هر چند وقت یک بار باید لنت ترمز هیوندای خود را تعویض کنید؟

لنت های ترمز شما وظیفه مهم کاهش سرعت و توقف خودرو را انجام می دهند. مهم است که اطمینان حاصل کنید که لنت های شما به اندازه کافی ضخیم هستند تا در مواقعی که بیشتر به آن نیاز دارید، قدرت توقف را به شما بدهد. در زیر راه‌هایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تعیین کنید که هر چند وقت یک‌بار باید لنت‌های خود را در نمایندگی هیوندای خود تعویض کنید.

هر چند وقت یک بار باید لنت ترمز هیوندای خود را در نمایندگی هیوندای خود تعویض کنید؟
طول عمر پد
مجموعه ای از پدها می توانند بین 25000 تا 70000 مایل دوام بیاورند. مدت زمان ماندگاری لنت ها و اینکه چند وقت یکبار باید آنها را تعویض کنید به عوامل مختلفی از جمله کیفیت لنت ها و نحوه و مکان رانندگی با ماشین خود بستگی دارد. اگر مکرراً ترمز می‌کنید، به شدت ترمز می‌کنید و سیستم ترمز خود را حفظ نمی‌کنید، باید لنت‌های خود را بیشتر تعویض کنید.

ضخامت پد
وقتی لنت ها نو هستند معمولا ضخامتی بین هشت تا دوازده میلی متر دارند. با استفاده، لنت ها فرسوده شده و نازک تر می شوند. لنت های ماشین شما باید ضخامت بیشتری از 6.4 میلی متر داشته باشند تا به درستی کار کنند. حداقل ضخامت لنت 3.2 میلی متر است. اگر لنت‌های شما تا این حد فرسوده شده‌اند، بهتر است هر چه سریع‌تر آن‌ها را تعویض کنید تا از خراب شدن ترمز جلوگیری کنید.

بازرسی ترمز و فواصل تعویض لنت
اگر از برنامه سرویس و فواصل نگهداری خودرو خود پیروی کنید، تکنسین هیوندای لنت های شما را قبل از اینکه خیلی نازک شوند تعویض می کند. هیوندای توصیه می کند وقتی هیوندای خود را برای تعویض روغن می برید، هر 7500 مایل یا شش ماه یکبار بازرسی سیستم ترمز را انجام دهید.

تکنسین هیوندای یک بازرسی کامل ترمز را انجام می دهد تا مطمئن شود که سیستم ترمز خودرو شما به خوبی کار می کند. دفترچه راهنمای مالک هیوندای خود را برای فواصل بازرسی سیستم ترمز و تعویض لنت توصیه شده بررسی کنید یا از تکنسین هیوندای خود اطلاعاتی را بخواهید.

نشانه هایی برای تعویض پدهای شما
پدها دارای یک سوراخ فلزی ریز هستند که هنگامی که لنت خیلی نازک می شود، صدای بلندی ایجاد می کند. وقتی روی ترمز می روید، صدای جیغ بلندی که می شنوید به شما هشدار می دهد که زمان تعویض لنت ها فرا رسیده است. اگر قبل از تعویض لنت ها خیلی صبر کنید، صدای بعدی که می شنوید صدای ساییدن وحشتناکی است که فلز لخت لنت های فرسوده روی روتورها می خراشد. اگر لنت ها بیش از حد نازک فرسوده شوند، لرزش را از طریق پدال ترمز احساس خواهید کرد.

وقتی روی پدال ترمز می گذارید، خودروی شما به پهلو می کشد و واکنش کندی دارد. برای جلوگیری از خرابی ترمز، در اسرع وقت یک قرار تعمیر و نگهداری با تکنسین هیوندای خود برای بازرسی سیستم ترمز و تعویض لنت تعیین کنید.

لنت اورجینال هیوندای با کیفیت
وقتی صحبت از ایمنی شما و مسافرانتان می شود، فقط بهترین ها به اندازه کافی خوب هستند. تکنسین های واجد شرایط هیوندای در نمایندگی شما، پدهای اصلی هیوندای را نصب می کنند که به طور خاص برای هیوندای شما طراحی و ساخته شده اند و از نظر قابلیت اطمینان و دوام تست شده اند تا شما را در جاده ایمن نگه دارند.

خودروی شما با بازرسی‌ها و خدمات معمول سیستم ترمز در فواصل زمانی توصیه‌شده برای تعمیر، تمام قدرت توقف مورد نیاز را خواهد داشت. برای خدمات جامع سیستم ترمز که توسط کارشناسان هیوندای انجام شده است، امروز از وین هیوندای دیدن کنید.