5 روش ساده برای کسب درآمد از ارز دیجیتال

کسب درآمد از ارز دیجیتال
کسب درآمد از ارز دیجیتال
کسب درآمد از ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال، یک بازار جذاب برای سرمایه گذاری است که با ورود به آن می توانید از روش های متنوعی که وجود دارد، کسب درآمد کنید. با این حال باید در نظر داشته باشید که به علت گستردگی روش های درآمدزایی از ارزهای دیجیتال، بهتر است که ابتدا با روش های مختلفی همچون ماینینگ، هولد ارز دیجیتال و ... آشنا شده و بسته به توانایی ها، حوصله، وقت آزاد و سرمایه ای که دارید، بهترین گزینه را انتخاب کنید. در این صورت است که موفقیت در بازار ارز دیجیتال دست یافتنی تر می شود.

1- استخراج یا ماینینگ ارزهای دیجیتال

اولین راه سرمایه گذاری و کسب درآمد از ارزهای دیجیتال، ماینینگ است. به فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال توسط کامپیوترهای قدرتمند با استفاده از حل کردن محاسبات ریاضی و دریافت پاداش، ماینینگ گفته می شود. با توجه به ارزان تر بودن برق در ایران، انجام این کار جذابیت بالایی دارد.

نکته بسیار مهمی که باید رعایت کنید کسب مجوزات لازم است. در حال حاضر، استخراج ارزهای دیجیتال یک روش قانونی سرمایه گذاری در ایران است و توصیه می شود که قبل از راه اندازی مزرعه استخراج ارزهای دیجیتال، مجوزهای لازم را کسب کنید، چون ممکن است شما سرمایه گذاری های زیادی را انجام دهید و در ادامه به علت آنکه مجوزهای لازم را ندارید، کارتان غیرقانونی محسوب شود و در این صورت امکان توقیف ماینرها، که قیمت بالایی هم دارند و حتی مجرم شناختن شما توسط دولت وجود دارد. پس بهتر است همین ابتدای کار، مجوزهای لازم را دریافت کنید.

2- هولد ارز دیجیتال

هولد کردن ارز دیجیتال، یک استراتژی بلندمدت است که شما یک دارایی ارز دیجیتال مانند بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگر را خریداری کرده و با دید یک سرمایه گذاری بلندمدت، آن را نگهداری می کنید. در این استراتژی، نوسان های کوتاه مدت بازار ارز و دیجیتال بر روی تصمیمات شما تاثیرگذار نیست و یک دارایی را خریداری کرده و آن را نگهداری می کنید تا در زمانی مناسب بفروشید.

قبل از شروع به هولد کردن ارزهای دیجیتال، لازم است در مورد ارز یا ارزهایی که قصد خریداری و هولد کردن آن ها را دارید به خوبی تحقیق کرده و آن ها را تحلیل و بررسی کنید تا بتوانید یک سرمایه گذاری درست انجام دهید.

نکته مهمی که باید در نظر بگیرید، ریسک انجام این کار است. به علت این که بازارهای مالی و به خصوص بازار ارزهای دیجیتال نوسان قیمت بسیار زیادی دارند، ممکن است ارزش دارایی شما تفاوت پیدا کند. با این حال باید نسبت به آن دید بلندمدت داشته باشید و نباید با رخ دادن اتفاقات کوتاه مدت، از بازار خارج شد. البته این موضوع به تحلیل های شما بستگی دارد، اما وقتی به قصد هولد کردن یک ارز دیجیتال، آن را خریداری می کنید، بهتر است همین کار را ادامه دهید. مطمئنا در صورت تحلیل و بررسی درست، به اهدافتان خواهید رسید.

3- سهام گذاری (استیک ارزهای دیجیتال)

استیک کردن یا استیکینگ ارزهای دیجیتال یک روش برای سرمایه گذاری است که در صورت انجام درست، سوددهی مناسبی خواهد داشت. استیک کردن ارزهای دیجیتال به معنای خریداری کردن یک یا چند ارز دیجیتال و نگهداری آن در یک والت است. روشی مشابه کاری که بانک ها انجام می دهند.

Image for post
Image for post

منبع عکس: https://blogs.airdropalert.com/earn-cryptocurrency-11-ways-free-crypto/

شما پول خود را در بانک قرار داده و بانک به شما سود پرداخت می کند. در این روش نیز شما با خریداری و استیک کردن ارزهای دیجیتال، بابت ارزی که در یک والت پس انداز کرده اید؛ سود دریافت می کنید.

شاید این کار کمی مشابه هولد کردن باشد اما در این روش پس از استیک کردن ارزهای دیجیتالی که دارید، آن ها قفل شده و برای شما غیرقابل استفاده و برداشت می شوند. اما در فرایند هولد کردن، شما دارایی ها را در کیف پول خود نگهداری می کنید و به همین علت است که می توانید به صورت آزادانه با آن ها کار کنید. اما در صورتی که قصد هولد کردن دارید، پیشنهاد می شود به آن ها دست نزنید.

4- آربیتراژ ارز دیجیتال

یکی از راه های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال، آربیتراژ آن است. بازارهای مالی زیادی وجود دارند که خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال را ارائه می کنند. شما با صرافی های زیادی سر و کار دارید که هر کدام قیمت های مشخصی دارند. در علم اقتصاد، مفهوم آربیتراژ، به معنای کسب سود از تفاوت دو بازار گفته می شود.

با توجه به این که بازار رمزارزها یک بازار غیرمتمرکز است، قیمت ها مشابه نیستند و شما می توانید از مابه‌تفاوت قیمت ها در صرافی های بسیار زیادی که وجود دارند؛ سود کسب کنید.

فرض کنید قیمت بیت کوین در یک صرافی 1 میلیارد تومان و در یک صرافی دیگر 990 میلیون تومان است. شما می توانید با خرید بیت کوین از صرافی دارای قیمت ارزان تر و فروش آن به صرافی که بیت کوین را گران تر می خرد، از این تفاوت بازار سود ببرید.

5- فاست ارز دیجیتال

یکی از روش های نه چندان سودده برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال، فاست ارزهای دیجیتال است که در این بخش می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم. فاست ارز دیجیتال به معنای دریافت ارز دیجیتال رایگان است. برخی از سایت ها و موسسات در ازای انجام کارهایی مشخص مانند بازدید از سایت های مختلف، بازدید از تبلیغات، بازی کردن و کارهای اینچنینی، به شما ارز دیجیتال رایگان پرداخت می کنند.

اما باید در نظر داشته باشید که معمولا هیچ گربه ای محض رضای خدا ماهی نمی گیرد و اینکه به شما ارز دیجیتال رایگان ارائه می شود، کمی بودار است. ممکن است با بازدید از یک سایت، بازی کردن یا نصب یک نرم افزار، از منابع دستگاه شما برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده شود یا مواردی مانند این. پس به این روش درآمدی خیلی خوشبین نباشید و اگر به دنبال کسب درآمد از ارزهای دیجیتال هستید، به دنبال روش های سودده بروید.