قهوه اسپرسو

اسپرسو چیست؟


اولین چیزی که باید در مورد اسپرسو بدانید نحوه تلفظ آن است. بسیاری از مردم آن را اشتباه می گیرند و آن را "express-o" می نامند تا "es-press-o".

تلفظ صحیح دومی است: es-press-o.

در حال حاضر، به آنچه در آن است. اسپرسو هنوز هم قهوه محسوب می شود. اما قهوه اسپرسو فوری فوق العاده غلیظ است که معمولاً در فنجان های کوچک "شات شیشه ای" سرو می شود.

به طور معمول، مردم آن را با دستگاه اسپرسوساز درست می کنند. این دستگاه آب داغ تحت فشار را از طریق دانه های ریز آسیاب شده قهوه وارد می کند.

این مقدار کمی قهوه فوق العاده قوی ایجاد می کند. معمولاً کمی کف نیز در بالا وجود دارد.

در نهایت، هر شات اسپرسو بین 29 تا 100 میلی گرم کافئین دارد. (میانگین چیزی نزدیک به 75 میلی گرم است.)

 

اسپرسو چه تفاوتی با قهوه معمولی دارد؟


برخی از مردم فکر می کنند محتویات کافئین اسپرسو و قهوه معمولی را از هم جدا می کند. با این حال، این درست نیست.

همانطور که قبلا ذکر شد، یک فنجان اسپرسو همیشه کافئین بیشتری نسبت به یک فنجان قهوه ندارد. به هر حال، یک شات اسپرسو مقدار بسیار کمتری مایع نسبت به یک فنجان جو است.

تفاوت اصلی در نحوه دم کردن آنها است. شما اسپرسو را در دستگاه اسپرسوساز درست می کنید، نه در قهوه جوش.

نتیجه یک طعم قوی تر و غلیظ تر قهوه است. قهوه معمولی حاوی فوم اسپرسو در بالای آن نیست. به علاوه، به طور کلی شربت کمتری دارد.

 

آیا می توانید با قهوه معمولی اسپرسو درست کنید؟


می توانید از قهوه آسیاب شده معمولی در دستگاه اسپرسوساز استفاده کنید. با این حال، نوشیدنی واقعاً اسپرسو نخواهد بود. ضعیف تر می شود و طعم قهوه یکسانی نخواهد داشت.

همچنین کف را در بالا ایجاد نمی کند. (به هر حال به عنوان کرما شناخته می شود.)

به این دلیل که تفاله های قهوه بسیار بزرگتر و درشت تر از تفاله های اسپرسو هستند. تفاله اسپرسو فوق العاده خوب است و این تفاوت را ایجاد می کند.

از دانه های قهوه از قبل آسیاب شده برای تهیه اسپرسو استفاده نکنید. با این حال، می توانید از دانه های قهوه کامل (نه از قبل آسیاب شده) برای تهیه آن استفاده کنید.

فقط ابتدا آنها را آسیاب کنید و حتما آنقدر ریز خرد کنید تا اسپرسوی خوبی درست شود.

شما می توانید این کار را با هر نوع دانه قهوه کامل انجام دهید، برای مثال می توانید با خرید قهوه عربیکا و میکس آن با روبوستا استفاده کنید  ، نه فقط دانه های برشته تیره. شما می توانید به راحتی از هر رست یک اسپرسوی عالی درست کنید.

خرید عمده قهوه اسپرسو
خرید عمده قهوه اسپرسو
خرید عمده قهوه اسپرسو