کاربرد سرور چیست؟

سرور رایانه ای است که اطلاعات را در اختیار سایر رایانه ها و دستگاه های دریافت کننده اطلاعات مانند تلفن های همراه و غیره قرار می دهد. این رایانه ها که کلاینت نامیده می شوند، می توانند از طریق یک شبکه محلی یا یک شبکه گسترده مانند اینترنت به سرور متصل شوند. سرور بخش مهمی از زیرساخت فناوری اطلاعات شما است.

یک سرور اطلاعات مربوط به شبکه ها را جمع آوری می کند و آن را به مقصد تعیین شده ارسال می کند. این جمع آوری و انتقال ممکن است در یک شبکه محلی کوچک مانند شبکه اداری یا تجاری یا خانه شما یا یک شبکه بزرگتر مانند اینترنت باشد.

هر کامپیوتری که بتواند نرم افزار مناسب را اجرا کند می تواند سرور باشد. اگرچه وقتی کلمه سرور را می شنویم، به رایانه های عظیم و قدرتمندی فکر می کنیم که داده ها را در سراسر وب پخش می کنند.

انواع مختلف برند سرور با قیمتهای متفاوت در بازار وجود دارد که معروفترین انها سرور hp است. برای خرید سرور hp باید به این نکته توجه داشت که از شرکتی خرید کنید که دارای اصالت کالا باشد. شرکت دالمن افزار پارسه ارائه دهنده انواع سرور میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجهیزات سرور از جمله ssd سرور اچ پی به 

 مراجعه نمایید.

 

Image for post
Image for post

سرور برای چه مواردی استفاده می شود؟

سرورها منابع شبکه را مدیریت می کنند.

به عنوان مثال، کاربر می تواند سروری برای کنترل دسترسی به شبکه، ارسال/دریافت ایمیل، مدیریت کارهای چاپی یا میزبانی وب سایت ایجاد کند. آنها همچنین توانایی زیادی در انجام محاسبات فرد دارند. با این حال، امروزه بسیاری از سرورها، سرورهای مشترکی هستند که ایمیل، DNS، FTP و حتی چندین وب سایت را در نقش یک وب سرور واحد مدیریت می کنند.

 

یکی از سرورهای پر کاربرد سرور HP DL360 G10 Plusاست. شما می توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد سرور HP DL360 G10 Plusبه سایت دالمن افزار پارسه مراجعه نمایید.