3 نشانه زمان تعویض دیسک ترمز

روتور ترمز شما یک دیسک فلزی براق ساخته شده از چدن است که پشت لاستیک شما قرار می گیرد. این سطحی است که هنگام فشار دادن پدال ترمز با لنت ترمز تماس می گیرد و باعث ایجاد اصطکاک برای کاهش سرعت شما می شود. به دلیل بار اصطکاک زیاد، این روتورها به مرور زمان فرسوده می شوند و نیاز به توجه دارند (بسته به خودرو و الگوهای رانندگی شما). یک فروشگاه خودرو خوب معمولاً همزمان روتورها و پدهای شما را تعویض می کند. اما چه زمانی باید دیسک ترمز را تعویض کنیم؟

هنگامی که ماشین شما هنگام ترمز می لرزد
اغلب هنگام ترمزگیری می توانید مشکل روتور ترمز را احساس کنید. ماشین شما در ثانیه ای که پای خود را پایین می گذارید می لرزد و با رها کردن آن لرزش متوقف می شود. فهمیدن این که این لرزش زمانی رخ می دهد که شما ترمز می کنید، به شما امکان می دهد در میان مجموعه ای از احتمالات، به علت خاصی بپردازید.

مشکل اساسی که ما در پشت این ضربان پیدا می کنیم، روتور ناهموار یا لنت های ترمز فرسوده است. با گذشت زمان، روتور می تواند شیارهایی ایجاد کند که دیگر با لنت ها مطابقت ندارند. این تفاوت های کوچک باعث ایجاد این لرزش در هنگام چرخش روتور می شود. تاب برداشتن بیشتر روتور حتی منجر به تکان خوردن ماشین شما به چپ یا راست هنگام ترمز می شود.

وقتی ترمز صدای ناخوشایندی می دهد
در تجربه ما، هنگامی که هنگام ترمز لرزشی وجود دارد، صدای جیر جیر، رنده، کوبیدن، یا ساییدن نیز وجود دارد که با این ارتعاشات همراه است. در حالی که یک جیغ خفیف بر یک سنگ زنی سنگین ترجیح داده می شود، هر صدایی نشان دهنده سایش است و بهتر است به یک متخصص ترمز خودرو مراجعه کنید.

زمان ترمز طولانی تر
در همین حال، سومین نشانه که زمان تعویض روتورهای شما فرا رسیده است این است که ترمز گرفتن کمی بیشتر از حد معمول طول می کشد. این پدیده ای به نام محو شدن ترمز است و در طول زمان کاملاً طبیعی است. این امر مستلزم شناخت دقیق خودروی شما و هوشیاری دقیق برای این کار است، اما برداشتن آن از آنچه فکر می‌کنید آسان‌تر است. این اغلب به دلیل ترکیبی از سایش روتور و لنت ترمز است.

اگر به دنبال خرید دیسک ترمز و لنت ترمز هستید، میتوانید به فروشگاه آنلاین لنت ترمز مراجعه کنید. فروشگاه lent.ir به شما کمک می‌کند تا بهترین دیسک ترمز و لنت ترمز را خریداری کنید. برای خرید از این فروشگاه کافیست وارد وب سایت شده و با ما تماس بگیرید.