین یک پنجم تا نیمی از بازار به داده‌های شخص ثالث متکی است که نشان دهنده مقدار قابل توجهی از درآمد بالقوه است. او افزود که دلیل دومی که مجری تبلیغات محیطی اتوبان ذوب آهن باید به آن توجه کنند این است که نداشتن داده ‌های شخص ثالث بر نحوه عملکرد آنها تأثیر می‌گذارد، با توجه به اینکه بسیاری از ارائه ‌دهندگان برای ساختار برنامه‌های رسانه‌ای و ایجاد نمایه‌های مشتری به داده‌های شخص ثالث متکی هستند. در نهایت، پایان داده های شخص ثالث به این معنی است که صنعت باید راه های جدید و مقرون به صرفه ای را برای دستیابی به مخاطبان کشف کند. 

فرصت رشد استارت آپ های تبلیغاتی

در حالی که آینده جمع آوری داده ها نامشخص است، به احتمال زیاد به این زودی ها به جایی نمی رسد. با این حال آراددیتابیس قدم های موثری در این مسیر برداشته است. آدام همه چیزهایی را که مصرف کنندگان می توانند با توجه به حذف تدریجی داده های شخص ثالث انتظار داشته باشند، مورد بحث قرار داد، از جمله اینکه شرکت ها و برندها ممکن است راه های دیگری برای تعمیق روابط خود با استفاده از معیارهای داده شخص اول مانند ثبت نام در خبرنامه یا فرم های شرکت در وب سایت بیابند. عامل مهم دیگر باعث می شود که زمینه نقش مهم تری در فضای ایفا کند. با آن، آدام توضیح داد که هنگام برنامه ریزی محتوا بازاریابی یا کمپین، صاحبان رسانه و ناشران باید به این فکر کنند که چه سناریوهای خاصی و چه زمینه ای به درخشش موجودی ها کمک می کند. او چند مثال را به اشتراک گذاشت و اشاره کرد که موقعیت مکانی، جمعیت شناسی، آب و هوا یا ردیابی ترافیک، یا فیدهای داده زنده همه در هدایت کمپین های آتی حیاتی خواهند بود.

مسئولیت های ارائه دهندگان فناوری تبلیغ کنندگان

در نهایت، آدام به تغییرات در اکوسیستم داده های شخص ثالث و فرصت هایی که در انتظار شرکت های است نگاه کرد. او بیان کرد که چگونه، به‌عنوان ارائه ‌دهندگان فناوری، در دستان ما است که امکانات را مقیاس‌پذیر و قابل دسترس کنیم و در عین حال اطمینان حاصل کنیم که ابزارهایی که زمینه بیشتری را فراهم می‌کنند، مانند آب‌وهوای بلادرنگ یا فیدهای داده، به آسانی در دسترس هستند. شرکت ها همچنین باید در نظر داشته باشند که برای انجام کمپین های موثر نباید ماه ها تجزیه و تحلیل داده ها طول بکشد - این فرآیند باید سریع و کارآمد باشد. در پایان، کاری که صنعت تبلیغات باید انجام دهد این است که با هم متحد شوند و از فرصت بی‌سابقه‌ای برای به دست آوردن تکه‌ای بزرگ‌تر از کیک در این اکوسیستم داده پس از شخص ثالث استفاده کنند.

منبع:

https://aradholding.com/%d8%a7%d8%ac%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d8%aa%d8%a7%d8%a8%d9%84%d9%88-%d8%a8%db%8c%d9%84%d8%a8%d9%88%d8%b1%d8%af-%d8%a7%d8%aa%d9%88%d8%a8%d8%a7%d9%86-%d8%b0%d9%88%d8%a8-%d8%a2%d9%87%d9%86/