آموزش زبان انگلیسی به شیوه نصرت

Image for post
Image for post

آموزش زبان انگلیسی به شیوه نصرت یکی از پرطرفدارترین روش های یادگیری زبان انگلیسی در ایران است که توسط موسسه بین المللی تندخوانی و زبان نصرت تهیه و توسط انتشارات نصرت منتشر شده است. نصرت برگرفته از روش جعبه یادگیری بهیاد و روش پیمزلر است که یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین روش های آموزش زبان در دنیا می باشد.
به گفته دهکده زبان این روش آموزش زبان لیسنینگ است و بر مهارت شنیداری و گفتاری تاکید دارد. پیمزلر معتقد بود که آموزش زبان در ابتدای کار باید بدون تالیف یا استفاده از کتاب و به صورت یادگیری طبیعی انجام شود، در غیر این صورت فرد به مهارت زیادی دست نخواهد یافت، اما موسسه نصرت و ناشر برای یادگیری بهتر متن کامل جزوه به عنوان درس یا کلمه کلیدی یادگیری سریع مکالمه انگلیسی 90 روزه نصرت بر اساس گوش دادن و تکرار است. در طول آموزش، شنونده کلمات و عبارات انگلیسی را که از زبان مادری می شنود تکرار می کند و به خاطر می آورد. هنگامی که واژگان جدید آموزش داده می شود، بلافاصله از شنونده خواسته می شود که واژگان قبلی را تکرار کند. در نتیجه همین تکرار در فواصل زمانی مختلف باعث می شود که کلمات در حافظه ثبت شوند.
از آنجایی که آموزش مکالمه سریع انگلیسی 90 روزه نصرت بر اساس اصول خاص تکرار و مرور کار می کند، هنگام استفاده از آن نیز باید اصول خاصی رعایت شود. برخی از اصول مورد استفاده در یادگیری زبان نصرت به شرح زیر است:
• شما نباید بین کلاس ها استراحت کنید. در غیر این صورت حلقه تکرار و یادگیری شکسته می شود.
• بیش از یک کلاس در روز شرکت نکنید، حتی اگر فکر می کنید چند کلاس اول خیلی آسان هستند.
• همیشه باید با صدای بلند و رسا همراه با گوینده تکرار کنید.
• اگر کلاسی را روان گذرانده اید، هرگز نباید به کلاس بعدی بروید.

 

آموزش زبان انگلیسی بر اساس تکرار فاصله

توضیح موسسه بین المللی تندخوانی و زبان نصرت در مورد روش آموزش مکالمه زبان انگلیسی 90 روزه
اگر از صفر شروع کرده باشید، در عرض چند دقیقه نه تنها کلاس ها را به خوبی درک خواهید کرد، بلکه می توانید آن ها را خیلی راحت و روان در موقعیت های مشابه اجرا کنید. مشکلات، شما می توانید کلاس ها را خیلی راحت، روان و روان با تلفظ عالی در موقعیتی مشابه شرکت کنید. اگر مکالمات انگلیسی را می فهمید و همچنین صحبت می کنید، اما در تلفظ مشکل دارید، با این درس می توانید با تلفظ صحیح و بی نقص صحبت کنید.
بنابراین، اگر انگلیسی را خوب می دانید و مشکلی برای صحبت کردن با تلفظ صحیح روان و روان ندارید، این برنامه برای شما مناسب نیست. لطفا آن را به شخص دیگری که متعلق به گروه های قبلی است هدیه دهید تا از آن استفاده کنند. البته زود قضاوت نکنید. حداقل هفت تا هشت درس را طبق دستور انجام دهید، سپس تصمیم بگیرید. زمان زیادی از شما نمی گیرد. هر کلاس حدود 30 دقیقه طول می کشد. برای تکمیل 10 درس حدود 5 ساعت طول می کشد.
تعداد زیادی از افرادی که در طی سال‌ها در کلاس‌های زبان انگلیسی شرکت کرده‌اند، تا سطح عالی و لیسانس زبان انگلیسی، از همه جنبه‌ها مانند گرامر، واژگان، خواندن و نوشتن در سطح بسیار بالایی قرار داشتند و به اصطلاح در سطح بالایی قرار داشتند. دیکشنری های موبایلی خودشون و پر از دستور زبان بودند و خیلی ها که سال ها در آمریکا یا انگلیس بودند این دوره را گذراندند و همه از درس یک شروع کردند و در پایان دوره اکثریت قریب به اتفاق آنها راضی بودند و با توجه به به خودشان، طلسم گفتگو را شکستند