چگونه خرابی چراغ ترمز را رفع می کنید؟

از آنجایی که چندین علت برای خرابی لامپ ترمز وجود دارد، چندین روش ممکن برای رفع آنها وجود دارد.

لامپ ترمز خاموش را تعویض کنید
اگر علت اصلی خاموش بودن لامپ ترمز باشد، تنها راه رفع آن تعویض لامپ مرده است. برای تعویض لامپ مرده مراحل زیر را دنبال کنید.
پیچ های نگهدارنده لامپ را باز کنید
به آرامی کانکتور لامپ را جدا کرده و آن را بررسی کنید. اگر یک ماده گرد و غبار در داخل لامپ وجود داشته باشد، رشته شکسته یا قهوه ای تیره شده است. شما یک لامپ مرده دارید که نیاز به تعویض دارد.
یک لامپ جدید تهیه کنید و با روند معکوس آن را تعویض کنید.
سوئیچ ترمز معیوب را تعویض کنید
اگر یک سوئیچ بد مقصر است، فقط باید آن را تعویض کنید تا مشکل برطرف شود. همانطور که در بالا تکرار شد، سوئیچ ترمز در زیر فرمان، نزدیک پدال‌های خودرو نصب شده است. سوئیچ مرده را پیدا کرده و با یک سوئیچ خوب جایگزین کنید. با این حال، می‌خواهید قبل از تعویض آن مطمئن شوید که علت اصلی آن است.

رفع مشکلات سیم کشی
بیایید این موضوع را روشن کنیم؛ شما می توانید با راهنمایی صحیح مشکلات الکتریکی خودرو را برطرف کنید، اما من انجام آن را توصیه نمی کنم مگر اینکه در کاری که انجام می دهید خوب باشید. این به این دلیل است که سیم کشی اشتباه می تواند به کل خط آسیب برساند و منجر به مشکل شدید شود.

با این حال، اگر علت اصلی مشکل سیم کشی باشد، می توانید آن را به سه روش برطرف کنید.

سیم های در معرض دید را با نوار برق بچسبانید.
تمام کانکتورها را تمیز کنید و اتصالات شل را محکم کنید
سیم های آسیب دیده را دوباره سیم کشی یا تعویض کنید.
یک فیوز کثیف را تعویض کنید
اگر تشخیص صحیح ثابت کند که علت اصلی سوختن فیوز است، باید فیوز را با همان آمپر تعویض کنید. برای تعویض فیوز از آمپرهای بالاتر یا پایین تر استفاده نکنید. به عنوان مثال، اگر فیوز چراغ ترمز شما 7.5 است، از 5 یا 10 استفاده نکنید.

برای تعویض فیوز سوخته مراحل زیر را دنبال کنید.

موتور را خاموش کنید و جعبه فیوز را پیدا کنید
فیوز چراغ ترمز را با پیروی از دستورالعمل روی جلد فیوز پیدا کنید. فیوز معیوب دارای یک نوار فلزی شکسته در دو پایانه خواهد بود.
فیوز مرده را بیرون بکشید و یک فیوز جدید نصب کنید.
 

سوالات متداول
 

 آیا می توانم با چراغ ترمز روشن رانندگی کنم؟
چراغ ترمز روی داشبورد شما را از رانندگی باز نمی دارد. اما، رانندگی با آن خطرناک است زیرا چراغ ترمز روی داشبورد به این معنی است که یک مشکل اساسی وجود دارد که نیاز به توجه دارد.

مشکلاتی مانند معیوب بودن سنسورها، خرابی سیستم های ABS، فرسوده شدن لنت ترمز و نشتی یا کم بودن روغن ترمز می تواند باعث روشن شدن چراغ ترمز روی داشبورد شود. البته هر یک از این موارد می تواند باعث از کار افتادن سیستم ترمز هنگام ترمزگیری شود. با این حال، ترمز دستی نیمه درگیر یا مشکل کمتری مانند سوختگی لامپ ترمز می تواند علت اصلی باشد.

از آنجایی که ترمز یک ویژگی ایمنی است، شما باید بدون توجه به علت اصلی مشکل را برطرف کنید.

چه مدت می توانم با چراغ ترمز روشن رانندگی کنم؟
چندین مشکل می تواند باعث روشن ماندن چراغ ترمز روی داشبورد شود. اگر علت اصلی فرسودگی لنت ترمز باشد، می توانید 500 تا 1000 مایل رانندگی کنید قبل از اینکه آسیبی به اجزای ترمز مرتبط مانند روتور و کالیپر ترمز وارد کنید. با این حال، اگر علت نشت روغن ترمز باشد، ترمز در هر زمانی از کار می افتد. بنابراین، تشخیص و رفع سریع مشکل بسیار مهم است.

آیا فیوز برای چراغ ترمز وجود دارد؟
چراغ ترمز دارای فیوز است که به عنوان یک سپر برای محافظت از آن در برابر دمیدن عمل می کند. فیوز چراغ ترمز مانند سایر فیوزهای فیوز خودرو در مرکز توزیع برق (جعبه فیوز) زیر کاپوت یا زیر فرمان قرار دارد.

س: آیا می توانم بدون چراغ ترمز رانندگی کنم؟
رانندگی بدون چراغ ترمز در ایالت ها غیرقانونی است. به همین دلیل، اکثر افسران برای شما بلیط سفر بدون چراغ ترمز صادر می کنند. شما می توانید با رفع مشکل پس از شناسایی، از همه این دردسرها جلوگیری کنید. با این حال، برخی از افسران فقط در صورتی که تنها با یک چراغ ترمز خاموش رانندگی می کنید، شما را می کشند و به شما هشدار می دهند.

 چرا چراغ ترمز من پس از تعویض لنت ترمز روشن می شود؟
بدون شک چندین مشکل می تواند باعث روشن شدن چراغ ترمز شود. اگر لنت های ترمز را تعویض کنید و چراغ ها همچنان روشن باشند، احتمالاً مشکلات دیگری دارید که نیاز به توجه دارند. این می تواند به این معنی باشد که روغن ترمز کم است یا نشتی دارد، ABS خراب است، سنسورهای معیوب دارید یا ترمزهای اضطراری تا حدی درگیر هستند.

 آیا چراغ های عقب و چراغ های ترمز روی یک فیوز هستند؟
در حالی که چراغ عقب و چراغ ترمز در اکثر خودروها لامپ یکسانی دارند، مدارهای متفاوتی دارند. به همین دلیل است که چراغ عقب می تواند در حالی که چراغ ترمز هنوز کار می کند خاموش شود و بالعکس.

 راننده از کجا متوجه می شود که لامپ ترمز کار نمی کند؟
برخی از خودروهای جدید دارای نشانگرهایی هستند که هنگام سوسو زدن یا روشن نشدن چراغ ترمز به راننده اطلاع می دهند. نمونه ای از این نشانگر پیام هشدار خطای لامپ چراغ ترمز است. اگر خودروهای مدل قدیمی‌تری را بدون این هشدارها رانندگی می‌کنید، راننده می‌تواند با درخواست از یکی از دوستانش که در حالی که پدال ترمز را فشار می‌دهد پشت خودرو بایستد، بفهمد که چراغ ترمز کار نمی‌کند یا خیر.