چگونه لنت ترمز مناسب خریداری کنیم؟

لنت ترمز یکی از رایج ترین قطعات تعویض شده در دنیای خودرو است. در تامین اصطکاک مورد نیاز برای کاهش سرعت خودرو، هر روز که یک خودرو در جاده است از آنها استفاده می شود. به این ترتیب، آنها بسیار سریعتر از هر قسمت دیگر درپوش فرسوده می شوند. اگر به دنبال تعویض لنت ترمز برای وسیله نقلیه خود هستید، در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

انواع لنت ترمز خود را بشناسید

چهار نوع اصلی لنت ترمز موجود است و مهم است که از قبل بدانیم وسیله نقلیه شما با کدام نوع نصب شده است، بنابراین می توانید جایگزین های مناسب را پیدا کنید. به یاد داشته باشید که اگر مطمئن نیستید به چه چیزی نگاه می کنید، با یک متخصص مشورت کنید.

نیمه فلزی. لنت های ترمز نیمه فلزی حاوی 35 تا 65 درصد فلز، بسیار بادوام هستند و انتقال حرارت فوق العاده ای را ارائه می دهند. با این حال، آنها همچنین می توانند پر سر و صدا باشند، باعث آسیب روتور شوند، و در هوای سرد کمتر موثر هستند.

سرامیک. احتمالاً مؤثرترین لنت ترمز است که بیشتر از الیاف سرامیکی تشکیل شده است. به طور کلی آنها ساکت و تمیز هستند در حالی که کمترین آسیب را به روتورها وارد می کنند. نکته منفی، به ناچار، این است که آنها گران تر هستند.

در برخی موارد ممکن است لنت ترمز با کیفیت بالاتری نصب شود. با این حال، حتماً با یک متخصص در فروشگاه آنلاین لنت ترمز مشورت کنید تا مطمئن شوید که این مورد در مورد خودروی شماست.

چه لنت ترمز نیاز دارم؟

دانستن انواع مختلف لنت ترمز گامی در جهت درست است. در مرحله بعد، شناسایی مناسب ترین لنت برای نوع وسیله نقلیه شما مهم است، زیرا انتخاب نوع اشتباه می تواند عواقب فاجعه باری داشته باشد.

نوع وسیله نقلیه هدایت شده یکی از بزرگترین تأثیرات در انتخاب ویژگی های لنت ترمز است:

خودروهای سبک یا جمع و جور. یک وسیله نقلیه کوچک یا جمع و جور به نیروی زیادی برای توقف آن نیاز ندارد. لنت های ترمز ارگانیک باید قدرت توقف مورد نیاز شما را فراهم کنند و صدای کمی تولید کنند و هزینه بسیار کمی نیز داشته باشند. تنها نقطه ضعف احتمالی تجمع گرد و غبار ترمز است که نیاز به تعویض لنت سرامیکی دارد.

ماشین های سایز متوسط. با افزایش اندازه، قدرت توقف بیشتری مورد نیاز است. یک NAO با فلز کم توصیه می شود، به قیمت بالقوه نویز بیشتر. لنت‌های سرامیکی - اگرچه گران‌تر هستند - نیز مناسب هستند.

خودروهای اسپرت یا شتاب بالا. هر خودرویی با شتاب سریع باید بتواند با سرعتی به همان اندازه چشمگیر سرعت خود را کاهش دهد. در نتیجه، ما مجموعه ای از لنت های ترمز نیمه فلزی یا سرامیکی با کارایی بالا را برای تامین قدرت توقف لازم توصیه می کنیم.

وسایل نقلیه سنگین - کامیون، ون، SUV. افزایش قابل توجه وزن خودروهای بزرگ نیاز به افزایش قدرت ترمز دارد. لنت‌های ترمز با محتوای فلز بیشتر توصیه می‌شود - هر چه فلز بیشتر در فرمول باشد، ترمزگیری موثرتر باید باشد. لنت های ارتقا یافته یا با کارکرد شدید ممکن است پر سر و صدا باشند، اما شما را در جاده ایمن نگه می دارند.

چه لنت ترمزی بخریم؟

در حالی که باید از پیشنهادات بالا برای هر نوع وسیله نقلیه برای هدایت تصمیم خود استفاده کنید، موارد دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

انتخاب لنت ترمز اغلب به انتخاب اولویت ها و مصالحه بر این اساس است. لنتی که بهترین عملکرد ترمز را ارائه می دهد ممکن است پر سر و صداترین و گرد و غبارترین باشد. ممکن است بخواهید لنت هایی را بخواهید که میزان نویز تولید شده را کاهش دهند، اما مواد نرم تر احتمالاً با فرسوده شدن روتورها منجر به تعویض مکرر آنها می شود. در نهایت، هیچ لنت ترمزی نمی تواند برای همه خودروها همه چیز باشد.

سازندگان اغلب فرمول لنت ترمز خود را یک راز تجاری نگه می دارند، در عوض طیف وسیعی از لنت ها را برای هر وسیله نقلیه ارائه می کنند. با این حال، نباید گول بخورید که انتخاب یک مورد ساده از خوب در مقابل بهتر در مقابل بهترین است. گران‌ترین لنت‌های ترمز موجود در بازار ممکن است خودروی شما را ایمن‌تر نکنند، اگر استانداردهای مناسبی را برای رانندگی که در آن انجام می‌دهید رعایت نکنند. مسیرهایی که خودروی شما طی می‌کند و وزنی که خودروی شما به طور معمول حمل می‌کند را قبل از انجام کار در نظر بگیرید. اما به طور کل در ایران لنت ترمز NHC و تایومی جزء برترین و باکیفیت ترین برندهای سرامیکی لنت ترمز هستند.

اگر قصد خرید لنت ترمز نیمه‌فلزی را دارید، لنت ترمز های‌کیو، پارس، ام‌بی‌کوریا و ... به شما پیشنهاد می‌شود.

لنت ترمز چقدر دوام می آورد؟

طول عمر لنت ترمز شما به عوامل متغیر زیادی بستگی دارد. اینها می تواند از عادات شخصی شما در فرمان گرفته تا خواسته های فیزیکی که روی ماشین شما اعمال می شود، متغیر باشد. مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها برای تولیدکنندگان در محدوده 30000 تا 70000 مایلی وجود دارد. با این حال، بی سابقه نیست که لنت ها بین 100000 تا 100 مایل دوام بیاورند، که ممکن است به انتخاب لنت، سایش روتور، اصطکاک یا حرارت اعمال شده در استفاده معمولی نسبت داده شود.

قانون سازش را به خاطر بسپار. لنت های ارگانیک قدرت ترمز زیادی را ارائه می دهند، اما در نتیجه بیشتر مواد لنت در هنگام توقف فرسوده می شوند. به عنوان یک قاعده، پدهای ارگانیک کمترین زمان را دوام می آورند. لنت های نیمه فلزی - به طور کلی استانداردی که در اکثر خودروها وجود دارد - سخت هستند و نسبت به انواع ارگانیک عمر طولانی تری دارند. مبادله کاهش قدرت کلی ترمز است.

وزن یا جرم وسیله نقلیه شما نیز بر طول عمر کلی لنت ترمز انتخابی شما تأثیر می گذارد. با توجه به تعداد عوامل موثر، ایده خوبی است که لنت ترمز خود را در بازرسی های معمول بررسی کنید، سنج لنت ترمز را خریداری کنید یا بازدیدهای منظم از گاراژ را انتخاب کنید. یک مکانیک خوب باید بتواند نشان دهد که چه مقدار مواد اصطکاک باقی مانده است و چه مقدار زمان ممکن است روی لنت ترمز شما باقی مانده باشد.

نحوه بررسی اینکه آیا لنت ترمز نیاز به تعویض دارد یا خیر

یک نشانگر مطمئن که نشان می دهد پدهای شما فرسوده شده اند این است که آیا هنگام استفاده جیغ می کشند یا نه. این صدای جیغ بلند مداوم در واقع مکانیزمی است که به عنوان بخشی از طراحی گنجانده شده است تا راننده را از نیاز به جایگزینی آگاه کند.

علائم احتمالی دیگر می‌تواند شامل موارد زیر باشد: *در هنگام ترمز کردن، ماشین به پهلو می‌نشیند * پدال‌های ترمز نرم‌تر و مقاومت کمتری در برابر فشار دادن دارند * ترمزها در حال لرزش یا گرفتن هستند.

اگر صدای جیرجیر با صدای فلزی ساینده جایگزین شده باشد، تعویض شما به تاخیر افتاده است و روتورهای شما احتمالا آسیب دیده اند. ترمزها برای ایمنی خودرو بسیار مهم هستند و باید سریع عمل کنید.