آیا فارکس برای مبتدیان هم درآمد ایجاد می کند؟

بازار فارکس، یکی از بازارهای مالی با گردش مالی بالاست که می توان از آن درآمد بالایی کسب کرد. تجارت فارکس به صورت الکترونیکی مدیریت می شود و 24 ساعت شبانه روز و 5 روز در هفته باز است. شاید با خود فکر کنید که آیا افراد مبتدی هم می توانند از بازار فارکس درآمد کسب کنند؟

فارکس برای مبتدیان
فارکس برای مبتدیان
فارکس برای مبتدیان

در پاسخ به این سوال باید گفت در صورتی که کاملا با اصطلاحات فارکس، مفاهیم و استراتژی های آن آشنا باشید، می توانید با وجود مبتدی بودن از آن درآمد کسب کنید.

کسب سود به عنوان یک معامله گر مبتدی فارکس امکان پذیر است، اما باید در رویکرد و استراتژی خود صبور و منظم باشید.

شما می توانید تجارت را با حداقل 100 دلار شروع کنید، اما نباید انتظار داشته باشید که با سرمایه اولیه کم، درآمد بسیاری کسب کنید. اگر هدف نهایی شما کسب سود از معاملات فارکس است، باید برای رسیدن به استانداردهای لازم، موارد بسیاری را فراهم کنید.

اگر می خواهید تجارت فارکس را امتحان کنید، مهم است:

1.     یک کارگزار معتبر انتخاب کنید.

2.     حد ضرر (Stop loss) را در نظر بگیرید.

3.     اهرم یا لوریج خود را محدود کنید.

ثبت نام برای یک حساب آزمایشی یا دمو، روشی مفید برای یادگیری اصول تجارت فارکس، بدون ریسک کردن پول واقعی است و به شما این امکان را می دهد که بدانید معاملات فارکس شامل چه مواردی می شود و خطرات مالی بالقوه آن چیست؟

معاملات فارکس چگونه کار می کنند؟

فارکس، بزرگترین و نقدشونده ترین بازار مالی در جهان است و پتانسیل کسب سود قابل توجهی را دارند.

در فارکس، ارزهای معاملاتی در برابر یکدیگر به عنوان جفت ارز معامله می شوند. به عنوان مثال، GBP/AUD یک جفت ارز برای معامله پوند انگلیس در برابر دلار استرالیا است.

اولین ارز در جفت ارز، ارز پایه است. ارز دوم به عنوان ارز مظنه گفته می شود. برای GBP/AUD، GBP ارز پایه و AUD ارز مظنه است. قیمت یک جفت ارز فارکس مشخص می کند که برای خرید یک واحد از ارز پایه چه مقدار از ارز مظنه مورد نیاز است.

به عنوان مثال، GBP/AUD 1.85 به این معنی است که برای خرید یک پوند انگلیس به 1.85 دلار استرالیا نیاز است.

هنگام پیش بینی روند بازار و قبل از انجام معاملات، باید عوامل زیر را در نظر بگیرید:

گزارش های خبری جهانی:

به دنبال اخبار مثبت بازار در مورد مناطق خاص باشید. سرمایه گذاران و بانک ها تلاش می کنند تا سرمایه را به اقتصادهایی با پتانسیل خوب در آینده تزریق کنند. به طور مشابه، اگر اخبار منفی بازار را در مورد یک منطقه مشاهده کنید، منطقی است که انتظار کاهش تقاضا را داشته باشید.

بانک های مرکزی:

عرضه هر ارز تحت تأثیر بانک های مرکزی است. آنها این قدرت را دارند که اقداماتی را اعلام کنند که تاثیر بسزایی بر قیمت ارز خواهد داشت. به عنوان مثال، تسهیل کمی، به معنای تزریق پول بیشتر به اقتصاد است. این می تواند منجر به کاهش قیمت ارز به دلیل افزایش عرضه شود.

احساسات بازار:

 اگر معامله گران دیگر پیش بینی کنند که یک ارز در جهت خاصی در حال حرکت است، معاملات خود را انجام می دهند. با این حال، آنها ممکن است سایر معامله گران را نیز تحت تأثیر قرار دهند تا همین کار را انجام دهند و منجر به افزایش یا کاهش تقاضا شوند.

روندهای بازار:

روندها و نمودارهای فارکس به معامله گران نشان می دهد که یک ارز قبلاً چه عملکردی داشته است. می‌توانید از طریق طیف وسیعی از سیگنال های نرم‌افزار معاملاتی فارکس، به الگوهای نمودار فارکس دسترسی داشته باشید و یاد بگیرید.

چگونه یک معامله گر فارکس شویم؟

Image for post
Image for post

یادگیری تجارت فارکس زمان بر و پیچیده است. شما نیاز خواهید داشت:

سرمایه گذاری روی موارد مورد نیاز، سرمایه گذاری کنید.

پلتفرم معاملاتی یا ابزارهایی که برای تحلیل بازار فارکس نیاز دارید، از جمله موارد مورد نیاز برای تجارت در این بازار مالی هستند. شما همچنین به یک بروکر خوب نیاز دارید. بعلاوه می توانید با تهیه یک ربات فارکس، بیشترین درآمد را با کمترین دانش گسب کنید. این کار به خصوص برای افراد مبتدی، بهترین راه برای رسیدن به درآمد است.

استفاده از ربات معامله گر فارکس می تواند علاوه بر ایجاد سودهای بالا، ریسک معاملات را به حداقل کاهش دهد. استفاده از این ربات ها به خصوص برای افرادی که در این زمینه کم تجربه هستند؛ می تواند بسیار مفید باشد.

اصطلاحات فارکس را یاد بگیرید.

آموزش معامله در فارکس، نقطه شروع خوبی برای یادگیری اصول اولیه از جمله اصطلاحات است. همانطور که شروع به یادگیری تجارت فارکس می کنید، با چندین اصطلاح رایج روبرو خواهید شد، از جمله:

پیپ ها

این واحد پایه را در قیمت جفت ارز توصیف می کنند. هنگامی که قیمت پیشنهادی جفت پوند/دلار از 1.17778 به 1.17788 تغییر می کند، یک پیپ تفاوت وجود دارد.

اسپرد

تفاوت بین قیمت پیشنهادی و قیمت نهایی،"Spread" نامیده می شود. وقتی به جفت ارزهای محبوب نگاه می کنید، اسپرد در فارکس معمولاً بسیار پایین است. برای جفت ارزهایی که زیاد معامله نمی شوند، اسپرد معمولا بالاتر است. برای اینکه تجارت فارکس سودآور باشد، ارزش جفت ارز باید بالاتر از اسپرد باشد.

لوریج

این اصطلاح به سرمایه ای اطلاق می شود که یک کارگزار فارکس، برای افزایش حجم معاملاتی مشتریانش، اعطا می کند.

به عنوان مثال زمانی که معامله گر از نرخ اهرمی 1:10 استفاده می کند و 1000 پوند در حساب معاملاتی خود دارد. لوریج به او اجازه می دهد تا یک جفت ارز با اندازه موقعیت 10000 پوندی را معامله کنند.

اگر معامله موفقیت آمیز باشد، اهرم سود معامله گر را با ضریب 10 افزایش می دهد. اما آنها باید در نظر داشته باشند که اهرم هر ضرری را به همین ترتیب چند برابر می کند. چه یک معامله گر مبتدی یا متخصص باشید، اهرم یا لوریج باید با احتیاط استفاده شود.

در این مطلب که منبع آن، این سایت است، بررسی کردیم که آیا یک مبتدی می تواند به درآمد بالایی از فارکس برسد؟ و مراحل لازم برای آن را بررسی کردیم.