چرا روغن ترمز کم می شود؟

نشانه های کم بودن روغن ترمز یکی از مایعاتی که در یک وسیله نقلیه نادیده گرفته می شود، روغن ترمز است، اگرچه واقعاً نباید اینطور باشد. روغن ترمز یک جزء حیاتی در سیستم ترمز هیدرولیک است و توقف بدون روغن ترمز یک چالش است. در واقع، اگر سیستم ترمز شما کم باشد یا روغن ترمز شما تمام شده باشد، ممکن است ترمز شما اصلا کار نکند. سیستم های ترمز هیدرولیک برای کمک به افزایش فشار برای توقف خودرو به مایع نیاز دارند.

فشار ترمز افزایش می‌یابد و شروع به فشار دادن مایع به ترمز می‌کند و لنت‌ها را مجبور می‌کند تا در برابر روتورهایی که به توپی چرخ‌ها متصل شده‌اند فشرده شوند. فشار زیاد ایجاد شده باعث کاهش سرعت خودرو می شود. اگر روغن ترمز وجود نداشته باشد، سیستم ترمز قادر به ایجاد فشار لازم برای توقف خودرو نخواهد بود.

هنگامی که مایع شروع به کاهش می کند یا به نحوی نشتی رخ می دهد، عملکرد سیستم ترمز بسیار کمتر موثر می شود. اگر روغن ترمز خودروی شما کم باشد چه اتفاقی می افتد:

چه چیزی باعث کاهش مایع ترمز می شود
ترمزها اولین ویژگی ایمنی در خودروی شما هستند. اگر ترمزهای شما کار نمی کند یا چراغ ترمز به طور ناگهانی روشن می شود، جای نگرانی وجود دارد. موارد زیر رایج ترین دلایل کم شدن روغن ترمز هستند:

نشتی در سیستم – چه در سیلندر اصلی، خطوط ترمز، شیلنگ ها یا کالیپرها، نشتی در سیستم ترمز می تواند فشار هیدرولیک مورد نیاز برای کاهش سرعت و توقف خودرو را تا حد زیادی کاهش دهد. نشتی می تواند از یک چیز ساده مانند سایش و پارگی معمولی تا خطای راننده ناشی از برخورد با چیزی در جاده در حین رانندگی باشد. نشت روغن ترمز اغلب با بقایای باقی مانده در زیر خودرو در حین پارک یا با بررسی مخزن مایع واقع در زیر کاپوت قابل تشخیص است.
لنت‌های ترمز فرسوده - وقتی لنت‌ها فرسوده می‌شوند، پیستون کالیپر مجبور می‌شود دورتر به سمت لنت ترمز حرکت کند و از محفظه دورتر شود. این نیاز به روغن ترمز بیشتری برای حرکت بیشتر به پایین دارد که ممکن است به مرور زمان تخلیه شود.
خط ترمز آسیب دیده - بسیاری از قسمت های سیستم ترمز ممکن است به دلیل سن و استفاده فرسوده شوند. با این حال، برخی از اجزای فولادی در سیستم ترمز مستعد زنگ زدگی هستند، به ویژه در آب و هوای برفی که در آن جاده ها اغلب برای کاهش برف و یخ نمک نمک زده می شوند.

نشانه هایی که می گوید مایع ترمز شما نیاز به تعویض یا شستشو دارد

هنگامی که روغن ترمز در اثر استفاده شروع به تجزیه شدن می کند یا نشت می کند، تجربه ترمزگیری شما ممکن است تغییر کند. به یک منطقه امن بروید، ابتدا سطح و کیفیت روغن ترمز خود را بررسی کنید. اگر مایع درست به نظر نمی رسد یا چیزی درست نیست، وسیله نقلیه خود را برای بازرسی فوری به یک مرکز خودرو یدک بزنید. اگر ترمزها به خوبی کار نمی کنند، سعی نکنید خودرو را برانید. امنیت خود یا دیگران را در معرض خطر قرار ندهید.

چراغ هشدار ترمز روشن می شود - اکثر خودروها مجهز به سنسورهای ترمز در سیستم ترمز هستند که با کامپیوتر داخلی خودرو ارتباط برقرار می کنند تا راننده را از هرگونه مشکل احتمالی آگاه کنند. سطح پایین روغن ترمز می تواند باعث روشن شدن چراغ ترمز شود. از آنجایی که سیستم ترمز کاملاً آب بندی شده است، روغن ترمز باید نزدیک به پر باقی بماند، با این حال، از دست دادن مقداری مایع طبیعی است. اگر مقدار قابل توجهی مایع از دست رفته است، سریعاً خودروی خود را بررسی کنید.
مایع کم، تغییر رنگ یا کثیف - مایعی که به رنگ قهوه ای یا سیاه باشد یا دارای ذرات معلق در اطراف باشد، نشان دهنده قدیمی و کثیف بودن مایع است. مایع کم ممکن است نشان دهنده نشتی در سیستم باشد، به خصوص اگر اخیراً پر شده باشد. نشتی روغن ترمز بسیار جدی است، زیرا در حین رانندگی قدرت توقف چندانی ندارد.
پدال ترمز به سختی متوقف می شود یا پدال ترمز نرم می شود - هنگامی که روی پدال ترمز می گذارید، روغن ترمز کم می تواند احساس اسفنجی را در ترمزهای شما ایجاد کند. این به دلیل تجمع رطوبت در سیستم ترمز شروع به جوشیدن به دلیل گرمای باورنکردنی ایجاد شده در هنگام ترمزگیری است. این امر همچنین باعث افزایش هوا در خطوط ترمز می شود. برخلاف روغن ترمز، هوا نمی تواند فشرده شود و در عوض باعث می شود پدال ترمز بیشتر پایین بیاید و توانایی توقف خودرو را کاهش دهد.
تعویض ترمز - اگر موتور ماشین خود را تعویض کنید، از روغن مصرف شده موتور قدیمی استفاده نمی کنید، درست است؟ همین امر در مورد روغن ترمز نیز صدق می کند. هر زمان که سیستم هیدرولیک باز می شود و در معرض هوا قرار می گیرد، احتمال آلودگی زیاد است. با شسته شدن هر روغن ترمز قدیمی و جایگزینی آن با روغن ترمز تازه و تمیز، مطمئن می شوید که ترمزهای شما به بهترین شکل ممکن کار می کنند و از خود و دیگران در جاده در برابر خرابی ترمز محافظت می کنید.