تعمیر یخچال در منطقه 22

Image for post
Image for post

منطقه‌ی قسمت شمال غربی شهر تهران را منطقه 22 می‌نامند. این منطقه یکی از نوسازترین مناطق شهر تهران می‌باشد که به منظور رفع نیاز اصلی مردم طراحی و بهره‌برداری شده است. تصور کنید یک روز را با یک یخچال معیوب سپری کنید که به درستی کار نمی‌کند. غذاهای فاسد، نوشیدنی‌های گرم، میوه‌های کهنه، سبزیجات پژمرده و سایر مشکلات‌های مرتبط به سرعت ظاهر می‌شوند. مشکلات عمومی یخچال بیشتر برای یخچال‌های قدیمی اتفاق میفتند و احتمال نیاز به تعمیر یخچال قدیمی بیش از یخچال‌های جدید و مدرن است.

با وجود این که یخچال برای زندگی روزمره ما ضروری است، هنوز هم جزو وسایل الکترونیکی هستند. بنابراین، این احتمال وجود دارد که گاهی اوقات با مشکلات تعمیر یخچال مواجه شوید. برخی از مشکلات یخچال بیشتر از سایرین شایع هستند و شما می‌توانید آن‌ها را به درستی تشخیص دهید، حتی خودتان آن‌ها را برطرف کنید. برخی دیگر به کمک متخصصان تعمیرات الکترونیک نیاز دارند. در ادامه این مقاله به رایج‌ترین مشکلات تعمیر یخچال و نحوه حل آن‌ها می‌پردازیم.

1) تجمع یخ‌زدگی

یخ زدگی مشکل رایجی است که در یخچال با آن مواجه خواهید شد. اولین تجمع در یخ‌ساز یخچال شما (که فریزر نیز نامیده می‌شود) اتفاق میفتد. اصولاً مشکل تجمع یخ زدگی در یخچال‌های قدیمی‌تر اتفاق میفتد؛ و برای تعمیر یخچال قدیمی خود به یک تعمیرکار متخصص و آشنا با یخچال‌های قدیمی نیاز دارید. درِ فریزر با موادی پوشانده شده است که آن را هوابندی می‌کنند. در، فریزر را می‌بندد و اطمینان می‌دهد که هوای مرطوب از طریق شکاف‌ها وارد فریزر نمی‌شود. در صورت وجود هرگونه فرورفتگی یا کثیفی روی پوشش درِ فریزر شما، هوای مرطوب وارد فریزر می‌شود. با کارکرد طولانی مدت فریزر، این هوا به یخ تبدیل می‌شود و کل دستگاه را می‌پوشاند.

اگر درب فریزر برای مدت طولانی باز بماند نیز ممکن است وضعیت مشابهی ایجاد شود. البته بهترین راه حل برای این مشکل یخچال بررسی آستر درب فریزر است. همیشه از بسته شدن صحیح درهای یخچال اطمینان حاصل کنید.

2) چرخه خنک سازی مداوم

یخچال شما به چرخه‌های خنک‌کننده ادامه می‌دهد تا غذا خنک بماند. با این حال، گاهی اوقات ممکن است چرخه‌های خنک کننده را به طور مکرر اجرا کند. این موضوع باعث ایجاد نویز و مصرف برق قابل توجهی می‌شود و در نتیجه به صورت حساب‌های ماهیانه شما اضافه می‌شود.

3) نشت آب

نشت آب یک مشکل رایج و خطرناک تعمیر یخچال در اماکن خانگی است. با ریختن آب اضافی در اطراف دستگاه، هر کسی ممکن است بلغزد و آسیب ببیند. دلایل متعددی پشت نشت آب وجود دارد و اکثر آن‌ها نیازمند حضور تعمیرکار و تعمیر به صورت اصولی است. شایع‌ترین دلیل مسدود شدن، مسیر تخلیه یخ زدایی یخچال است. سیستم تخلیه یخ زدایی داخل فریزر است و ذرات غذا ممکن است به داخل این سیستم بریزند و آن را مسدود کند. این انسداد می‌تواند منجر به تجمع یخ و در نتیجه نشت آب شود.

4) یخچال خنک نمی‌شود.

با وجود تنظیم دمای مناسب ممکن است گاهی اوقات یخچال شما به اندازه کافی خنک نشود. در چنین مواقعی غذا و سایر اقلام شما به سرعت فاسد می‌شوند و یخچال زمان سخت‌تری برای یخ‌سازی خواهد داشت. دیوارهای داخلی آن را لمس کنید تا بررسی کنید که آیا یخچال شما مشکل خنک کننده دارد یا خیر. اگر به اندازه کافی سرد هستند، به صدای موتور توجه کنید. اگر صدای موتور را نمی‌شنوید یا بسیار ضعیف است، ممکن است مشکل از کمپرسور باشد.

کویل‌های کمپرسور یخچال شما ممکن است با گرد و غبار یا زباله پوشیده شده باشد که از خنک شدن دستگاه جلوگیری می‌کند. برای تمیز کردن کویل‌ها، ابتدا یخچال را از برق جدا کنید. از یک پارچه نخی یا جاروبرقی برای پاک کردن کثیفی استفاده کنید. حالا دوباره یخچال خود را روشن کنید و مدتی صبر کنید. اگر خنک کننده به حالت عادی برگشت، این به آن معناست که نیاز به تعمیر یخچال خود نخواهید داشت. با این حال، اگر مشکل همچنان پابرجاست، باید به سرعت با یک متخصص تعمیر و نگهداری تماس بگیرید تا به شما در حل مشکل کمک کند.

علائم خرابی برد کنترل در یخچال چیست؟

یک برد کنترل مشکل ساز می‌تواند مشکلات مختلفی را برای یخچال شما ایجاد کند. برخی از این مشکلات آشکارتر هستند، در حالی که برخی دیگر از شما نیاز دارند که برد کنترل را از نزدیک بررسی کنید. مشکلات خنک کننده هم از دلایل خرابی برد یخچال هستند؛ و شما نیازمند به تعمیر برد یخچال خواهید شد.

به عنوان مثال، یخچال شما ممکن است: بیش از حد سرد کنید، حتی فراتر از دمایی که تنظیم کرده‌اید و یا

سرد نمی‌شود و شما با یک یخچال گرم مواجه می‌شوید. مشکلات یخ زدایی خودکار هم مربوط به خرابی برد و نیازمند به تعمیر برد یخچال است؛ این مورد یعنی تجمع بیش از حد یخ و یخ زدگی در داخل دستگاه است.

5) سروصدا‌های بلند

یخچال دارای قطعاتی است که در حین کارکردن مقداری صدا تولید می‌کنند. اما اگر صداهای عجیب و غریب از یخچال را تجربه می‌کنید، وقت آن است که مشکل را بررسی کنید.

6) خرابی دستگاه پخش آب

فقط یخچال‌های پیشرفته مدرن ویژگی یک دیسپنسر آب داخلی را ارائه می‌دهند. دیسپنسر، آب آشامیدنی سرد را از یخچال شما در دسترس قرار می‌دهد. اما گاهی اوقات ممکن است دستگاه پخش آب با محدود کردن جریان آب به درستی کار نکند. یکی از دلایل رایج خرابی دستگاه پخش آب، گرفتگی لوله آب است. از درِ یخچال به لوله آب دسترسی پیدا کنید و هوا را به داخل آن بدمید. اگر هوا از آن عبور نکند، لوله مسدود شده است. می‌توانید انسداد یخ زدگی را با عبور مقداری آب داغ از داخل آن برطرف کنید. برای تعمیر یخچال ساید بای ساید و یا یخچال مدرن خود که قابلیت پخش آب را دارد می‌توانید از انواع تعمیرگاه مرکزی مجاز منطقه 22 کمک بگیرید.

7) یخ زدن در یخچال به جای سرد کردن

این یک مسئله می‎‌تواند کاملاً مشکل ایجاد کند. گاهی اوقات، ممکن است در یخچال را باز کنید و غذای خود را کاملاً یخ زده پیدا کنید. اما تنظیمات دما به نظر خوب است. نگران نباشید، این یک مشکل رایج در تعمیر یخچال است. دلیل اصلی یخ زدگی بیش از حد، ترموستات معیوب است. ترموستات دستگاهی است که کویل‌های کمپرسور و اواپراتور را برای حفظ دمای مورد نظر در واحد کنترل می‌کند. اگر ترموستات به درستی کار نکند، یخچال نمی‌تواند دمای مطلوب را حفظ کند.

این مشکلات رایج یخچال است که باعث دردسرهای غیر ضروری می‌شود. همیشه منبع مشکل را بررسی کنید. معمولاً مشکلاتی که در داخل واحد رخ می‌دهند راحت‌تر برطرف می‌شوند. از طرفی در برخورد با قطعات فنی دستگاه باید مراقب باشید. اطمینان حاصل کنید که لوازم خود را به طور منظم تمیز می‌کنید تا از خرابی هر یک از قطعات جلوگیری کنید. برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل جدی در درازمدت، بهتر است سرویس‌های منظم یخچال را انتخاب کنید.

8) موتور معیوب

موتور معیوب یکی از دلایل اصلی مشکل کار نکردن یخچال است. در بسیاری از موارد، یخچال فوراً خاموش می‌شود یا در صورت معیوب بودن موتور، اصلاً روشن نمی‌شود. معمولاً وقتی موتورها خراب می‌شوند باید تعویض شوند اما در شرایطی شما تنها نیازمند به تعمیر موتور یخچال خود هستید. در چنین شرایطی با تعمیرگاه مرکزی مجاز منطقه 22 تماس بگیرید تا در سریع‌ترین زمان تعمیرکار مجربی برای تعمیر موتور یخچال شما بیاید.