5 نشانه خرابی ترمز دستی

ترمزهای دستی آخرین خط دفاعی شما برای جلوگیری از تصادفات هستند. آنها به ویژه هنگام رانندگی در مناطق شیب دار و تپه ای مهم هستند. بیشتر مردم تمایل دارند به جای اینکه ترمزهای دستی خود را به طور منظم تعمیر و تعویض کنند، به مرور زمان فرسوده شوند. با این حال، تشخیص این 5 علامت خرابی ترمز دستی در زمان مناسب ممکن است هم جان شما و هم جان ماشینتان را نجات دهد.

ترمز دستی خیلی سفت است
ترمز دستی را رها کنید
اگر احساس می کنید ترمز دستی شما سفت تر از حد معمول است، می تواند نشانه ای از مشکل سیم کشی باشد. استفاده از ترمز دستی سفت در شرایط اضطراری دشوارتر است. جدای از آن، یک کابل ترمز دستی سفت ممکن است به خودروی شما اجازه ندهد که در هنگام ترمزگیری با ضربه ای برخورد کند. این می تواند باعث شود تایرهای شما سریعتر از حد انتظار فرسوده شوند.

ترمز دستی خیلی شل است
سیمی که تراز نیست، کشیده یا شل شده است نیز ممکن است اثر معکوس داشته باشد و باعث ایجاد احساس لرزش در ترمز دستی شما شود. این کار قفل کردن آن را در موقعیت ترمزگیری دشوار می کند.

"آزمون تپه"
هنگام پارک کردن در سراشیبی، نشانه ای از خرابی ترمز دستی است
کوستینگ سراشیبی
یکی از راه‌های بررسی اینکه آیا ترمز دستی شما کار می‌کند یا خیر این است که ماشین خود را در یک شیب با استفاده از ترمز دستی پارک کنید. اگر ترمز دستی کار می کند، خودروی شما باید به جای بلند شدن در جای خود بماند. اگر ماشین شما شروع به سر خوردن کرد، این نشانه خرابی ترمز دستی است.
عدم مقاومت در هنگام ترمزگیری
آیا تا به حال شده به طور تصادفی با ترمز دستی شتاب بگیرید؟ اگر دارید می‌دانید که چه مقاومتی ایجاد می‌کند. در حالی که این برای خودروی شما مضر است، اما نشانه آن است که ترمز دستی شما کار می کند. همانطور که ماشین شما بزرگتر می شود، اگر ترمز دستی را روشن بگذارید، ممکن است اصلاً مقاومتی احساس نکنید. این یک علامت معمولاً نادیده گرفته شده از خرابی ترمز دستی است. ناگفته نماند که اگر ترمز دستی شما اصطکاک ایجاد نمی کند، نمی توانید برای توقف در شرایط اضطراری به آن اعتماد کنید.

ترمز دستی هنگام ترمزگیری از بین نمی رود
اگر حتی پس از چرخاندن ترمز دستی احساس کشیدگی کردید، به این معنی است که ترمز دستی شما به طور کامل رها نشده است. علت خرابی ترمز دستی این است که کابل ها ترمزها را به طور کامل از روی چرخ ها نکشیده اند. همچنین ممکن است هنگام تلاش برای افزایش سرعت، صدای جیرجیر از چرخ های عقب خود بشنوید. این نیز نشانه ای از خرابی ترمز دستی است. ترمز دستی معمولاً با بزرگتر شدن خودرو فرسوده یا شل می شود. اما خبر خوب این است که در صورت نیاز تعمیر و تعویض می شود.