فناوری hp ilo چیست؟

کلمه ilo مخفف کلمه Integrated Lights-Out است که شامل یک پردازنده فیزیکی سخت افزاری به شکل Arm-Based یا ASIC برای برقراری ارتباط و مدیریت سرورها از راه دور و یک نرم افزار مدیریت قدرتمند است که بر روی سرور HP قرار می گیرد و ویژگی هایی برای مثال دارد. ، سرورهای HPE را می توان به راحتی از هر کجا و از راه دور پیکربندی، نظارت و به روز رسانی کرد. این در سرورهای سری Rackmount DL و سرورهای Blade برای فعال کردن کنترل و نظارت بر عملکرد سرورهای HP استفاده می شود. با خرید سرور hp می توانید از این فناوری بهره ببرید.

 

کارت مدیریت iLO تعبیه شده دارای بخش اتصال شبکه و آدرس IP مخصوص به خود است که مدیران سرور می توانند از طریق سیستم نام دامنه (DNS) یا پروتکل پیکربندی میزبان (DHCP) یا از طریق یک مدیریت اختصاصی شبکه اختصاص دهند. اتصال iLO به عنوان یک کنسول راه دور مبتنی بر وب برای مدیران سرور در دسترس است. پورت iLO یک پورت اترنت است که می تواند از طریق برنامه ROM-Based Setup Utility (RBSU) فعال شود.

Image for post
Image for post

شرکت دالمن افزار پارسه ارایه دهنده انواع اس اس دی سرور ، از جمله ssd سرور اچ پی می باشد. برای کسب اطلاع از شرایط فروش ssd سرور اچ پی به سایت دالمن افزار پارسه مراجعه نمایید.

 

کاربرد فناوری iLO

فناوری iLO در سرورهای ProLiant تعبیه شده است. برای دسترسی به نرم افزار، نام کاربری و رمز عبور به طور پیش فرض برای iLO تعریف شده است. فناوری ilo پایه اصلی هوش سرور HPE است و این فناوری ترکیبی از iLO ASIC که بخشی از برد سرور است و سیستم عاملی است که قدرت ASIC را فراهم می کند. iLO یک اتصال شبکه و آدرس IP اختصاصی است و به cpuسرور مدیریت اجازه می دهد تا نام دستگاه خود را با استفاده از DNS و سرویس نامگذاری اینترنت ویندوز یا WINS ثبت کند. پیکربندی IP استاتیک نیز پشتیبانی می شود. سری سرور HP iLO برای ProLiant از دو روش اتصال به شبکه و دسترسی به همه عملکردها از طریق یک اتصال اختصاصی یا یک پورت شبکه مشترک پشتیبانی می کند.

 

چندین نسل از سرورهای ProLiant از iLO استفاده کرده اند و استفاده از سیستم عامل را برای همه سرورهای HP گسترش داده اند. از جمله می توان به سرور HP DL360 G10 Plus(https://dap.co.ir/shop/server/P2700-hpe-proliant-dl360-g10-plus.html) اشاره کرد.