خرید لنت ترمز رنو ساندرو و کیا سراتو

لنت ترمز انرژی جنبشی خودرو را از طریق اصطکاک به انرژی حرارتی تبدیل می کند. دو لنت ترمز با سطوح اصطکاک آنها رو به روتور در ترمز قرار دارند.هنگامی که ترمزها به صورت هیدرولیکی اعمال می شوند، کالیپر دو لنت را به هم می چسباند یا روی روتور چرخان می فشارد تا خودرو را کند و متوقف کند. هنگامی که لنت ترمز در اثر تماس با روتور گرم می شود، مقدار کمی از مواد اصطکاک خود را به دیسک منتقل می کند و یک پوشش خاکستری مات بر روی آن باقی می گذارد. لنت و دیسک ترمز (هر دو اکنون دارای مواد اصطکاک هستند)، سپس به یکدیگر می چسبند و اصطکاک را ایجاد می کنند که خودرو را متوقف می کند.

Image for post
Image for post

در ترمزهای دیسکی معمولاً در هر روتور دیسکی دو لنت ترمز وجود دارد. اینها در جای خود نگه داشته می شوند و توسط یک کالپیر که به توپی چرخ یا سیستم تعلیق به صورت عمودی چسبانده شده است، فعال می شوند. با این حال، کالپیر‌های مسابقه‌ای می‌توانند از شش پد، با ویژگی‌های اصطکاک متفاوت در یک الگوی پلکانی برای عملکرد بهینه استفاده کنند. بسته به خواص مواد، وزن وسیله نقلیه و سرعت حرکت آن، نرخ سایش دیسک ممکن است متفاوت باشد. لنت های ترمز معمولاً باید به طور مرتب (بسته به جنس لنت) تعویض شوند تا از محو شدن ترمز جلوگیری شود. بیشتر لنت های ترمز مجهز به روشی هستند که در صورت نیاز به انجام این کار به راننده هشدار می دهند. یک تکنیک رایج ساخت یک شیار مرکزی کوچک است که ناپدید شدن نهایی آن در اثر سایش نشان دهنده پایان عمر لنت است. روش های دیگر عبارتند از قرار دادن یک نوار نازک از فلز نرم در یک شیار، به طوری که هنگام قرار گرفتن در معرض (به دلیل فرسودگی) ترمزها به طور شنیدنی جیغ می کشند. یک زبانه سایش فلزی نرم نیز می‌تواند در مواد لنت تعبیه شود که در صورت نازک شدن لنت ترمز، مدار الکتریکی را می‌بندد و چراغ هشدار داشبورد را روشن می‌کند.

انواع لنت ترمز

لنت ترمز سرامیکی

یکی از گزینه های لنت ترمز، لنت ترمز سرامیکی است. این لنت ترمز از سرامیک بسیار شبیه به نوع سرامیک مورد استفاده در ساخت سفال و بشقاب ساخته شده است، اما متراکم تر و بسیار بادوام تر است. لنت‌های ترمز سرامیکی همچنین دارای الیاف مسی ظریفی هستند که به افزایش اصطکاک و هدایت گرما کمک می‌کنند.

از زمانی که لنت های ترمز سرامیکی در اواسط دهه 1980 ساخته شدند، به دلایل متعددی محبوبیت خود را افزایش دادند:

سطح سر و صدا: لنت های ترمز سرامیکی بسیار بی صدا هستند و در هنگام ترمزگیری صدای اضافی کمی ایجاد می کنند.

باقیمانده سایش و پارگی: در مقایسه با لنت های ترمز ارگانیک، لنت های ترمز سرامیکی تمایل به تولید گرد و غبار و ذرات دیگر در طول زمان و فرسودگی دارند.

دما و شرایط رانندگی: در مقایسه با لنت‌های ترمز ارگانیک، لنت‌های ترمز سرامیکی می‌توانند در محدوده وسیع‌تری از دما و شرایط رانندگی قابل اعتمادتر باشند.

به دلیل هزینه های تولید بالاتر، لنت ترمز سرامیکی گران ترین لنت ترمز در بین انواع لنت ترمز است. همچنین، از آنجایی که هم سرامیک و هم مس نمی‌توانند به اندازه سایر مواد گرما را جذب کنند، گرمای بیشتری که توسط ترمز ایجاد می‌شود از لنت‌های ترمز عبور می‌کند و به بقیه سیستم ترمز می‌رود. این می تواند باعث ساییدگی و پارگی بیشتر سایر اجزای ترمز شود. در نهایت، لنت های ترمز سرامیکی بهترین انتخاب برای شرایط رانندگی شدید، مانند آب و هوای بسیار سرد یا شرایط مسابقه در نظر گرفته نمی شوند.

Image for post
Image for post

لنت ترمز فلزی

نوع نهایی لنت ترمز، لنت ترمز نیمه فلزی است که اغلب به عنوان "لنت ترمز فلزی" نامیده می شود. لنت ترمز فلزی از هر جایی بین 30 تا 70 درصد فلزات از جمله مس، آهن، فولاد یا سایر آلیاژهای کامپوزیت تشکیل شده است. این فلزات مختلف با روان کننده گرافیت و همچنین پرکننده های دیگر ترکیب می شوند تا خرابی ترمز را کامل کنند. ترکیبات لنت ترمز فلزی موجود متفاوت است و هر کدام مزایای خاص خود را برای موقعیت‌های مختلف، مانند رفت‌وآمدهای روزانه برای پیگیری مسابقه، ارائه می‌دهند.

برای بسیاری از رانندگان، به ویژه آنهایی که به کارایی بالا اهمیت می دهند، انتخاب بین لنت ترمز سرامیکی و فلزی آسان است. رانندگان عملکرد محور لنت‌های ترمز فلزی را ترجیح می‌دهند، زیرا عملکرد ترمز بهتری را در محدوده وسیع‌تری از دما و شرایط ارائه می‌دهند. از آنجایی که فلزات رسانای خوبی برای گرما هستند، تمایل دارند گرمای بیشتری را تحمل کنند و در عین حال به سیستم‌های ترمز کمک می‌کنند تا سریع‌تر خنک شوند. آنها همچنین به اندازه ترمزهای ارگانیک فشرده نمی شوند، به این معنی که فشار کمتری باید روی پدال ترمز اعمال شود تا بر توانایی توقف تأثیر بگذارد.از معتبرترین برندهای موجود می‌توان به لنت ترمز های‌کیو، لنت ترمز لئون، پارس و لنت ترمز فریکسا اشاره کرد.

با این حال، لنت های ترمز فلزی دارای معایبی هستند. آن‌ها نسبت به لنت‌های ترمز سرامیکی یا ارگانیک پر سر و صداتر هستند - به معنای سواری بلندتر - و همچنین استرس بیشتری برای سیستم ترمز دارند و فشار و سایش بیشتری بر روتورهای ترمز اضافه می‌کنند. تا جایی که قیمت پیش می رود، لنت های ترمز فلزی در جایی بین لنت های ارگانیک و سرامیکی قرار می گیرند. آنها تمایل به تولید گرد و غبار ترمز بیشتری نسبت به دو نوع دیگر دارند.

لنت ترمز رنو ساندرو

داچیا ساندرو یک خودروی ساب کامپکت/سوپرمینی (بخش B) است که به طور مشترک توسط سازنده فرانسوی رنو و زیرمجموعه رومانیایی آن داچیا از سال 2007 تولید و به بازار عرضه می‌شود که در حال حاضر در نسل سوم خود قرار دارد. همچنین به عنوان رنو ساندرو در بازارهای خاصی مانند روسیه، آمریکای لاتین، ایران، مصر و کشورهای جنوب صحرای آفریقا به بازار عرضه شده است. اگر قصد خرید لنت ترمز رنو ساندرو را دارید، برندهای زیر به شما پیشنهاد می‌شود:

·        لنت ترمز های‌کیو

·        لنت ترمز های‌تک

·        لنت ترمز لئون

·        لنت ترمز ان‌اچ‌سی

·        لنت ترمز پارس

لنت ترمز کیا سراتو

کیا سراتو (همچنین با نام های کیا فورته در ایالات متحده، K3 در کره جنوبی یا فورته K3 یا شوما در چین نیز شناخته می شود) یک خودروی جمع و جور است که توسط سازنده کره جنوبی کیا از سال 2003 تولید می شود. با این حال، نام "سراتو" همچنان در بازارهایی مانند استرالیا و آمریکای لاتین استفاده می شود. این خودرو در انواع هاچ بک پنج در، کوپه دو در و سدان چهار در موجود است. در اروپا، جایی که کیا Ceed با اندازه مشابه عرضه می شود، در دسترس نیست (به جز روسیه و اوکراین که Cee'd و Cerato هر دو در دسترس هستند).

خرید لنت ترمز از فروشگاه lent.ir

اگر به دنبال فروشگاه معتبر برای خرید لنت ترمز هستید، ما به شما فروشگاه lent.ir را معرفی می‌کنیم. قیمت لنت ترمز در این فروشگاه مناسب بوده و بهترین کیفیت را داراست. همچنین شما می‌توانید برای خرید لنت ترمز کیا سراتو و رنو ساندرو مشاوره بگیرید و مناسب‌ترین لنت ترمز را انتخاب نمایید. برای خرید لنت ترمز از این فروشگاه معتبر، کافیست روی لینک زیر کلیک کنید.