دریافت شهروندی ترکیه با سرمایه‌گذاری

بزرگترین شهر ترکیه استانبول امکانات رفاهی و زیرساخت های شهری مدرن بسیاری دارد و مهاجران زیادی شهر استانبول ترکیه را برای زندگی برمی‌گزینند. در سالهای اخیر خرید آپارتمان در استانبول به شدت بین مردم افزایش یافته است. براساس آمار رسمی منتشره از سوی سازمان آمار ترکیه در سال گذشته قیمت ملک در استانبول رشد بالایی را نشان می‌دهد. حالا ما در این مقاله بنابر اعلام رسمی املاک شهر می‌خواهیم، اطلاعاتی کوتاه از خرید ملک در استانبول و اخذ شهروندی را خدمات شما گرامیان عرضه داریم. 

خرید ملک در استانبول

با توجه به این که در سالهای اخیر تعداد افراد علاقمند به سرمایه‌گذاری در ترکیه افزایش قابل ملاحظه‌ای را نشان می‌دهد، می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که علت علاقمندی مردم چیست و آیا این انتخاب درستی است یا نه؟

احتمالا شما هم متوجه شده‌اید که در چند سال گذشته تعداد ایرانیانی که اقدام به خرید ملک و سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه می‌کنند به نسبت قابل توجهی افزایش یافته است و ایرانیان به سه ملیت اولی قرار دارند که اقدام به خرید ملک و سرمایه‌گذاری در ترکیه می‌کنند. 

بررسی شرایط سرمایه‌گذاری در ترکیه

موضوع مهمی که لازم است در ابتدا به آن اشاره کنیم، انتخاب آژانس املاک است. انتخاب آژانس املاک درست و مطمئن یک امر مهم و ضروری است، تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوید. در سالهای اخیر با توجه به افزایش علاقمندان به خرید ملک در ترکیه تعداد کلاهبرداری‌ها نیز به شدت افزایش یافته است. بنابراین با انتخاب آژانس املاک مطمئن اط صحت و درست اسناد و مدارک مطمئن شوید. 

نکته مهم بعدی که باید در هنگام خرید ملک به آن توجه کنید، قصد و نیت شما از خرید ملک است. آیا به دنبال سرمایه‌گذاری و افزایش سود هستید؟ آیا میخواهید اقامت دائمی یا موقت کشور ترکیه را به دست آورید؟ 

توجه به این نکته بسیار مهم و ضروری است، چون مشخص می‌کند که چه مقدار باید سرمایه‌گذاری کنید و یا در کدام مناطق کشور ترکیه سرمایه‌گذاری کنید تا به هدف خود دست پیدا کنید. پس با دقت و با بررسی جزیی به این موضوع فکر کنید تا بتوانید انتخاب آگاهانه‌ای داشته باشید. 

Image for post
Image for post

حداقل سرمایه لازم برای اخذ شهروندی و اقامت کشور ترکیه

اگر خواهان دریافت شهروندی کشور ترکیه هستید، باید به تغییرات قوانین دقت کامل کنید. تا سال ۲۰۲۲ حداقل مقدار سرمایه‌گذاری لازم برای دریافت شهروندی ترکیه ۲۵۰ هزار دلار بود اما از بهار سال ۲۰۲۲ حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری مورد نیاز به ۴۰۰ هزار دلار افزایش یافت. 

در ضمن برای دریافت اقامت موقت در این کشور نیز باید حداقل ۷۵ هزار دلار در این کشور سرمایه‌گذاری کنید تا بتوانید اقامت موقت این کشور را از آن خود کنید. 

البته، اگر شما خواهان سرمایه‌گذاری و برگشت بالای سرمایه هستید،‌توصیه ما به شما خرید از مناطق گران‌تر در بخش اروپایی استانبول است. 

قیمت خرید ملک در استانبول

نیازی به گفتن ندارد که قیمت املاک نسبت مستقیمی به منطقه ملک، امکانات رفاهی ملک، نزدیکی ملک به امکانات رفاهی منطقه، دسترسی آسان ملک، متراژ و نوع ملک دارد. استانبول شهری با انواع املاک به شما امکان انتخاب از بین دامنه وسیعی از املاک را می‌دهد. شما می‌توانید از بین گرانترین املاک استانبول در مناطق ببک، ماسلاک و... ملک مدنظر خود را خریداری کنید. 

ماسلاک جز مناطق گران قیمت و بالا شهر استانبول به حساب می‌آید و اکثریت ساکنین این منطقه سرمایه‌داران کشور ترکیه هستند. قیمت خرید ملک در این منطقه حداقل ۴۰ هزار لیر است و مبلغ خرید یک سوییت در این منطقه بالغ بر یک میلیون و دویست هزار لیر می‌باشد. در حالت کلی قیمت خرید آپارتمان ۴ خوابه در این منطقه شش میلیون لیر می‌شود. ماسلاک به علت فاصله نزدیک به تنگه بسفر از موقعیت مکانی اوکازیونی برخوردار است و مجتمع‌های لوکس و اعیانی این منطقه مشرف به این تنگه هستند.

اگر  می‌خواهید از مناطق ارازان‌تر شهر استانبول بیشتر بدانید، از این بین می‌توان به اسنیورت اشاره کرد که جز مناطق اروپایی شهر استانبول است و در حدود ۳۰ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. این منطقه جز مناطق مناسب شهر است و ایر انیانی زیادی از این منطقه اقدام به خرید ملک می‌کنند. 

قیمت خرید ملک در این منطقه از ۵۰۰۰۰۰ لیر برای آپارتمان تک خوابه تا ۱۳۰۰۰۰۰ لیر برای آپارتمان سه خوابه است. بر اساس برآورد کلی می توان گفت برای خرید آپارتمان تک خوابه در شهر استانبول باید حداقل پانصد هزار لیر هزینه کنید. 

Image for post
Image for post

بهترین مناطق و محلات استانبول برای خرید ملک

 اگر به دنبال اخذ شهروندی و یا سرمایه‌گذاری در شهر استانبول هستید، توصیه ما به شما خرید ملک از مناطقی چون ماسلاک، شیشلی، لونت، تکسیم و بشیکتاش است. البته با توجه به اینکه تکسیم یکی از مناطق شلوغ و پر رفت‌وآمد شهر استانبول است، اگر خواهان زندگی آرام هستید، توصیه ما به شما این است که از این منطقه ملک خریداری نکنید. 

برای خرید یک آپارتمان در تکسیم باید حداقل دو میلیون لیر سرمایه‌گذاری کنید، که با توجه به امکانات رفاهی مناسب و دسترسی آسان این منطقه برای سرمایه‌گذاری انتخاب مناسبی است. 

خرید اقساطی ملک در استانبول

از موضوعات مهمی که مورد توجه قشر زیادی از افراد خواهان خرید ملک در ترکیه و بالاخص استانبول است، امکان خرید ملک به صورت اقساطی می‌باشد. شما میتوانید با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های در حال ساخت ملک را به صورت قسطی خریداری کنید.

برای اینکار ابتدا باید ۵۰ درصد مبلغ ملک را به صورت پیش پرداخت بدهید و مابقی مبلغ را به صورت اقساطی در مدت مشخص شده بین ۶ ماه تا بیشتر بپردازید. علاوه بر این، شما میتوانید با دریافت وام از بانکهای ترکیه اقدام به خرید ملک در این کشور نمایید.