ترمز دستی برقی چیست؟

ترمز دستی برقی چیست؟

امروزه ترمزهای دستی برقی در بین خودروهای جدید بسیار رایج است. اینها جای اهرم ترمز دستی سنتی را می گیرند، اما همان کار را انجام می دهند - اعمال ترمز.

در حالی که یک ترمز دستی معمولی باید آن اهرم را با کشیدن یا رها کردن آن فعال کنید، ترمزهای برقی کاربر پسندتر هستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک دکمه را فشار دهید.

اما چگونه کار می کنند، و آیا بهتر از یک ترمز دستی قدیمی هستند؟ این راهنما تمام نکاتی که باید درباره ترمز دستی برقی بدانید را به طور کامل توضیح می دهد.

ترمز دستی برقی چگونه کار می کند؟

اهرم ترمز دستی سنتی وقتی کابل را به سمت بالا کشیده می‌شود، کشش می‌دهد. آن کابل، لنت یا کفش‌های ترمز عقب خودرو را روی دیسک‌های ترمز - یا درام‌ها - فشار می‌دهد که ماشین را محکم در جای خود نگه می‌دارد. برخی از خودروها دارای دیسک و لنت جداگانه در محور عقب مخصوص ترمز دستی هستند.

از هر سیستمی که ماشین استفاده می کند، اصل یکسان است: کشیدن اهرم چرخ های عقب را قفل می کند تا وقتی شما نمی خواهید ماشین حرکت نکند.

ترمزهای دستی برقی - که گاهی اوقات ترمز پارک برقی نامیده می شوند - بر همین اساس کار می کنند اما از موتورهای الکتریکی برای رسیدن به اثر قفل شدن استفاده می کنند.

دکمه را فشار داده یا بکشید و موتورهای ترمز عقب لنت ها را روی دیسک ها فشار می دهند. هنگامی که موتورها کار خود را انجام می دهند، اغلب می توانید صدای چرخش اطمینان بخشی را بشنوید.

اکثر ترمزهای دستی برقی به طور خودکار در هنگام دور شدن از حالت خارج می شوند. در خودرویی با گیربکس دستی، وقتی کلاچ را از نقطه گاز عبور می‌کنید و پدال گاز را فشار می‌دهید، رها می‌شود.

با این حال، هیچ استاندارد صنعتی برای میزان ورودی دریچه گاز یک خودرو برای آزاد کردن ترمز دستی وجود ندارد. برخی از آنها به سختی با غلغلک دادن پدال گاز رها می شوند، برخی دیگر به دورهای بسیار زیادی نیاز دارند.

در نتیجه، رانندگی با یک ماشین دستی با ترمز دستی برقی ممکن است کمی به آن عادت کند. احساس کشش ماشین در هنگام گاز گرفتن می تواند کاملاً مشخص باشد و رها شدن آن می تواند بسیار شدید باشد.

اگر زمانی که به آن عادت می کنید، در حال توقف هستید، زیاد نگران نباشید.

آیا ترمز دستی برقی بهتر از ترمز دستی است؟

ترمزهای دستی برقی مزایای خود را دارند، اما ممکن است متوجه شوید که ترمز دستی قدیمی را نیز ترجیح می دهید. در اینجا برخی از مزایا و معایب هر کدام آورده شده است:

مزایای ترمز دستی برقی

نیازی به فعال کردن فیزیکی ترمز دستی نیست، فقط باید یک دکمه را فشار دهید

فضای کمتری را در کنسول وسط ماشین شما اشغال می کند. این اغلب باعث می شود که ظاهر بهتری نیز داشته باشد.

بسیاری از آنها به طور خودکار هنگامی که شما در حال کناره گیری هستید، جدا می شوند. فقط برای اینکه رانندگی کمی راحت تر شود.

هنگامی که ماشین را خاموش می کنید، May نیز به طور خودکار اعمال می شود. ایده آل اگر شما مستعد فراموش کردن ترمز دستی خود هستید.

معایب ترمز دستی برقی

تعمیر آنها در بیشتر موارد پیچیده تر و گران تر است.

ممکن است کمی طول بکشد تا به آن عادت کنید، به خصوص در خودروهای دستی.

اگر قصد دارید تفریحی در فضای بسته داشته باشید، نمی توانید با آنها ترمز دستی را بچرخانید.

مزایای ترمز دستی

این احتمالاً همان چیزی است که شما به آن عادت کرده اید، که گاهی اوقات دلیل کافی برای ترجیح دادن چیزی است.

عمل کشیدن ترمز دستی می تواند بیشتر از فشار دادن یک دکمه از نظر ذهنی آرامش بخش باشد.

ترمزهای دستی معمولاً در صورت خرابی آسان تر و ارزان تر تعمیر می شوند.

معایب ترمز دستی

آنها می توانند در مقایسه با ترمز دستی برقی، فضای زیادی را در کنسول مرکزی خودروی شما اشغال کنند.

هنگامی که شما آماده عقب نشینی هستید، ترمزهای دستی نمی توانند به طور خودکار باز شوند.

مشکلات ترمز دستی برقی

اگرچه ترمز دستی برقی همان کار ترمز دستی را انجام می دهد، اما کمی پیچیده تر است.

در نتیجه، رفع DIY تقریباً غیرممکن است. این امر باعث می‌شود که تعمیر آنها در صورت خرابی گران‌تر شود، که اغلب در ترمز دستی می‌تواند به سادگی تعویض کابل باشد.

از آنجایی که آنها به برق برقی متکی هستند، اگر باتری ماشین شما نیز خالی شود، می توانند قفل شوند. این روش استارت فشاری برای به حرکت درآوردن مجدد ماشین شما را رد می کند.

سوالات متداول: ترمز دستی برقی

چگونه با ترمز دستی برقی سربالایی را شروع کنم؟

قبل از هر چیز مطمئن شوید که ترمز دستی گرفته است. سپس، کلاچ را روی زمین فشار دهید و دنده اول را انتخاب کنید.

در حالی که کلاچ را به آرامی بالا می آورید به آرامی دریچه گاز را فشار دهید تا زمانی که نقطه گاز گرفتن را احساس کنید. هنگامی که ایمن شدید ترمز دستی را رها کنید و به آرامی کلاچ را بالا بیاورید و دریچه گاز بیشتری را فشار دهید تا به آرامی از آن خارج شوید.

چگونه خودرو را با ترمز دستی برقی یدک می کشیم؟

قبل از یدک کشیدن ماشین برقی باید ترمز دستی برقی را جدا کنید. اگر ترمز دستی قفل است و نمی توانید مشکل را در جایی که هستید برطرف کنید، بهتر است به جای آن یک تریلر تخت بخواهید.

آیا می توان از ترمز دستی برقی در سرعت استفاده کرد؟

در مواقع اضطراری همیشه از پدال ترمز محکم استفاده کنید. هنگام حرکت از ترمز دستی برقی استفاده نکنید.

آیا می توانید ترمز دستی برقی را بدون برق آزاد کنید؟

برخی از خودروهای دارای ترمز دستی برقی ممکن است به صورت دستی آزاد شوند. این بسته به ماشین شما متفاوت است، بنابراین برای اطلاعات دقیق ارزش آن را دارد که کتابچه راهنمای مالک را بررسی کنید.

آیا ترمزهای دستی برقی قابل اعتماد هستند؟

ترمزهای دستی برقی بسیار ساده هستند، بنابراین اشتباه زیادی وجود ندارد. آنها ناگزیر از یک ترمز دستی پیچیده تر هستند، اما خرابی ها نادر است.