دوربین کوچک سوزنی چیست ؟

 

Image for post
Image for post

 

دوربین مداربسته مینیاتوری یا پین هول یا سوزنی با ابعادی در اندازه یک قوطی کبریت رایج ترین نوع دوربین مداربسته های پنهان هستند که ویژگی بارز و معروف اصلی آنها اندازه کوچک آن است. این دوربین مداربسته مخفی دارای ابعادی کوچک (حدود 3 در 3 سانتیمتر) و همچنین لنز ثابت و میکروفون جهت دریافت صدا از محیط مورد نظر است. دوربین مداربسته PinHole (و یا دوربین مداربسته لنز سوزنی) به خاطر حجم کوچک بدنه و لنز کوچک خود این امکان را دارد تا در هر کجا که بخواهید حتی از یک حفره 3 میلیمتری هم ضبط تصویر را انجام دهید.

فروشگاه اینترنتی نهصد مرکز فروش انواع دوربین مداربسته مخفی کوچک سوزنی میباشد جهت خرید و اطلاع از ( قیمت دوربین مداربسته مخفی سوزنی ) به فروشگاه اینترنتی نهصد مراجعه کنید

کاربردهای دوربین مداربسته مینیاتوری

دوربین مخفی کوچک سوزنی

فروش دوربین ریز مداربسته

فروش دوربین فیلمبرداری کوچک

دوربین کوچک رم خور مخفی

دوربین کوچک کنترل از راه دور اس کیو تی

به دلیل کوچک بودن بدنه معمولاً در فضاهایی مورد استفاده قرار می گیرد که نیاز به مشاهده و دریافت تصاویر به صورت غیر محسوس وجود داشته باشد یا فضای کافی برای یک دوربین بولت یا دام نباشد مثلاً در سال های پیشین در وسایل نقلیه مانند اتوبوس ها و کامیون ها امکان نصب دوربین با بدنه معمولی یا بزرگ وجود نداشت و می بایست از دوربینی با ابعاد کوچکتر مورد استفاده قرار می گرفت که دوربین سوزنی بهترین و مناسب ترین انتخاب در نظر گرفته می شد. دوربین سوزنی مانند بقیه دوربین های مداربسته از قبیل مدل های بولت، دام و صنعتی، کیفیت بالایی ندارد و بیشتر برای محیط های کوچک و دارای نور مناسب (عدم پشتیبانی از دید در شب) نصب و راه اندازی می شود. شاید بدنه خود دوربین مداربسته مینیاتوری کوچک نباشد اما لنز نصب شده بر روی این دوربین مداربسته ها بسیار کوچک است و امکان تعویض لنز در این نوع بدنه وجود ندارد.

دید در شب دوربین مداربسته های میناتوری

با توجه به نوع طراحی و به جهت کاربرد خاص این بدنه نمی تواند قابلیت دید در شب IR داشته باشد. دلیل اصلی این امر این است که به جهت محدود بودن ابعاد بدنه و حفظ اندازه نوک دوربین که لنز در آن قرار دارد، نصب دید در شب به مراتب با حفظ استانداردهای دوربینی کوچک امکان پذیر نخواهد بود. برای جبران این ضعف معمولاً از حسگر های با کیفیت استفاده می شود تا این دوربین بتواند دید مناسبی را در نور کم ارائه دهد و حتی می توان برای گرفتن تصویری مناسب در محیط نور مناسبی ایجاد کرد.

تکنولوژی مورد استفاده

ردیاب زیر پوستی

فروش ردیاب زیر پوستی

چگونه دوربین مداربسته مخفی را پیدا کنیم

دستگاه شنود یاب و دوربین یاب

فروش شنود یاب حرفه ای

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که از این بدنه در کدام سری از دوربین های مداربسته تولید شده است؟ در جواب باید بگوییم هم در دوربین های مداربسته HD و هم در سری تحت شبکه (Network) این نوع بدنه وجود دارد ( خرید دوربین مخفی کوچک ) که قابلیت های دوربین سوزنی تحت شبکه از دوربین سوزنی HD به مراتب بالاتر است. در سری تحت شبکه بالعکس سری دوربین های HD، شما نیازی به دستگاه ضبط ندارید و مستقیماً از خود دوربین می توانید تصاویر را به صورت زنده دریافت، ضبط تصاویر را فعال، ویژگی های خاص تصویری نظیر قابلیت ضد نور شدید و کاهش نویز تصویر را تنظیم و حتی در سری های جدیدتر انتقال تصویر دوربین سوزنی را انجام دهید. مشاهده نمونه محصولات

زاویه دید دوربین مداربسته های مینیاتوری

همانطور که اشاره کردیم امکان تعویض لنز در این نوع بدنه وجود ندارد و دارای لنز ثابت هستند. لنزهای نصب شده رایج این بدنه و ترکیب این لنز با ابعاد سنسور مورد استفاده در دوربین می تواند محدوده ای با لنز 2.8 میلیمتری از حداقل زاویه دید 83 تا 115 درجه و با لنز 3.6 میلیمتری زاویه دید 75 درجه ای در اختیار کاربر قرار دهد.