انواع روغن موبیل صنعتی 

Image for post
Image for post

خواص چگالی کمتر روغن ها در مقایسه با آب باعث می شود که در آب شناور شوند و در دمای معمولی مایع باشند. چربی های غیر اشباع موجود در روغن ها آنها را در دمای معمولی مایع می کند. می توانید همین الان برای تهیه روغن موبیل با کیفیت عالی از نمایندگی اویل کارو در ایران اقدام به سفارش و خرید نمایید.

در برخی از محصولات و نمونه های خاص می توان از روغن صنعتی برای کاهش یا جلوگیری از مقاومت الکتریکی و در عین حال افزایش هدایت حرارتی استفاده کرد.

روغن های صنعتی شامل تمام گروه های گازی، مایعات طبیعی، حیوانات، سبزیجات، مواد معدنی، مشتقات اسیدهای چرب و سایر مواد، گریس های معدنی، پلیمرها، صابون های ساده و صابون های پیچیده می باشد.

به نقل از اویل کارو روغن های صنعتی ارائه شده توسط بزرگترین شرکت های جهان امروز با نمونه های اولیه دو قرن پیش متفاوت است. در اواسط قرن 19، چربی های صنعتی بر پایه چربی های حیوانی (مانند گوشت گاو) برای روانکاری و روانکاری قطعات فلزی مانند چرخ دنده ها تولید شد.

این روغن ها به عنوان اساس منشاء حیوانی خود، پس از مدتی قرار گرفتن در معرض هوا به راحتی اکسید می شدند.

پس از چندین دهه استفاده از این نوع روغن صنعتی و استخراج نفت از دل زمین، عصر جدیدی در صنعت نفت آغاز شد. با کشف نفت خام، فرآیند پالایش و به دست آوردن روغن های مدرن جایگزین روش های سنتی شد و ماشین آلات مجهز تولید نمونه های باکیفیت را بسیار تسهیل کردند.

اولین نمونه های روغن های صنعتی مشتق از نفت به زودی در رابطه با منابع حیوانی عملکرد بهتری داشتند و با پیشرفت سایر صنایع، روغن های صنعتی مدرن بازار را تسخیر کردند.

با گذشت زمان و با مهندسی مکانیک پیشرفته، ترکیب روغن های پایه با افزودنی های مختلف و شرکت های انحصاری آغاز شد و طولی نکشید که بهترین نمونه ها با ماندگاری بالا و عملکرد روانکاری عالی طی یک دوره آزمایش و ارزیابی تولید شدند.

جدیدترین روغن های صنعتی بر اساس پیچیده ترین روش ها و فرمولاسیون های خاص تولید می شوند و به طور فزاینده ای در زمینه های مختلف کاربرد و صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. روغن های صنعتی نیز از گیاهان تولید می شوند.

روغن صنعتی چیست؟

نحوه تولید روغن صنعتی
روغن‌های صنعتی مدرن از روغن‌های پایه تولید می‌شوند، بنابراین فرآیند تولید این روغن‌ها از مرحله تقطیر روغن خام آغاز می‌شود و تا افزودن مواد افزودنی و فرمولاسیون ویژه هر شرکت ادامه می‌یابد.

ابتدا پس از استخراج نفت خام، فرآیند بارش اولیه انجام می شود. در مرحله بعد، نفت خام را در مخازن بزرگ مخصوص به قطر 7 تا 10 متر و ارتفاع بیش از 120 متر برای تفکیک و جداسازی مقدار معینی از مخلوط مورد نظر طی فرآیند تقطیر جزء به جزء به دست می آورند.

مخازن تقطیر نفت خام از فولاد سخت ساخته شده اند تا در برابر ترکیبات خورنده در نفت خام مقاوم باشند. در داخل این مخازن غول پیکر چندین لایه سینی برای جمع آوری و تقطیر تعبیه شده است.

در فرآیند تقطیر، هزاران هیدروکربن نفت خام جدا می شوند. با افزایش دمای مخزن، اجزای مختلف مخلوط سرد و متراکم می شوند و بر اساس نقطه جوش خود دوباره به مایع تبدیل می شوند.

در تقطیر نفت خام، گاز طبیعی ابتدا به نقطه جوش می رسد. بنزین طبیعی، نفت سفید، نفت سنگین، نفت و قیر در مراحل بعدی قرار دارند.

مرحله تقطیر نفت خام در چندین مرحله در مخازن هوا و خلاء انجام می شود. فرآیند تقطیر هوا حدود 80 درصد از فرآیند است که درجه را به 371 درجه سانتیگراد افزایش می دهد.

20 درصد باقیمانده نفت خام در یک مخزن خلاء با نقطه جوش کمتر تقطیر می شود. پس از حذف مواد اضافی، روغن ها از چندین فیلتر ریز عبور داده می شوند تا ناخالصی ها از بین بروند.

هیدروکربن های معطر از جمله موادی هستند که باید حذف شوند. از آنجایی که آنها می توانند بر ویسکوزیته یا ویسکوزیته روغن تأثیر بگذارند، در فرآیند استخراج مایع از هم جدا می شوند.

پس از فیلتراسیون برای حذف کلیه مواد و گازهای اضافی، روغن به صورت خالص به مرحله اختلاط با مواد افزودنی می رسد. با افزودن مواد افزودنی است که روغن خواص مهمی مانند ماندگاری در دماهای پایین به دست می آورد.

هر شرکت فرمول خاص خود را برای ترکیب مواد افزودنی و روغن دارد. ویسکوزیته، رنگ، براقیت و نقطه اشتعال روغن های مختلف در این مرحله با ترکیب مواد افزودنی تعیین می شود.

آخرین مرحله در تولید روغن صنعتی، کنترل کیفیت و آزمایش بسته بندی است. مهمترین آزمایش کنترل کیفیت روغن صنعتی مرتبط با ویسکوزیته، مقاومت روغن در برابر جریان در فشارها و دماهای خاص است.

روغن صنعتی برای چیست؟
روغن های صنعتی مانند همه روان کننده ها در انواع مواد معدنی و مصنوعی استفاده می شود. همانطور که از نام این محصول پیداست استفاده از روغن صنعتی در