پیگیری کارت خودرو از پلیس+10

اولین موردی که پس از خرید خودرو با آن مواجه می‌شوید، دریافت مدارک مهم مربوط به ماشین است. یکی از مهم‌ترین مدارک ماشین، کارت خودرو بوده و باید همیشه همراه راننده باشد. در صورتی که یک مشکل فنی برای خودروی شما رخ دهد یا اگر تصادف کوچکی داشته باشید، پلیس ابتدای کار، مدارک ماشین را مورد بررسی قرار می‌دهد تا مطمئن شود شما مالک ماشین هستید.

پیگیری کارت خودرو از پلیس + 10
پیگیری کارت خودرو از پلیس + 10
پیگیری کارت خودرو از پلیس + 10

همچنین برای پیگیری اموری همچون رفع مشکلات فنی و خروج از پارکینگ و برخی موارد دیگر به کارت خودرو نیاز خواهید داشت. بنابراین باید از راه‌های موجود، استعلام بگیرید تا مطمئن شوید این مدرک از ماشین آماده شده است. یکی از روش‌های پیگیری کارت ماشین، مراجعه به پلیس+۱۰ می‌باشد. در ادامه قصد داریم روش پیگیری و استعلام کارت خودرو از طریق پلیس + ۱۰ تهران را برای شما شرح دهیم.

پیگیری کارت خودرو از طریق پلیس 10

بعد از خرید خودرو، باید پلاک ماشین خریداری شده تعویض شود. برای تعویض پلاک باید به مراکز مربوطه مراجعه کرده و مدارک و اطلاعات خودرو برای تعویض پلاک تحویل داده شود. پس از تعویض پلاک، این مدرک برای خریدار صادر می‌شود و طی چند روز به دست او می‌رسد.

اما گاهی اوقات مشکلاتی رخ می‌دهد که باعث می‌شود دریافت این مدرک به تعویق بیافتد. اکثر خریداران خودرو، این مدرک از خودرو را از طریق پست دریافت می‌کنند. ممکن است صادر شدن کارت خودرو از ۱۰ روز تا ۶۰ روز کاری به طول بیانجامد. در صورتی که پس از گذشت یک الی دو ماه، همچنان کارت ماشین خود را دریافت نکردید، بهترین راه حل این است که به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کرده و از این طریق، پیگیری‌های لازم را انجام دهید.

نحوه پیگیری کارت خودرو از پلیس +۱۰

یکی از بهترین روش‌های پیگیری کارت خودرو، مراجعه به پلیس +۱۰ می‌باشد. در واقع برای اینکه بتوانید پیگیری لازم را داشته باشید، باید تمامی مدارک ماشین را که در دست دارید، آماده کرده و در زمان مقرر به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید. در این مراکز، پرسنل و مسئولین، مراحل مربوط به پیگیری کارت ماشین را برای شما انجام خواهند داد. آنها ابتدا استعلام دریافت کرده و سپس نتیجه نهایی را به شما اعلام می‌کنند.

گاهی اوقات ممکن است مالک خودرو پس از خرید اتومبیل، از طریق روش‌های دیگر مثل پست، متقاضی دریافت کارت ماشین باشد. اما به دلیل عوامل مختلفی مثل مشکلات در حمل و نقل و جابجایی یا مسائل دیگر، به دست او نرسیده باشد. در این حالت تنها راه پیگیری کارت ماشین، مراجعه به دفاتر پلیس به علاوه ۱۰ خواهد بود.

با توجه به اینکه طی چند سال اخیر، تعداد متقاضیانی که خواستار دریافت کارت ماشین بودند، افزایش پیدا کرده است، پلیس +۱۰ یک سامانه را برای پیگیری وضعیت و استعلام این مدرک از خودرو، طراحی کرده است. تمامی خریداران و افرادی که متقاضی دریافت کارت ماشین هستند، می‌توانند به این سامانه وارد شده و با ورود اطلاعاتی که در مدارکشان وجود دارد، استعلام دریافت کنند. همچنین برای ورود به سامانه و پیگیری باید عدد ۱ را به شماره ۱۱۰۰ ارسال کنید. شما می توانید این مورد را از طریق این سایت پیگیری کنید.

طی این مطلب به طور کامل درباره نحوه پیگیری کارت خودرو با مراجعه به پلیس +۱۰ توضیح داده شد. اگرچه روش‌های مختلف دیگری مثل پیگیری از طریق پیامک، کارت ملی و مواردی اینچنینی وجود دارد، اما مراجعه به پلیس +۱۰ باعث می‌شود، مراحل پیگیری با سرعت بالایی انجام شود.